„Santaka“ / Gabi menininkė kuria vienetinius interjerus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-01-04 17:45

Dalinkitės:  


Ugnė Kučinskaitė savo kelią į meną pradėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro dailės studijoje, į kurią ir dabar dažnai užsuka.

Autorės nuotr.


Gabi menininkė kuria vienetinius interjerus

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Vilkaviškietė Ugnė Kučinskaitė prieš porą metų pabaigė Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete taikomosios grafikos bakalauro studijas. Jauna menininkė dabar kuria išskirtinius patalpų interjerus ir sako, kad Lietuvoje iš meno galima išgyventi. Tik reikia rasti dar neišnaudotų galimybių nišą.

Ugnė per porą metų yra sukūrusi ypač įsimintinų vienetinių darbų. Kaip sakė pati menininkė, darbo jai ieškoti netenka – užsakovai ją susiranda patys.



Pradžia – „pas Staselę“

Kaip daugelio kūrybingų Vilkaviškio vaikų, taip ir Ugnės kelias į meną prasidėjo Vaikų ir jaunimo centro dailės studijoje, kuriai vadovauja Stasė Zelinauskaitė. Mokinių švelniai Stasele vadinama vadovė pasakojo, jog Ugnė išsiskyrė iš visų studijos ugdytinių dideliu kruopštumu, dėmesiu detalėms. Tad visai nenuostabu, kad merginos kūrybinis kelias pakrypo tokia linkme.

Ugnė savo mokslus Kaune vadina pačiais geriausiais metais. Mergina džiaugėsi įgijusi žinių, kurias gali pritaikyti savo darbe. Gyvendama laikinojoje sostinėje ji lankė parodas, kitokius renginius, kur galėjo pasisemti įkvėpimo ir idėjų. Baigusi studijas jaunoji menininkė pasirinko sienų dekoravimą. Tokiu darbu užsiėmė jos giminaitis, tad Ugnė galėjo pasikonsultuoti, kokias medžiagas naudoti, kaip padaryti, kad dekoras liktų patvarus. Pasak merginos, pradžioje buvo baisoka, nes iki tol ji skulptūrų nekūrė. Jaunai menininkei viskas buvo nauja. Patirties įgauti padėjo bandymai su savomis sienomis.





Afroditės iššūkis

Pirmasis rimtas Ugnės projektas – didžiulė deivės Afroditės skulptūra vienoje sodyboje. Iš pradžių mergina paruošė keletą eskizų, o sodybos šeimininkė rinkosi iš jų gražiausią.

– Įdomu tai, jog galų gale, prieš pat pradedant darbus, man pavyko įkalbėti užsakovę rinktis kitą, o ne jai patikusį piešinį. Teko pagrįsti savo nuomonę, papasakoti, kodėl ant sienos gražiau atrodys būtent mano išrinktas piešinys, – pasakojo Ugnė.

Anot U. Kučinskaitės, užsakovai dažnai neįsivaizduoja kūrinio didelėje erdvėje. Paprastai tas, kuriame daugiau smulkių detalių, išdidinus atrodo daug patraukliau. Tad neretai tenka tai paaiškinti ir dažniausiai pavyksta žmones perkalbėti.

– Afroditės projektas man buvo labai įdomus. Reikėjo gerai pasukti galvą, kaip savo piešinį perkelti ant 3,5 metrų aukščio sienos. Prireikė varžtais pritvirtinti armatūrą, dėti metalinį tinklelį ir lankstyti įvairiomis formomis, kad jis išlaikytų storą lipdinio reljefą, – pasakojo jaunoji dekoratorė.

Mergina prisiminė, kad jos darbu susidomėję aplinkiniai žmonės siūlydavosi padėti, nes pasitaikydavo dalykų, kuriuos atlikti vienai – išties sunku. Tąkart sodyboje dirbęs statybininkas pasisiūlė pritvirtinti prie plytų kamino armatūrą. Žmogus nevažiavo namo ir plušo iki gilios nakties. Atvykusi ryte vilkaviškietė rado net sumeistrautą stovelį apšvietimo lempai.



Pačią Afroditę Ugnė lipdė greta prisiklijavusi savo pusseserės, dirbančios modeliu, nuotrauką, kurioje ji buvo nufotografuota būtent tokia poza, kokia stovi ir menininkės nulipdyta deivė. Pavyzdys padėjo sukurti ypač tikrovišką kūrinį.



Prabanga ir labdara

Dar vienas ypač didelis vilkaviškietės darbas – Vilniuje, Kalvarijų gatvėje, esančios kavinės „Sigmutė“ laiptinės dekoras. Prabangiai atrodančius ornamentus Ugnė kūrė ir piešė pati, o projektui įgyvendinti pasikvietė dar vieną kolegą. Darbas užtruko apie porą mėnesių. Dekoratoriai praktiškai gyveno remontuojamose patalpose. Viską, ko jiems reikėjo, pristatydavo objekto šeimininkas.

– Buvo nelengva. Juolab kad aš pati nesu prabangos gerbėja. Man labiau patinka vienetiniai, netradiciniai sprendimai. Tačiau darbu buvau patenkinta, kaip ir objekto savininkas. Gali būti, jog greitai tame pačiame objekte teks padirbėti įrengiant pokylių salę, – apie savo kūrybinę patirtį pasakojo Ugnė.

Per porą metų menininkė sukūrė įvairių darbų. Daug sienų dekoro žmonės užsakė sukurti savo namams, teko kurti lauko puošybos elementų iš betono. Ypač gražus U. Kučinskaitės gestas – dovana Kybartų vaikų globos namams. Ten mergina geranoriškai papuošė įstaigos fojė sieną ir pagyvino gana niūrų jos interjerą.







Galerija: Dekoras




Publikuota: 2018-01-04 17:45:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai