„Santaka“ / Vilkaviškio rajone kaimai ne tik išnyks, bet ir atgims / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Didvyžių kaimo mūsų rajone turėtų nebelikti.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio rajone kaimai ne tik išnyks, bet ir atgims

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ



Rytoj Vyriausybė svarstys daugiau nei dešimties kaimų naikinimo klausimą Vilkaviškio rajone. Mat kai kuriuose jų jau nėra gyventojų arba gyvena tik keletas žmonių. Taip pat keli kaimai gali būti ir atkurti.



Siūlymus Vyriausybei pateikė Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba. Ji daugiau nei prieš dvejus metus vykdė gyventojų apklausą.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija šiuo metu rengia gyvenamųjų vietovių ribų nustatymo bei keitimo planus. Parengus šiuos dokumentus bus nustatytos tikslios gyvenamųjų vietovių ribos ir gyventojams priklausančio nekilnojamojo turto adresai. Pagal jau parengtus planus daliai nekilnojamojo turto objektų jie keisis. Visą šią savaitę dar klausiama rajono gyventojų nuomonės: pasistudijavę savo gyvenamos vietovės planą, jie gali pareikšti nuomonę dėl numatomo ribų keitimo.

Gyventojų apklausa Vilkaviškio rajone pradėta dar 2015 m. rugsėjį, tačiau gyventojai savo nuomonę reiškė gana vangiai. Kad žmones supažindintų su parengtais sprendiniais, daugelis seniūnų rengė susitikimus su kaimų gyventojais, mat dalis jų tiesiog neturi galimybių atvykti į seniūnijų centrus. Be to, ne visi supranta ir moka išstudijuoti parengtus žemėlapius, tad dažnai reikalingas specialisto išaiškinimas.

Tiesa, ne visus gyventojus reikėjo raginti, kad pasidomėtų savo pačių gyvenamąja aplinka. Štai Gudelių kaimo gyventojai, kurių valdos šiuo metu prijungtos prie Vilkaviškio miesto, pasirašė peticiją. Joje išreikštas nepritarimas naujos Gudelių kaimo ribos. Surinkta 40 gyventojų parašų. Žmonės savo nenorą būti miestiečiais motyvavo ne tik tuo, jog jiems teks patirti išlaidų keičiant adresą nuosavybės dokumentuose, bet ir tuo, kad „išsikrausčius“ iš kaimo padidės mokesčiai, o naudos – nebus. Tačiau pakeitimai, vis dėl to įvyko.

Šeimenos seniūnijoje yra ir daugiau pakeitimų. Teritorija greta pliažo perėjo Vilkaviškio miesto žinion. Nubrėžta nauja kraštinė Kisiniškių kaimo riba, kuri iki šiol „skendo“ ežere. Pats kaimas išliko panašaus ploto, kaip ir buvo, prijungus dalį Viščiakaimio kaimo. Kiek sumažėjo Giedrių kaimas, o Švitrūnų kaimas padidėjo Kiršų „sąskaita“ ir atiteko Virbalio seniūnijai, kuri su Šeimenos seniūnija dabar dalijasi šį kaimą. Pakeista ir Mažųjų Būdežerių bei Pūstapėdžių kaimų riba.

Klausučių seniūnijos gyventojams atsirado proga įteisinti neegzistuojančią Žaliosios gyvenvietę. Iki šiol oficialiai vienoje kelio pusėje buvo Iškartų kaimas, o kitoje – Andriškių. Tačiau tai žinojo tik čia gyvenantys žmonės, mat Registrų centre jokia Žalioji nefigūruoja.

Tuo tarpu kai kurie buvę kaimai Klausučių seniūnijoje išnyks. Pavyzdžiui, visų gerai žinomi Didvyžiai. Juos prisijungs Augalų kaimas.
Pageidaujant patiems gyventojams, Klausučių seniūnijoje naujai atkuriamas Žaliosios kaimas.


Didžiuma gyventojų naujomis ribomis patenkinti. Mat kai kurių sklypus iki šiol skiria skirtingos seniūnijos, kai kur vienoje gatvėje – du kaimai, o viename kaime – dvi seniūnijos.

Iki šiol rajone buvo nustatytos tik 3 vietovių ribos, kitos buvo sąlyginės. Tad Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu imtasi tikslinti ir nustatyti vietovių ribas. Šį darbą atliko VĮ Registrų centras.

Pagal projektą, Vilkaviškio rajone siūloma panaikinti Bartninkų seniūnijos Ančlaukio, Šeimenos seniūnijos Būdežerių, Lobiškių, Vižaidų, Klausučių seniūnijos Didvyžių, Pajevonio seniūnijos Santaros kaimai. Šių kaimų pavadinimai registruoti Adresų registre, tačiau, VRM žiniomis, juose nebelikę registruotų žemės sklypų ar gyventojų, deklaravusių savo gyvenamąją vietą.

Taip pat siūloma naikinti Gižų seniūnijos Strazdžių, Keturvalakių seniūnijos Indūriškių, Gobiškių, Paplabūdiškių, Vienbiskių, Bartninkų seniūnijos Pagerniavės II kaimus. Šiuose kaimuose registruota po 1 - 3 sklypus, tačiau gyventojų, deklaravusių savo gyvenamąją vietą, nėra.

Siūloma naikinti ir Bartninkų seniūnijos Kunigiškių ir Norvydų kaimus. Projekto rengėjų teigimu, šių kaimų žemės sklypai susipynę su gretimomis gyvenamosiomis vietovėmis, ir dauguma juose deklaravusių gyvenamąją vietą gyventojų siūlymui pritarė.

Taip pat norima naikinti Pilviškių seniūnijos Dvarnųjų ir Padurpinyčio kaimus. Juose dar gyvena maždaug 330 gyventojų. Projekto rengėjai teigia, kad 257 iš jų pareiškė nuomonę apklausoje ir siūlomiems sprendimams pritarė.

Naikinamų vietovių teritorijos bus prijungtos prie gretimų. Projekto apraše teigiama, kad šiuo metu esančios Vilkaviškio rajono savivaldybės kaimų teritorijų ribos yra netikslios, nesutampa su Nekilnojamojo turto (NT) registre įregistruotų žemės sklypų ribomis, stabiliais kraštovaizdžio kompleksais ir objektais, vandens telkiniais, keliais, gatvėmis, geležinkeliais ir kitais objektais, kertasi su įregistruotų žemės sklypų ribomis. Dėl to dažnai kyla sunkumų valdant nekilnojamąjį turtą, mokant mokesčius, atliekant kadastrinius matavimus ir panašiai.

Projekte taip pat siūloma atkurti kai kuriuos jau panaikintus kaimus: Keturvalakių seniūnijoje Parausėlių, Kybartų seniūnijoje Obeliškių, Saugučių kaimus, Klausučių seniūnijoje Juškų kaimą, Šeimenos seniūnijoje Stolaukėlio kaimą. Šiuose kaimuose vykdant žemės reformą grąžintos žemės ir, sujungus teritorijas, grąžinami anksčiau išnykusių kaimų pavadinimai.

Pageidaujant patiems gyventojams, Klausučių seniūnijoje naujai atkuriamas Žaliosios kaimas. Apklausos metu nuomonę pareiškė 102 iš 187 balsavimo teisę turinčių kaimo gyventojų ir visi pritarė kaimo atkūrimui.



Publikuota: 2018-03-27 09:54:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai