„Santaka“ / Kultūros centre – istorinės fotografijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-03-08 16:12

Dalinkitės:  


Leonardas Skirpstas teigė, kad jo nuotraukose nereikia ieškoti meninių detalių, tai – tik dokumentika.

Autoriaus nuotr.


Kultūros centre – istorinės fotografijos

Andrius GRYGELAITIS


Vilkaviškio kultūros centre pristatytos net dvi fotografijų parodos: Leonardo Skirpsto „Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio giraitę pasodinus“ bei Zino Kazėno-Zikos „Vilnius – laisvės miestas 1988–1991“.

Vos įžengus į Vilkaviškio kultūros centrą akys užkliūna už įspūdingo dydžio nuotraukų. Tai – beveik prieš trisdešimt metų fotografuoti Lietuvos sostinės Vilniaus vaizdai. Antrojo aukšto fojė atsiveria Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne esančios Šimtmečio giraitės sodinimo akimirkos. Kaip pristatymo metu sakė šios parodos autorius L. Skirpstas, nuotraukose nereikia ieškoti meninių detalių, tai – tik istorinė dokumentika.

Iš Palangos kilęs žurnalistas ir fotomenininkas tvirtino, jog į mūsų rajoną jį atvedė visiški atsitiktinumai.

„Kartą mane pakvietė atvykti ir nufotografuoti, kaip sodinami ąžuoliukai. Paskui atvykau antrą kartą, trečią, ketvirtą... Dabar į Vilkaviškio rajoną vykstu dažniau nei pas mamą į Palangą“, – juokėsi L. Skirpstas.

Jis tvirtino, kad jo nuotraukų paroda – ketverių metų darbas. Vis dėlto fotografas prisipažino, jog didžioji dalis vaizdų liko už kadro.

„Man, kaip menininkui, smagu, kad Lietuvoje yra toks Ožkabalių kraštas. Ąžuolyno sodinimas – šaunus sumanymas, istorinių įvykių įprasminimas. Manau, jog dar daug žmonių Lietuvoje nieko nežino apie Ožkabalius. Aš kiek galiu, tiek juos reklamuoju, kviečiu būtinai ten nuvykti. Ožkabaliuose sklando labai gera aura“, – tikino parodos autorius.


Mintimis pasidalijęs Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno draugijos pirmininkas Vitalius Stepulis prisiminė, kad šimtmečio giraitė pradėta sodinti 2014-ųjų pavasarį, švenčiant Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno 25-erių metų sukaktį. Pirmąjį ąžuolų guotą pasodino sūduviai, tarp kurių buvo ir tuometinis šalies premjeras Algirdas Butkevičius bei Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka. Vėliau kiekvienų metų balandžio paskutinį šeštadienį tradicijas tęsė Aukštaitijos, Mažosios Lietuvos, Žemaitijos bei Dzūkijos atstovai.

„Pačiame giraitės viduryje 2016 metų rudenį pastatėme didelį Lietuvos laukų akmenį ir jame iškalėme datas „1918–2018“ bei žodį „Lietuva“. Aš, kaip inžinierius, tam akmeniui suprojektavau pamatus, supylėme gal penkias tonas betono ir tikimės, kad jis stovės dar bent šimtą metų“, – vylėsi V. Stepulis.

Kalbėdamas apie L. Skirpsto darbų parodą, Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno draugijos pirmininkas pabrėžė, jog žiūrėdamas į nuotraukas jis vėl pajunta užplūstantį bendrystės jausmą, dvasios pakilimą ir pasididžiavimą laisva lietuvių tauta.

Savo įžvalgomis apie šimtmečio giraitę ir lietuvių puoselėjamas vertybes pasidalijo ir Vilkaviškio rajono meras A. Neiberka.


„Man kitų rajonų vadovai dažnai siųsdavo idėjas, ką galėtume padaryti Lietuvos šimtmečio proga. Vienas iš pasiūlymų buvo pasodinti šimtą ąžuolų. Su šia idėja mes aplenkėme kitus. Džiaugiuosi, kad turime tokią vietą, kur žmonės vyksta įvairiomis progomis ar tiesiog šiaip pabūti, pajusti tą išskirtinę atmosferą. Didžiuojuosi, jog mūsų kraštas turi tokių iškilių asmenybių kaip Jonas Basanavičius. Pritariu mūsų istoriko Antano Žilinsko mintims, kad jei ne J. Basanavičius, greičiausiai neturėtume ir Vasario 16-osios. Pastebėjau, jog net 19 iš 20 Nepriklausomybės akto signatarų buvo kilę iš provincijų, nedidelių miestelių. Vadinasi, visiškai nesvarbu, iš kur tu esi, svarbu, kad esi pasišventęs Lietuvai“, – teigė Vilkaviškio rajono vadovas.

Z. Kazėno-Zikos darbų paroda veiks iki kovo 12 d., o L. Skirpsto – iki kovo 27 d.






Projektą „Lietuva – širdy“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas





Galerija: Paroda




Publikuota: 2018-03-08 16:12:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai