„Santaka“ / Išsigandę visuomenės spaudimo pasieniečiai persigalvojo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-01-04 17:22

Dalinkitės:  


Norint apsilankyti valstybės sienos apsaugos zonoje leidimų nebereikės, bet jūsų pavardė turi būti įtraukta į specialų pasieniečių sąrašą.

VSAT nuotr.


Išsigandę visuomenės spaudimo pasieniečiai persigalvojo

Eglė KVIESULAITIENĖ


Likus kelioms savaitėms iki Naujųjų metų Valstybės sienos apsaugos tarnyba paskelbė griežtinanti patekimo į valstybės sienos apsaugos zoną tvarką ir įvedanti rinkliavą. Tačiau sukilus pasienio gyventojams naujoji tvarka buvo sušvelninta, o rinkliava atšaukta.



Papiktino gyventojus

Gruodžio viduryje Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) išplatino pranešimą, kad nuo sausio 1 d. į valstybės sienos apsaugos zoną galės patekti tik motyvuotus prašymus ir reikiamus dokumentus pateikę fiziniai asmenys, jei jie gyvena šioje zonoje arba nori joje apsilankyti. Taip pat buvo numatyta, jog asmenys, kurie ketina būti pasienio vandenyse, turės sumokėti valstybės rinkliavą. Nors konkreti suma dar nebuvo nurodyta, buvo svarstoma, kad ji gali siekti 13,29 euro.

Išgirdę apie tokius Vyriausybės ketinimus sukilo pasienio rajonų gyventojai ir verslininkai. Ypač mūsų rajono žmonės sureagavo į žinią, jog norint žvejoti ar šiaip pasiplaukioti Vištyčio ežere reikės nemažai susimokėti. Nors naujo įstatymo projekte buvo tvirtinama, kad gyvenantys valstybės sienos apsaugos zonoje ar turintys joje nekilnojamojo turto asmenys gaus neterminuotus leidimus, kaip buvo ir anksčiau, o turizmui svarbūs ar tankiau apgyvendinti ruožai pasienyje į šią zoną nepateks, kilo tikras ažiotažas.



Į mūsų laikraščio redakciją paskambinęs skaitytojas piktinosi, jog grąžinama sovietinių laikų tvarka, kai vykstant pasimaudyti Vištyčio ežere reikėdavo gauti valdžios leidimą. Tik tada Vištytis grėsmę kėlė dėl to, kad buvo Lenkijos pasienyje. Dabar istorija kartojasi, tik baiminamasi kaimynystės su Rusija.

– Pasienio naujoves skelbianti Vyriausybė dangstosi valstybės saugumu. Bet ką bendro su saugumu turi rinkliava? – piktinosi į redakciją paskambinęs vilkaviškietis.



Įtrauks į sąrašą

Su klausimais, kuriuos mums pateikė skaitytojai, kreipėmės į VSAT vadovybę. VSAT Prevencijos skyriaus viršininkas Giedrius Mišutis pripažino, jog paskelbtą naująją tvarką jau nutarta koreguoti atsižvelgus į pasienio gyventojų interesus.

Patekimo į valstybės sienos apsaugos zoną tvarka nuo Naujųjų metų iš dalies pasikeitė. Pagrindinis tvarkos pasikeitimas – nuo sausio 1 d. nebeliko iki šiol buvusios leidimų sistemos. Iki šiol norintieji valstybės sienos apsaugos zonoje grybauti, žvejoti, poilsiauti leidimus gaudavo kreipęsi tiesiogiai į VSAT padalinius arba elektroniniu būdu. Dabar norinčius patekti į minėtą apsaugos zoną pasieniečiai įtrauks į sąrašą, kuris bus pildomas VSAT informacinėje sistemoje VSATIS.



Norintys patekti į minėtą sąrašą fiziniai ar juridiniai asmenys turi pateikti motyvuotą prašymą VSAT padaliniuose ar elektroniniu būdu. Be to, asmenys privalo neturėti teistumo už tyčines nusikalstamas veikas arba tais kalendoriniais metais nebūti bausti už kontrabandą ar akcizais apmokestinamų prekių gabenimą ir kitas su tuo susijusias veikas.



Painioja sąvokas

Pasieniečiai yra pastebėję, jog žmonės dažnai painioja pasienio ruožo ir valstybės sienos apsaugos zonos (VSAZ) sąvokas. Dėl to kyla daug nesusipratimų.

Taigi, pasienio ruožas yra nuo valstybės sienos į Lietuvos Respublikos teritorijos gilumą einanti paženklinta juosta, kurioje galioja pasienio teisinis režimas. Į pasienio ruožą atvykstantiems asmenims privaloma turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą.

VSAZ – tai siaura pasienio ruožo dalis, kuri į Lietuvos teritorijos gilumą nuo sienos tęsiasi vos 50 metrų ar iki kiek daugiau nei kilometro. Į šią zoną galima patekti tik turint tam teisę, t. y. kreipusis į pasienio tarnybas, kurios įtrauks pageidaujantį asmenį į Asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.

Įtrauktam į minėtą sąrašą asmeniui lankantis VSAZ tereikia turėti asmens tapatybės dokumentą, kurio duomenis įvedę į paieškos sistemą pasieniečiai matys, ar asmuo turi teisę ten būti. Fiziniai asmenys į sąrašą bus įtraukiami laikotarpiui iki 1 metų.



Naujoji tvarka palanki žvejams, mat jiems nebereikės pateikti dviejų atskirų prašymų ir gauti leidimų, suteikiančių teisę atvykti į VSAZ ir žvejoti pasienio vandenyse. Dabar pakanka teikiant prašymą pažymėti, kad nori patekti ir į pasienio vandenis, kuriais eina išorės siena.

Naujoje tvarkoje yra palankių naujovių ir juridiniams asmenims. Jeigu juridinis asmuo bus įrašomas į sąrašą, jo darbuotojai atskirai į sąrašą neturės būti įrašomi. Tai reiškia, kad įmonės vadovas turės pateikti tik vieną prašymą ir nereikės atskirai pateikti darbuotojų sąrašo.



Mokėti nereikės

Prevencijos skyriaus viršininkas G. Mišutis patikino, kad norintiesiems išsimaudyti Vištyčio ežere ar žvejoti jame nuo kranto prašymo būti įtrauktiems į sąrašą pateikti nereikia, nes Vištyčio pakrantė nepatenka į VSAZ. Tačiau norintiems išplaukti žvejoti plaukiojimo priemonėmis ar tuo pačiu tikslu patekti ant užšalusių pasienio vandenų asmenims pateikti prašymą ir patekti į sąrašą būtina.

Nors formaliai prašymo įrašyti į sąrašą terminas yra iki 10 dienų, pasieniečiai prašymus dažniausiai išnagrinėja ir asmenis įtraukia į sąrašą per trumpesnį terminą.

VSAT vadovybė pripažino, kad jiems teko atsižvelgti į pasienio vietovėse esančių bendruomenių bei kitų suinteresuotų asmenų nuomonę ir atsisakyti ankstesnių planų sumažinti ratą asmenų, galinčių patekti į VSAZ. Kaip ir iki šiol VSAZ galės lankytis visi teisėtus tikslus turintys asmenys, nustatyta tvarka įrašyti į sąrašą. Taip pat nebus jokių valstybės rinkliavų norintiesiems išplaukti į pasienio vandenis.

Vis dėlto už buvimą VSAZ ar pasienio vandenyse asmenims, neįrašytiems į sąrašą, numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą už tokį pažeidimą gresia įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų. Jei asmuo jau baustas už šį pažeidimą, tada jam gali būti skirta bauda nuo 90 iki 170 eurų.





Galerija: Pasienis




Publikuota: 2018-01-04 17:22:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Bartninkų seniūnas: reikia ne tik klausytis, bet ir girdėti
* Pagaliau patvirtinti beveik metus valdininkų stalčiuose išgulėję sprendimai
* Lovatiesės iš močiučių spintų nušvito audimų raštais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai