Vidurio puolėjų dvikova: „Vienybės“ nario Mantvydo Siaukos tolimą metimą nesėkmingai bandė blokuoti „Simedvos“ aukštaūgis Klaudijus Volskis.

Autoriaus nuotr.

Pirmenybėse – atkaklių kovų metas

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti sužaisti dar penki susitikimai. Dauguma iš jų išsiskyrė atkaklia kova iki paskutinių žaidimo sekundžių.

Pratęsimas. Aukščiausioje lygoje sužaistos vienerios rungtynės. Šakių „Sparta“ tik po pratęsimo 90:83 įveikė „Gražiškius“. Ketvirto kėlinio pabaigoje šakiečiai turėjo gana saugų 5 taškų pranašumą, tačiau Manto Šmigelsko dvitaškis su pražanga bei Stasio Stočkaus dvitaškis metimas paskutinėmis sekundėmis leido gražiškiečiams išplėšti papildomas penkias kovos minutes. Deja, per jas „Gražiškių“ krepšininkams pristigo jėgų.

Pirmas. Rungtynių pratęsimas tarp „Spartos“ ir „Gražiškių“ komandų apskritai buvo pirmasis šių metų pirmenybėse. Iki tol visų susitikimų nugalėtojai paaiškėdavo per 40 žaidimo minučių.

Lyderių taškai. B lygos dvikovos pabaigoje tarp „Vienybės“ ir „Simedvos“ žaidėjų geresnes galimybes laimėti turėjo pastarieji, paskutinėmis akimirkomis net kelis sykius pirmavę 2–4 taškų persvara. Vis dėlto skubotas žaidimas ir neapgalvoti sprendimai lėmė, kad „Simedva“ buvo priversta nusileisti varžovams 70:73. „Vienybės“ pergalę įtvirtino lyderių Dovydo Petraičio ir Tautvydo Katkevičiaus metimai.

Debiutas. Mindaugas Kliučnikas sezoną pradėjo kaip „Simedvos“ narys, tačiau nesužaidęs nė vienų rungtynių perėjo į „Matlaukio“ gretas. Vis dėlto pastarojoje komandoje jam nesisekė, tad Mindaugas antrajame pirmenybių etape vėl sugrįžo į „Simedvą“. Debiutinėse rungtynėse M. Kliučnikas pelnė 21 tšk. ir buvo rezultatyviausias savo ekipos gretose. Jo desperatiškas tolimas metimas dar galėjo išplėšti pratęsimą dvikovoje su „Vienybe“, tačiau jis tikslo nepasiekė.

Brolis prieš brolį. „Simedvos“ ir „Vienybės“ dvikova išsiskyrė ir brolių kova. „Simedvai“ atstovavęs Nerijus Vaičiūnas pelnė 9 tšk. ir atkovojo 10 atšokusių kamuolių, o „Vienybės“ gretose žaidusio Manto Vaičiūno sąskaitoje – 5 tšk.

Nesėkmių ruožas. Sezono pradžioje daugelis prognozavo, kad „Autoklubas“ bus vienas iš aukščiausios lygos favoritų. Deja, keletas netikėtų pralaimėjimų ekipą nubloškė tik į C lygą. Vis dėlto sėkmingo žaidimo ši komanda nedemonstruoja ir rungtyniaudama su potencialiai silpnesniais varžovais. Šį savaitgalį „Autoklubas“ patyrė jau ketvirtą nesėkmę iš eilės: 72:85 pralaimėta „Kudirkos Naumiesčiui“.

Nevedė statistikos. C lygos rungtynėse tarp „Kudirkos Naumiesčio“ ir „Autoklubo“ detali statistika nebuvo vedama. Fiksuoti tik žaidėjų pelnyti taškai. Rezultatyviausiai „Kudirkos Naumiesčio“ komandos gretose rungtyniavo 27 tšk. surinkęs Vytenis Tarnauskas, o „Autoklubo“ ekipai vienu tašku mažiau pelnė Ričardas Mačiulaitis.

Antra pergalė. „Kudirkos Naumiesčio“ komanda savaitgalį iškovojo ir dar vieną pergalę, 80:68 nugalėjusi „Vištyčio“ ekipą.

Antirekordas. Pirmą pergalę šiemet šventė debiutantai „Aukso rago“ žaidėjai. Jie itin nerezultatyviose rungtynėse 48:32 įveikė „Matlaukį“. Beje, 32 vienos komandos pelnyti taškai – šio sezono rezultatyvumo antirekordas. Iki tol jis taip pat priklausė „Matlaukio“ žaidėjams, kurie per vieną susitikimą buvo įmetę 35 tšk.

Netaikliai. Dvikova tarp „Aukso rago“ ir „Matlaukio“ ekipų išsiskyrė dideliu klaidų ir netaiklių metimų skaičiumi. „Matlaukio“ žaidėjai suklydo 25 kartus, o jų varžovai – 27. Abi ekipos taip pat krepšį atakavo labai netiksliai. „Matlaukys“ pataikė vos 3, 7 proc. tritaškių metimų (1 iš 27), vos 19 proc. – baudų (5 iš 26) ir tik 26 proc. – dvitaškių metimų (12 iš 46). Ne ką taiklesni buvo ir „Aukso rago“ sportininkai. Pavyzdžiui, iš tolimų distancijų jie atakavo vos 5 proc. taiklumu, įmetė vieną tritaškį iš 19 bandymų.

Rezultatyviausi. Praėjusį savaitgalį rezultatyviausiai rungtyniavo V. Tarnauskas, pelnęs 49 tšk. Tiesa, tai jis padarė per dvejas žaistas rungtynes. Viename iš šių susitikimų V. Tarnauskas užfiksavo dvigubą dublį: pelnė 22 tšk. ir atkovojo 12 atšokusių kamuolių. Rezultatyviausiai vienoje dvikovoje savaitgalį žaidė „Gražiškių“ ekipos narys Mantas Šmigelskas, surinkęs 30 tšk. ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių.

Trūko nedaug. „Spartos“ žaidėjas Dovydas Galinaitis šiemet jau buvo atlikęs trigubą dublį. Šį kartą krepšininkui iki jo vėl pritrūko labai nedaug. Žaisdamas prieš „Gražiškių“ komandą D. Galinaitis pelnė 15 tšk., atkovojo net 19 kamuolių ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Dvigubi dubliai. Be jau minėtų žaidėjų, dvigubus dublius savaitgalį užfiksavo dar keli sportininkai: „Spartos“ duetas Aivaras Miliušis (21 tšk., 13 atk. kam.) bei Justas Bagurskis (12 tšk., 12 atk. kam.), „Gražiškių“ žaidėjas Giedrius Miliauskas (13 tšk., 16 atk. kam.), „Vienybės“ atstovas Tautvydas Katkevičius (14 tšk., 11 atk. kam.) bei „Aukso rago“ ekipos narys Edvinas Augustaitis (10 tšk., 14 atk. kam.).

Detali statistika. Detalią visų rungtynių statistiką, pirmenybių tvarkaraštį ir kitą su varžybomis susijusią informaciją galima rasti interneto svetainėje www.santaka.info.

Tvarkaraštis

Šeštadienį Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos sporto salėje vyks dvejos rungtynės. 14.20 val. kovos „Karkliniai“ ir „Grupinispirkimas.lt“, o 16 val. – „Legionas“ ir „0, 7“.

Sekmadienį, 11 val., rungtyniaus „Vikompa“ ir „Vienybė“, 12.40 val. – „Aukso ragas“ ir „Kudirkos Naumiestis“, o 14.20 val. – „Vištytis“ ir „Matlaukys“.

Publikuota: 2018-02-13 11:07:47