„Santaka“ / „Sėjinis“ ir Estijos lietuvių bendruomenė šventė kartu!

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-05-31 15:47

Dalinkitės:  


Didelio renginio dalyvių susidomėjimo sulaukė „Sėjinio“ karpinių ekspozicija.

Jurgos MINČINAUSKIENĖS nuotr.


„Sėjinis“ ir Estijos lietuvių bendruomenė šventė kartu!


Gegužės 19-ąją Talino etnografijos muziejuje ūžė „Lietuvos Diena“. Tai buvo tikra lietuviška etnografinė šventė, kuria norėta pristatyti mūsų tautinį paveldą: tautinius kostiumus ir popieriaus karpinių meną, šokius, dainas ir instrumentus bei lietuvišką virtuvę. Tai šventė, sutelkusi Estijoje gyvenančių lietuvaičių kartas.

Tokio formato ir mastelio renginys, kurį inicijavo ir Taline surengė Estijos lietuvių bendruomenė, buvo pirmasis. Pasak Estijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininko Vaido Matulaičio, šiuo renginiu buvo siekiama ryškiau teigiamame kontekste Estijai pristatyti Lietuvą ir suburti kelias čia gyvenančių lietuvių kartas, padėti antrai, trečiai ar net ketvirtai kartai iš naujo atrasti savo lietuviškas šaknis.

Čia visą dieną tvyrojo neapkabinamas džiaugsmas, jaučiama nenusakoma šiluma vienas kitam. Šventinę renginio nuotaiką organizatoriams kurti padėjo Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“, Vilniaus televizijos bokšto restoranas „Paukščių takas“ ir, žinoma, popieriaus karpytojų grupė „Sėjinis“ iš Vilkaviškio rajono.

„Ratilio“ dainomis ir šokiais nuotaikingai įsuko susirinkusius į šurmulį, mokė vaikus senųjų lietuviškų žaidimų, pristatė Lietuvos tautinio kostiumo etnografiniuose regionuose ypatumus, pasakojo apie liaudies instrumentus, dainas, šokius, ratelius.


O mes, tautodailininkų grupė iš Suvalkijos – „Sėjinio“ kolektyvas, pristatėme karpinių meną ir pamokėme Talino šeštadieninės lituanistinės mokyklėlės vaikus iškarpyti lelijas bei dekoruoti jas Estijos ir Lietuvos valstybinių vėliavų spalvomis.

„Sėjinio“ popieriaus karpiniams – lietuviškos tautodailės dalelei – gegužinėje buvo skirta itin garbinga vieta ir ypatingas šventės organizatorių, dalyvių bei muziejaus lankytojų dėmesys. Parodoje buvo pristatyti devynių Vilkaviškio krašto popieriaus karpytojų darbai.

Vilniaus televizijos bokšto restorano „Paukščių Takas“ gaspadinė drauge su estų virėjais pasirūpino, kad susirinkusių stalai lūžtų nuo tautinės virtuvės šedevrų: cepelinų, šaltibarščių, bulvių plokštainio, žemaičių blynų ir giros. Tad nenuostabu, kad šventė buvo ypač smagi ir įtraukianti.

Gera mums glaustis prie Baltijos jūros, kartu versti bendrą istorijos – Estijos ir Lietuvos valstybių atkūrimo šimtmečio – puslapį, susikalbėti skambia gimtąja kalba, puoselėti protėvių perduotas tradicijas, būti šalia ir padėti vienas kitam. Lietuvos ir Estijos 100-metis tęsiasi!



Virginija ARMANAVIČIENĖ

Popieriaus karpytojų grupės „Sėjinis“ vadovė






Projektą „Lietuva – širdy“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas





Galerija: „Sėjinis“




Publikuota: 2018-05-31 15:47:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai