„Santaka“ / Moterims lengviau kalbėti apie savo trūkumus, nei privalumus / Moterų balsas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Moterų balsas

Dalinkitės:  



Moterims lengviau kalbėti apie savo trūkumus, nei privalumus


Nors šių dienų visuomenėje įprasta matyti stiprias ir ambicingas, tikslo siekiančias moteris, vis dėlto, tokių moterų, kurios nepasitiki savo jėgomis vis dar gausu.

Kosmetikos kompanija „Mary Kay“ atliko tarptautinį tyrimą, kuris atskleidė, jog pusė pasaulio moterų yra pernelyg savikritiškos, nepasitikinčios savimi ir jaučiasi nepatogiai gaudamos komplimentus. Kas lemia šiuos nusistatymus ir kodėl moterys iš tiesų nepasitiki savimi, pasakoja ir patirtimi dalinasi stilistė Viktorija Šaulytė.

Kosmetikos kompanijos „Mary Kay” užsakymu atlikta apklausa parodė – 50 proc. pasaulio moterų drovisi girdėdamos komplimentus apie savo išvaizdą, asmenines savybes. Kampanijos „Pasitikėjimo grožis“ (angl. „Beauty of Confidence“) ambasadore tapusi stilistė Viktorija Šaulytė, teigia, jog toks moterų požiūris į save yra išsivystęs todėl, jog negatyvią emociją kaupti savyje yra kur kas lengviau, nei mąstyti pozityviai.

„Viskas priklauso nuo mūsų vidinės būsenos, emocinio jausmo, kuris siunčia visus signalus. Jeigu viduje jaučiamės neužtikrintai ar nepateisiname savo susikurtų lūkesčių tiek išvaizdos, tiek siekių prasme, tai dažniausiai, kad ir gauname komplimentą iš aplinkos – vidus mus paprasčiausiai blokuoja. Man nesenai buvo tokia situacija, kada aplinkiniai sakė, jog prieš auditoriją pakalbėjau gerai, tačiau aš viduje jaučiau, kad neišpildžiau kažkokių savo išsikeltų tikslų. Tokia situacija parodo, kad tai tik mūsų priešlaikiniai išsigalvojimai ir nusistatymai, kurie prisišaukia tą neramumo, nepasitikėjimo savimi jausmą“, - pasakoja stilistė Viktorija Šaulytė.


Negatyvo kaupimas augina nepasitikėjimą

Stilistė pasakoja, jog neretai žmonės nešiojasi pasąmonėje išgirstą neigiamą žodį apie save, jį ilgai interpretuoja, negali nusikratyti neigiamų minčių ir taip galiausiai augina nepasitikėjimo savimi jausmą. Vietoj to, žinoma moteris rekomenduoja kas rytą atsikėlus sau sakyti: „Aš esu laiminga ir sveika“. Jos teigimu, savitaiga yra vienas geriausių nepasitikėjimo problemos sprendėjų.

Be to, V. Šaulytė išskiria ir kitą didelę moterų ydą, kuomet nuolatinis negatyvus požiūris apie save tarsi užblokuoja moteris girdėti malonų komplimentą.

„Pažįstu moterį, kuri visada sako, kad nemoka priimti komplimentų. Ji natūraliai kiekvieną kartą paneigia gerą žodį, kuris yra sakomas jos pusėn. Tačiau kalbėdama su ja, aš esu visada linkusi pasakyti atvirai: jeigu aš tai sakau, vadinasi tai yra tiesa, galbūt tu taip ir negalvoji, bet aš matau tave iš visai kitos perspektyvos, tos kurios galbūt tu nepastebi arba nenori pastebėti specialiai“ – pasakoja V. Šaulytė, ir pabrėžia, jog moterys negali pačios emociškai žaloti savęs, priešingai, norėdamos būti stiprios, jos turi būti atviros ir priimti kitų žmonių nuomones apie save.
neretai žmonės nešiojasi pasąmonėje išgirstą neigiamą žodį apie save, jį ilgai interpretuoja, negali nusikratyti neigiamų minčių ir taip galiausiai augina nepasitikėjimo savimi jausmą.


Pagirti kitą – didesnis malonumas

V. Šaulytė atvira – komplimentus ji stengiasi priimti, nes įvertina kiekvieno žmogaus pastangas pagirti kitą. Tačiau sakyti gerą žodį kitam yra kur kas malonesnis procesas.

„Visada padėkoju, man tai gaunasi labai nuoširdžiai. Galbūt todėl, kad žinau, jog žmogus specialiai ruošėsi man pasakyti komplimentą ar jį parašyti. Galbūt tai jam kainavo labai daug energijos, ryžto. Tačiau sakyti gerą žodį kitiems man yra vienas malonumas. Man labai patinka sakyti komplimentus. Žinau, kad kartais žmogui galbūt tai nelabai ką reiškia, bet tikiu, kad transliuoju tam asmeniui teigiamą energiją“, - savo patirtimi dalinasi stilistė.

Norite būti stiprios? Raskite tai, kas jus įkvepia!

Žinoma pramogų pasaulio moteris neabejoja, jog viskas, kas kelia šypseną ir yra pozityvu, augina moters jėgas tikėti savimi. O svarbiausia ji pabrėžia – tos kurios suranda savo įkvėpimo šaltinį, lengviau ima kontroliuoti mintis ir pamažu atveria kelius pozityvumui.

„Moterys dažnai pergyvena dėl kilogramų, savo išvaizdos, lengviau kalba apie trūkumus. Tačiau niekas neprisimins tokių dalykų, žmonėms lieka šviesa einanti iš akių ir energija, kurią transliuojate! Mintyse kartokite sau gražiausius dalykus! Meilė sau yra didelis pagrindas viskam. Tai ne ta egoistiška meilė, kuomet daugiau nieko aplink nematai ir negirdi. Tai tokia meilė, kada tiki savimi, rūpiniesi ir skleidi gerą energiją iš vidaus. Kiekviena moteris turi turėti savo įkvėpimo šaltinį: galbūt tai šokoladas, knyga, vieta ar dar kažkas... O jeigu dabar skaitant galvojate, kad niekas jūsų neįkvepia, tai aš tikiu, kad jūs pačios galite spirti sau į užpakalį ir eiti užkariauti pasaulio! Su savo trūkumais, privalumais ir duotybėmis!“, - juokaudama drąsina moteris V. Šaulytė.






Publikuota: 2018-03-23 10:24:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai