„Santaka“ / Novatoriškas idėjas siūlo ir patys mokiniai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-02-26 16:36

Dalinkitės:  


Per pertraukas Gižuose besimokantys vaikai turi galimybę kompiuteriu žaisti įvairius judriuosius žaidimus.

Autoriaus nuotr.


Novatoriškas idėjas siūlo ir patys mokiniai

Andrius GRYGELAITIS


„Man gera eiti į šią mokyklą ir bus labai gaila, kai teks ją palikti“, – taip sako ne tik Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro devintokė Goda Grybaitė, bet ir dauguma šios įstaigos mokinių. Kasmet mokykloje daugėja poilsio erdvių, o pamokos vyksta vis modernesniuose kabinetuose.



Mokyklos radijas

Praėjusiais mokslo metais Gižų Kazimiero Baršausko mokykla -daugiafunkcis centras pateko tarp geriausiai edukacines erdves tvarkančių šalies ugdymo įstaigų. Tuomet atrodė, kad mokykla daugiau nelabai kuo gali nustebinti, tačiau toks požiūris buvo klaidingas. Šiuos mokslo metus įstaiga pasitiko dar labiau atsinaujinusi, o įvairių novatoriškų idėjų čia gimsta kone kasdien. Viena iš to priežasčių – įstaigoje veikiantis moksleivių savanorių klubas „Mums rūpi“. Keturiolika aktyviausių vaikų rengia įvairias akcijas, per pertraukas veda judriuosius užsiėmimus, lankosi klasių valandėlėse, per kurias su kitais dalijasi savo patirtimis, atskleidžia naujus sumanymus.

Kaip pasakojo mokyklos direktorė Sidutė Černauskienė, savanorių klube galimybę pasireikšti gauna net tie, kuriems ne itin gerai sekasi mokslai. Viena iš klubo idėjų, virtusi realybe, – mokyklos radijas. Pirmoji radijo laidelė „Vaikų balsas“ klausytojų ausis pasiekė šių metų Sausio 13-ąją. Laidoje moksleiviai atsakinėjo į pačius įvairiausius klausimus. Kol kas mokyklos radijas savo programą transliuoja du kartus per mėnesį, tačiau tikimasi, jog ateityje ryšys su klausytojais taps dar dažnesnis.





Knygų kampelis ir „gyvosios“ šaškės

Nuo šių mokslo metų Gižų ugdymo įstaigoje pradėjo veikti ir atvira biblioteka. Tai – skaitymui per pertraukas skirtas kampelis. Čia gausu pačių įvairiausių knygų bei žurnalų. Vaikai balsavo, kuriuos žurnalus jie labiausiai norėtų skaityti, ir daugiausiai balsų surinkusius leidinius mokyklos vadovybė užprenumeravo.

„Mes labai bijojome, kad iš šio kampelio dings knygos, nes jų niekas nesaugo, tačiau mūsų vaikai pasirodė atsakingi ir supratingi – iki šiol nedingo nė vienas leidinys. Be to, skaitydami mokiniai išlaiko pagarbą knygoms: jų neplėšo, nepripiešia, saugo jas“, – džiaugėsi įstaigos bibliotekininkė Irma Galeckienė.

Per pertraukas atsipalaiduoti vaikai gali ne tik skaitydami, bet ir žaisdami šaškėmis. Ir tai padaryti galima nebūtinai stumdant figūrėles, bet ir žaidžiant „gyvąsias“ šaškes.

„Mokykloje net buvo surengtos varžybos tarp berniukų ir mergaičių, kai šaškių figūromis tapo mūsų mokiniai, o juos „valdė“ šių bendraklasiai. Vėliau į šias varžybas įsitraukė ir mokytojai“, – šypsojosi direktorės pavaduotoja ugdymui Rima Miknaitienė.



Anot devintokės G. Grybaitės, tokie sumanymai tik dar labiau ugdo pasitikėjimą vienų kitais, skatina bendradarbiauti, gludina tarpusavio ryšius, suartina.



Skatinimo priemonė

Vos įėjus į Gižų mokyklą žvilgsnis pirmiausia sustoja ties įvairiomis frazėmis išrašytais laiptais. Pradėjus atidžiau jas skaityti, ima aiškėti, jog tai ne šiaip sakiniai, o tarsi palinkėjimai ir tam tikri pamokymai tiems, kas žengia šiomis pakopomis. Anot įstaigos direktorės, ši idėja buvo sugalvota, norint skatinti vaikų pozityvumą ir ugdyti žmogiškąsias savybes.

Siekiant panašių tikslų mokyklos koridoriuje neseniai atsirado ir kampelis, skirtas žaisti įvairius judriuosius žaidimus kompiuteriu. Tiesa, tokią galimybę turi toli gražu ne visi įstaigos ugdytiniai. Per pertraukas naudotis šiuo kompiuteriu gali tik tie, kurie praėjusią savaitę padarė daugiausiai gerų darbų.

„Už įvairius savo darbus mes tarsi renkame pliusus bei minusus, o daugiausiai per savaitę pliusų surinkusi klasė gali žaisti šiuo kompiuteriu. Tai išties smagu ir visi nori gauti tokią galimybę. Tiek man, tiek kitiems vaikams patinka eiti į šią mokyklą. Tikrai ne visur kitur yra sudarytos tokios sąlygos“, – džiaugėsi G. Grybaitė.



Anot S. Černauskienės, siekiant mokyklą paversti patrauklia, svarbu tarp vaikų ir mokytojų sukurti tokią atmosferą, kad visiems čia būtų gera. Bene daugiausiai dėmesio gižiečiai skiria žmogiškųjų savybių puoselėjimui. Direktorės teigimu, taip pat labai svarbu sukurti motyvacinę bei skatinamąją sistemą ir, jei tai įmanoma, vengti nuobaudų bei draudimų.



Mokosi žaisdami

Gižuose daug dėmesio skiriama ne vien laisvalaikio erdvėms kurti. Ne mažiau svarbi ir kabinetų aplinka.

Itin naujoviškai įruoštos matematikos ir anglų kalbos mokymosi patalpos. Pavyzdžiui, einančius į matematikos pamoką vaikus pasitinkantis užrašas „Smegenų šturmas“ tarsi akcentuoja, kad jų laukia daug sunkių ir painių užduočių. Vis dėlto kabinete yra ir poilsio erdvė, kur mokiniai gali atsipūsti nuo ypač sunkių uždavinių sprendimo.

Į anglų kalbos pamoką vaikai skuba taip pat labai noriai. Jie žino, jog įvykdę tam tikras užduotis gaus galimybę pasinaudoti planšetiniais kompiuteriais ar išmaniąja lenta.

„Pastaruoju metu įtraukti vaikus į ugdymo procesą tampa vis sunkiau. Ši karta jau gimusi technologijų pasaulyje ir mes, mokytojai, norime to ar ne, privalome žengti su jais koja kojon. Džiaugiamės, kad neatsiliekame nuo miesto mokyklų, o kai kurias iš jų netgi lenkiame. Darbas su naujomis technologijomis daug labiau įtraukia vaikus nei tradicinės priemonės. Taip dirbdami mes lengvai galime individualizuoti mokymą, lavinti mokinių vaizduotę. Tai – ugdymas per žaidimus. Vaikai net nejaučia, kad mokosi“, – šypsojosi direktorės pavaduotoja ugdymui Indrė Markevičienė.

Panašu, jog ateityje Gižų Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras dar ne kartą nustebins savo netradiciniais ir naujoviškais sprendimais. Įstaigoje veikianti erdvių planavimo komanda jau dabar turi daugybę idėjų, kurias belieka tik įgyvendinti.





Galerija: Laiptai




Publikuota: 2018-02-26 16:36:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai