„Santaka“ / Planuojate kelionę traukiniu: pasirūpinkite vaikų saugumu / Tavo vaikas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Tavo vaikas

Dalinkitės:  



Planuojate kelionę traukiniu: pasirūpinkite vaikų saugumu


Nors tvarkaraštis rodo, kad reikiamas traukinys atvyks tik po keliolikos ar keliasdešimties minučių, geležinkelio bėgiai – ne vaikų žaidimo aikštelė.

Kad ir kiek laiko tektų palūkėti, mažųjų nevalia paleisti iš akių – traukinys gali pasirodyti visiškai netikėtai ir sužaloti užsisvajojusį ar neleistinoje vietoje žaidžiantį vaiką.



Dažnai tiesiog galvojama, kad nieko blogo čia negali nutikti, kadangi esu šalia ir, prireikus, tikrai spėsiu reaguoti. Kartais visai nepiktybiškai pasineriama į internetą telefone, vaiką dar paskatinant susirasti jam įdomios veiklos. Tačiau net ir traukinių stoties peronas nėra ta vieta, kurioje vaikus tėvai galėtų palikti be atidžios priežiūros.



„Tėvai gali nepastebėti, kaip užsižaidęs smalsus vaikas ims ir atsidurs ant geležinkelio bėgių. Tokiu atveju ne tik kyla grėsmė būti sužalotam traukinio, bet ir paprasčiausiai galima susižeisti nukritus nuo stoties perono. O tai, kad šią minutę nematome traukinio, nereiškia, kad jis nepasirodys, ypač tais atvejais, kai traukinį užstoja kitos bėginės transporto priemonės“, – planuojančių kelionę su vaikais dėmesį atkreipia Lietuvos transporto saugos administracijos Transporto veiklos priežiūros departamento direktorius Justas Petrauskas.





Pasak jo, netgi tuo atveju, kai savo akimis matėme, kad bėgiais jau nuvažiavo konkretaus maršruto traukinys, dar nereiškia, kad iš paskos arba gretimu keliu neatvažiuos antrasis.



5 pamokos vaikams

Traukinys nesustos taip kaip mašina. Šiai transporto priemonei reikia žymiai daugiau laiko ir atstumo, kad sustotų.



5 metrai nuo bėgių. Laukiant traukinio nuo bėgių reikėtų stovėti per 5 metrus, . Greitieji traukiniai sukelia vėjo sūkurį, kuris gali keleivį įtraukti, jei jis stovi per arti bėgių. Traukinių stotyse negalima bėgioti, ypač lyjant lietui.



Stebėti ženklus ir signalus. Pervažos užtvarams nusileidus ir užsidegus raudonai šviesai, niekuomet negalima žengti ant bėgių, nes vartai aktyvuojasi likus 20 sekundžių iki traukinio pasirodymo.



Traukinio bėgius galima kirsti tik tam skirtose vietose ir konkrečiu laiku. Vienintelė vieta kirsti bėgius yra geležinkelio pervažos, perėjos, viadukai ir pėsčiųjų tuneliai. Peronuose negalima bėgiais eiti iki reikiamo tako, dar labiau negalima ant bėgių žaisti. Taip pat negalima vaikščioti ir geležinkelio tuneliais bei tiltais, nes juose vietos pakanka tik traukiniams. Prie bėgių negalima artintis neužsidegus žaliai šviesai ir nepakilus užtvarui.





Neliesti traukinio. Traukinio laukti visuomet reikia keleiviams nurodytoje vietoje. Niekada negalima bandyti traukinio pagauti šiam pajudant, stojant ar pravažiuojant. Aidint signalui reikia atsitraukti nuo traukinio, nes garsu keleiviai perspėjami, kad durys užsidaro ir traukinys pradės judėti.



3 pamokos tėvams



Saugos diržas.
Keliaujant su mažyliu, jį vežimėlyje derėtų prisegti. Jei saugos diržo keleivis neturi, tuomet lipant į traukinį mažylį geriau apskritai ištraukti ir paimti ant rankų.



Atstumas. Mama ar tėtis tūrėtų tvirtai laikyti vežimėlį, stumiant reikėtų žiūrėti, kad jis neatsidurtų šalia bėgių, būtina išlaikyti saugų atstumą tarp platformos ir traukinio durų. Prireikus pagalbos, jos reikėtų prašyti kitų keleivių ar personalo.



Atidumas. Vos atvykus į traukinių stotį savo telefone reikėtų išjungti internetą, iš ausų išsitraukti ausines, savo vaiką paimti už rankos, stebėti aplinką ir griežtai laikytis eismą reguliuojančių ženklų.



Publikuota: 2018-05-09 08:54:17

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai