„Santaka“ / Turintiems senų daiktų: patarimai, kaip juos perdaryti ir paversti naujais / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Turintiems senų daiktų: patarimai, kaip juos perdaryti ir paversti naujais


Dažnas, turintis kaimo sodybą ar kolektyvinį sodą, ten gabena įvairius senus ir nebenaudojamus rakandus. Jų sandėliukuose bei palėpėse galima atrasti įvairiausių daiktų, kurie yra palikti dar prosenelių ar senelių ir kaupiami juos niekaip nepanaudojant. Tačiau neretai tas senienas galima atnaujinti, restauruoti arba paversti kitos paskirties namų interjero detalėmis.

Aplinkos ministerija, siekdama skleisti atsakingo vartojimo idėjas, įgyvendina projektą „Darnūs namai“, kuriame paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodo, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Sofa iš krovininių padėklų

Ypač daug nebenaudojamų daiktų bei baldų lieka po remonto namuose. Be to, lieka ir įvairių statybinių medžiagų, jų pakuočių, pavyzdžiui, krovininių padėklų (palečių). Dažniausiai šie padėklai, panaudojus juos pagal pradinę paskirtį, tiesiog išmetami. Tačiau iš jų galima pagaminti puikių baldų namams ar sodui.

Projekto „Darnūs namai“ ekspozicijoje matome iš šių krovininių padėklų padarytą patogią sofą. Jai pagaminti reikėjo tik keturių padėklų bei iš porolono atraižėlių pasiūtų pagalvėlių. Gamybos procesas gana paprastas: keturis vienetus krovininių padėklų reikėtų sudėti vieną ant kito ir sutvirtinti sugręžiant varžtais. Tuomet dviejų viršutinių padėklų dalį nupjauti, taip suformuojant sofai atlošą. Kad būtų minkščiau sėdėti, reikės minkštų pagalvėlių, kurias galima pasigaminti iš įvairių porolono ir audinio likučių.



Iš plastikinės dėžės – pufas

Prie maisto prekių parduotuvių galime rasti daugybę besimėtančių plastmasinių stiklinės taros dėžių, iš kurių galima pagaminti patogią kėdutę-pufą. Jo pagaminimui daug pastangų tikrai neprireiks. Tiesiog ant apverstos plastikinės dėžės reikėtų uždėti minkštą pagalvėlę. Ji pritvirtinama nebenaudojamais diržais arba medžiaginėmis juostomis, surišant jas kitoje pusėje. Neskubėkite pagalvėlės pirkti, galite ją pasiūti iš senų nebedėvimų drabužių patys.

Iš senų žurnalų – staliukas

Dažnuose namuose galima rasti krūvą senai perskaitytų laikraščių bei žurnalų. Paprastai jie tiesiog guli komodose ir kaupia dulkes. Tačiau pasak socialinio projekto „Darnūs namai“ kūrėjų, perskaitytą korespondenciją galima panaudoti ir pagaminti nuostabų staliuką. Jo gamybai prireiks vos kelių priemonių: žurnalų, gumučių, stiklo atraižos bei medinės dėžutės. Visų pirma, visus turimus žurnalus reikėtų susukti tūtelėmis ir jas surišti gumutėmis. Paruoštas tūteles suklijuoti, formuojant turimos dėžutės dydžio stačiakampį. Tuomet sudėti tūteles į dėžutę, o ant susuktų žurnalų viršaus užklijuoti stiklo plokštę.



Staliukas iš seno kelioninio lagamino

Turite seną lagaminą, tačiau nenorite jo išmesti? Galite iš jo pagaminti puikų kavos staliuką. Tokiu būdu senieną prikelsite antram gyvenimui, o įspūdžiai, kuriuos patyrėte keliaudami su šiuo lagaminu, džiugins kaskart į jį pažiūrėjus. Lagaminui prisukus 4 kojas, galima pagaminti kavos staliuką. Paprasta, tiesa?

Visus šiuos ir daugelį kitų perdirbtų ar atnaujintų daiktų galima pamatyti socialinio projekto „Darnūs namai“ ekspozicijoje, kuri jau netrukus išjudės į kelionę po Lietuvą. Išlydėtuvių renginys vyks gegužės 1 d. 12 val. Vilniaus Rotušės aikštėje.





Publikuota: 2018-04-27 10:24:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai