„Santaka“ / Didįjį penktadienį posėdyje geranoriškumo būta mažai / Savivalda

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naują elektrinį duonkepį (30 Eur), naują kirpėjų įrankių sterilizatorių (50 Eur), senoviškas grindų plyteles, naudotą moterišką dviratį (50 Eur). Tel. 0 608 43 814.
Galioja iki: 2024-07-22 15:43:54Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Savivalda

Dalinkitės:  


Kristinos Žalnierukynaitės nuotr.


Didįjį penktadienį posėdyje geranoriškumo būta mažai

Dangyra APANAVIČIENĖ


Savivaldybės tarybos posėdis kovą tradiciškai buvo surengtas paskutinį mėnesio penktadienį. Tačiau tai, kad jis vyko Didįjį penktadienį, supykdė kai kuriuos politikus. Lyg tyčia posėdis dėl svarstytinais klausimais perkrautos darbotvarkės nuo ryto užsitęsė net iki popietės.

Politiko reikalavimui nepakluso

Tarybos nariams ruošiantis patvirtinti posėdžio darbotvarkę „darbietis“ Edmundas Žalys pareikalavo iš jos išbraukti 36-ąjį klausimą „Dėl Savivaldybės turto investavimo ir uždarosios akcinės bendrovės „Vilkaviškio vandenys“ įstatinio kapitalo didinimo“.

Pagal šį sprendimą Savivaldybės taryba turėjo perduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį finansinį turtą kaip papildomą įnašą UAB „Vilkaviškio vandenys“ įstatiniam kapitalui padidinti, išleidžiant papildomų akcijų. Kaip vėliau posėdyje buvo paaiškinta, tai suma lėšų, kuriomis Savivaldybė prisidėjo 2012–2014 metais minėtai bendrovei įgyvendinant rajone vandentvarkos struktūros renovavimo ir plėtros projektus, ir Tarybos sprendimas tebuvo formalus veiksmas galutinai sutvarkyti buhalteriją ir visus reikalus perduoti projektą vykdžiusiai UAB „Vilkaviškio vandenys“, kurios pagrindinė akcininkė yra Savivaldybė.Tačiau E. Žalys tokį Savivaldybės sprendimą įvardijo „kaltės nusimetimu“ bijant, kad ES pareikalaus grąžinti pinigus už neva nebaigtus įgyvendinti projektus. „Išbraukite tą klausimą iš darbotvarkės arba aš nedalyvausiu posėdyje“, – kategoriškai pareiškė E. Žalys, kuris, beje, dėl svarstomo klausimo buvo suinteresuotas ir asmeniškai, nes yra minėtos bendrovės akcininkas.

Tarybos dauguma į tokį politiko reikalavimą neatsižvelgė ir 36-ojo klausimo iš darbotvarkės neišbraukė. E. Žalys susirinko daiktus ir iš posėdžių salės išėjo.Opozicijos gretos praretėjo

E. Žalio pavyzdžiu pasekti buvo nusiteikęs ir kitas opozicijos atstovas Gintautas Plečkaitis. Jis priekaištavo Savivaldybės vadovams, kad Tarybos posėdį surengė netinkamu laiku – Didįjį penktadienį. „Didesnė pusė Europos šiandien nedirba, ir posėdžio tokią dieną tikrai nereikėjo“, – kalbėjo politikas, pabrėžęs, jog ir tokios gausos svarstytinų klausimų jis neprisimenąs.

„Manau, kad pasielgsiu kaip ponas Žalys ir posėdyje nedalyvausiu“, – pažadėjo G. Plečkaitis, tačiau tuomkart iš salės neišėjo. Vis dėlto iki posėdžio pabaigos politikas neištvėrė, ir jam įpusėjus niekam nieko nesakę išėjo. Po pertraukos opozicijos gretos dar labiau praretėjo – posėdžiautojus paliko ir konservatorius Evaldas Janulionis.

Netenkina nuostolingai dirbančio centro veikla

Į prieššventinio posėdžio darbotvarkę iš tiesų buvo įtraukta itin daug klausimų – 55. Didelę jų dalį sudarė Savivaldybei priklausančių įstaigų ataskaitų svarstymas. Tarybos nariai patvirtino vienuolikos mokyklų, o taip pat Vilkaviškio socialinės pagalbos centro, Priešgaisrinės tarnybos bei Turizmo ir verslo informacijos centro vadovų veiklos ataskaitas.

Daugiausiai priekaištų ir komentarų sulaukė pastarosios įstaigos veikla. Tarybos narys konservatorius Rimvydas Žiemys sakė, kad tai, ką dabar daro Turizmo ir verslo informacijos centras, yra tik smulkmena, jis norėtų centrą matyti „kaip verslo flagmaną, atveriantį verslininkams visas duris, galvojantį apie ateitį ir siūlantį vietas verslui rajone kurtis“. Liberalas Dalius Nešukaitis kritikavo antrus metus pagret nuostolingai dirbančio centro laikinosios vadovės veiklos ataskaitą. Politikas pasigedo esamos situacijos analizės ir pasiūlymų, kaip ruošiamasi spręsti problemą ir ką direktorė planuoja daryti, kad įstaiga dirbtų pelningai.

Balsų dauguma ir šiai ataskaitai, ir visoms kitoms posėdyje buvo pritarta.

Įtaką darė ir emocijos

Tvirtinant Bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrojo plano pakeitimus ir sprendžiant kai kurių mažų mokyklų uždarymo klausimą prasiveržė politikų interesai ir sentimentai.

Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komiteto pirmininkė socialdemokratė Nijolė Liaudinskienė pasisakė už tai, kad nuo ateinančio rugsėjo nebūtų uždarytas Virbalio pagrindinė mokyklos Šiaudiniškių skyrius. Šį skyrių buvo užsimota panaikinti dėl to, kad nuo rugsėjo 1 d. jame nesusidarys reikiamas dešimties mokinių skaičius. Komiteto sprendimą vis dėlto neteikti Tarybai pasiūlymo uždaryti skyrių, matyt, lėmė ir faktas, kad N. Liaudinskienė buvo ilgametė Virbalio mokyklos direktorė ir jai nekilo ranka sunaikinti šiai įstaigai pavaldų skyrių. „27 metus dirbau su Šiaudiniškių mokykos bendruomene, gerbiu darbuotojų profesionalumą, tačiau net ir atmetus visus sentimentus, aš nematau reikalo skyrių uždaryti“, – per Tarybos posėdį kalbėjo politikė. Ji suskaičiavo, kad Šiaudiniškiuose mokysis 9 mokiniai, iš kurių vienas yra su specialiaisiais poreikiais, todėl atstoja du mokinius. O tai, pasak N. Liaudinskienės, ir būtų reikiamas skaičius mokinių (10), kad mokykla galėtų egzistuoti. Be jų, čia dar mokysis 5 ikimokyklinukai. Taigi mokyklą Šiaudiniškiuose dar bent vieneriems mokslo metams pavyko išsaugoti.

„Valstietis“ Valdas Kamaitis mūru stojo už „savo“ mokyklą – Sūdavos pagrindinės mokyklos Alksnėnų skyrių, kurį jau nuo ateinančio rudens planuojama uždaryti. Nors šiame skyriuje liks tik devyni mokiniai (4 ikimokyklinukai ir 5 pradinukai), V. Kamaitis kreipėsi į Tarybos narius prašydamas palikti mokyklėlę, kaip vieną iš paskutinių šviesos židinių kaime, kuriame gyvena ir pats politikas. Tačiau į šį prašymą Taryba neatsižvelgė ir balsavo taip, kaip ir buvo numatyta pagal sprendimo projektą – Alksnėnų skyrių uždaryti.

Šiuo sprendimu Tarybos nariai priėmė ir daugiau pakeitimų (plačiau apie numatomas permainas skaitykite 6 p.).Pakeitimai – tik kosmetiniai

Tarybos nariai penktadienį nuo nekilnojamojo turto mokesčio (7458 eurų) atleido UAB „Baltisches Haus“, Vilkaviškyje pastačiusią naują „Iki“ prekybos centrą ir dalį savo lėšų investavusią į miesto infrastruktūrą. Posėdyje politikai taip pat uždegė žalią šviesą kai kurių reikšmingų projektų, pakeisiančių mūsų gyvenamąją aplinką, pradžiai. Jie pritarė sprendimams dėl Pilviškių miestelio, Vilkaviškio J. Basanavičiaus aikštės viešųjų erdvių sutvarkymo, taip pat rekreacinės teritorijos prie Šeimenos upės sukūrimo projektų veiklų projektavimo ir statybos darbų užsakovo funkcijų perdavimo Savivaldybės administracijai.Sprendimo projektas „Dėl Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos struktūros patvirtinimo“ kėlė užuominas apie galimas dideles pertvarkas Savivaldybėje, galbūt net etatų mažinimą. Tačiau rimtų pakeitimų politikai Tarybos posėdyje nepriėmė, o tik pakeitė Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus pavadinimą. Nuo gegužė 1 d. jis vadinsis Socialinės paramos skyrius, nes jame dirbančio Savivaldybės gydytojo pareigybę bei naują tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybę priskyrė neįeinančioms į struktūrinius padalinius. Kitaip tariant, šie du vyriausieji specialistai bus tiesiogiai pavaldūs administracijos direktoriui.

Posėdyje buvo apsvarstyti ir patvirtinti du papildomi sprendimai, kuriais bus siekiama gauti lėšų iš ES struktūrinių fondų, bendradarbiaujant ir dalyvaujant bendruose projektuose su kaimyninės Kaliningrado srities Gusevo rajono savivaldybe.Publikuota: 2018-04-04 11:27:54

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Tėvo ir sūnaus duetas sužavėjo Dainų šventės žiūrovus
* Motociklais po Europą: meškos ir lietuviškai kalbantis slovakas
* „Mažinam atstumą“: jaunimo ir bendruomenės festivalis sugrįžta!
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai