„Santaka“ / 2017 metų „Santakos“ nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-01-03 10:51

Dalinkitės:  


Mūsų nominantų garbės lenta.

Kristinos Žalnierukynaitės nuotr.


2017 metų „Santakos“ nominacijosPrie atgimimo vygėsEidami į Valstybės atkūrimo šimtmetį JONO BASANAVIČIAUS GIMTINĖS kolektyvą matėme kaip darnią komandą, profesionaliai puoselėjančią tautiškumą ir Lietuvos valstybingumo istoriją. Basanavičynėje tai daroma šiuolaikiškai, bet ne paviršutiniškai, kaskart kitaip. Dėl to vis būna smalsu, ką kolektyvas sugalvos Muziejų nakčiai, kokių garbių asmenų pakvies į istorinius-literatūrinius skaitymus ar į signataro J. Basanavičiaus gimimo dienos minėjimą. Per Ąžuolyno dieną, per festivalius „Žalias ąžuolėli“, „Atžalynas“ visi – ir garbūs signatarai, profesionalai, ir eiliniai žmonės – jaučiasi laukiami, svarbūs, apgaubti dėmesiu. Muziejaus šeimininkai savo svečius kviečia mąstyti, išmėginti, grožėtis, prisiminti, justi ir vaišintis. Tokioje proto ir dvasios puotoje negali nepastebėti sodybos jaukumo, puoselėjamo Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyno. Tai – kolektyvo kasdienis rūpestis prie Atgimimo vygės.

Kuriančios ateitįŠiemet sunku net išvardyti visus laimėjimus, kuriais džiaugėsi Gražiškių gimnazijoje besimokančios seserys Laura ir Deimantė POVILAITYTĖS. Laura Lietuvos mokinių dailės olimpiadoje iškovojo trečiąją vietą, buvo apdovanota diplomu mokinių piešinių konkurse „Tėvynės labui“, moksleivių kūrybos konkurse „Kuriu ateities Europą“ jos darbas įvertintas pirmąja vieta, o pačiai L. Povilaitytei atiteko pažintinė kelionė į Europos Parlamentą Strasbūre. Ne mažiau įspūdingi ir Deimantės pasiekimai. Konkurse „Tėvynės labui“ gimnazistė apdovanota specialiuoju prizu bei padėka, o įteikto diplomo fone – pačios Deimantės piešinys. Be to, mergina antrus metus iš eilės laimėjo „Lietuvos Maximalistų“ skatinamąją stipendiją. Į ją pretenduoja tik tie mokiniai, kurie pastaruosius trejus metus mokėsi vien dešimtukais.Rašto karysIš Vištyčio kilęs karo gydytojas Vilius KOČIUBAITIS šiandien žinomas ne tik mūsų rajone. Jis – jau antrą romaną išleidęs karo medikas, kuris taip pat rūpinasi gimtojo Vištyčio istorijos išsaugojimu, yra parengęs išsamią miestelio monografiją.

Pirmasis romanas „Miestelis, kuris buvo Jo“ išleistas 2013 m. Ši knyga didelio pasisekimo sulaukė mūsų rajone – ją noriai pirko Vištyčio krašto gyventojai. O štai antrasis – šįmet išleistas „Afganistano daktaras“ tapo viena iš perkamiausių knygų Lietuvoje. Leidyklai „Alma littera“ net teko pakartoti šio romano tiražą. Iš viso knyga išleista puspenkto tūkstančio egzempliorių tiražu.

V. Kočiubaitis iki miestelio 450 metų jubiliejaus, kuris bus minimas 2020 metais, tikisi parengti monografijos „Vištytis“ III ir IV tomus.Klausučių ūlytėlėKai „Santakoje“ pristatėme kultūros darbuotoją Ramūną PUODŽIŪNĄ, straipsnį pavadinome „Į Klausučius sugrįžta kultūra“. Šiandien sakome – tai įvyko. Ėmęsis dar ir visuomeninių pareigų – tapęs Klausučių kaimo bendruomenės pirmininku – R. Puodžiūnas su bendraminčiais per kultūrą plačiai išgarsino kaimą. Kapelų suvažiavimas „Vieškelio vingiais“ tampa žinomas Marijampolės regione, Klausučiuose skamba visuomeninių vokalinių ansamblių šventė. Ramūnas geba sutelkti aplinkos grožį vertinančius vietos gyventojus. Klausučių „ūlytėlę“ per valstybines šventes puošė trispalvis verpsčių tiltas, kasmet stebina kalėdinės puošybos akcentai, traukia vis nuotaikingesnės vasaros šventės. Vyrui pradėjus dirbti gimtajame krašte, kultūra Klausučiuose neturėjo... namų. Šiandien Ramūnas jau dėlioja ne tik į pabaigą einančių kultūros namų remonto darbų, bet ir atidarymo šventės planus.Tautinis ažūras„Nuoširdžiai dėkoju autoriams, kurie tęsia tradicijas ir puoselėja karpinių amato subtilybes, tokiu būdu nutiesdami tiltą tarp praeities ir ateities“, – tokiais žodžiais Seimo Pirmininko pavaduotoja I. Degutienė palydėjo Seime eksponuotą kūrybinės grupės „Sėjinis“ parodą „Tautinis kostiumas popieriaus karpiniuose“. „Sėjinio“ vadovė ir jo širdis – Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro dailės ir technologijų mokytoja Virginija ARMANAVIČIENĖ. Nuo pavasario karpinių paroda apkeliavo daugelį respublikos vietovių, lankytojus žavėdama kūrybiškai interpretuota tautinės tekstilės ornamentika, lietuviškųjų simbolių pajauta, karpymo subtilumu. Virginijos karpiniai papuošė vieną poezijos rinkinį, o jauną menininkę įkvėpė gyvybės medį „išauginti“ ant daugiabučio namo sienos Marijampolėje. V. Armanavičienė kūrybai nestokoja nei laiko, nei įkvėpimo ir tuo užkrečia kitus.Liepų kaimasGižuose gyvenantiems žmonėms netrūksta nei idėjų, nei azarto jas įgyvendinti. Gižų kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija SVIRUPSKIENĖ, viena aktyviausių bendruomenės narių Ona MAKSVYTIENĖ bei kitos moterys džiaugiasi, kad jų mintims pritaria ir jas įgyvendinti visuomet padeda seniūnas Romas KUČIAUSKAS.

Šių žmonių bendromis pastangomis pradėta ir jau smagiai įsibėgėjusi puiki edukacinė programa „Gižai – liepų kaimas“, sodinamas ir puoselėjamas Jaunystės parkas Gižuose gimusiems vaikams. Gižiečiai šiemet tapo pirmąja kaimo bendruomene Suvalkijoje, suorganizavusia kraujo donorystės akciją. O štai lapkričio pradžioje Gižų kaimo bendruomenė pradėjo žygį Nepriklausomos Lietuvos šimtmečiui paminėti ir valstybės jubiliejų pasitikti planuoja įveikusi simbolinį šimtą kilometrų.Krepšinio perlas2017-ieji buvo išskirtiniai metai Vilkaviškio rajono krepšinio istorijoje. Roko ŠLIVINSKO iniciatyva suburtas krepšinio klubas „Perlas“ sėkmingai debiutavo šalies regionų krepšinio lygoje. Iki šiol nė viena rajono krepšinio komanda nežaidė tokio lygio varžybose. Sėkmė R. Šlivinsko vadovaujamo „Perlo“ šiemet neapleido ir kitose kovose. Ši ekipa triumfavo Marijampolės mėgėjų krepšinio lygoje ir tapo Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybių „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti B lygos nugalėtoja.

Išskirtiniai šie metai buvo ir pačiam Rokui. Rugsėjo pradžioje jis sumainė aukso žiedus su savo išrinktąja Ieva, o jų šeimos ūkis, esantis Mockabūdžių kaime, tradiciniame konkurse „Metų ūkis“ šiais metais buvo įvertintas trečiąja vieta.Dovana gimtineiKai Vištyčio ugniagesiai atsidūrė kritiškoje situacijoje – skubant į gaisrą sugedo vienintelis automobilis ir cisterną teko „užstumti“, o paviešintas vaizdo įrašas su nelinksma istorija tapo patyčių objektu, į pagalbą savo kraštiečiams atskubėjo iš Vištyčio kilęs verslininkas Donatas KAZLAUSKAS. Jis skyrė solidžią pinigų sumą, kad jo vaikystės miestelis galėtų įsigyti gaisrinį automobilį.

Brangią dovaną Vištyčiui įteikęs D. Kazlauskas sakė jaučiąs daug sentimentų gimtinei, tad jau ne vienus metus sponsoriauja rengiant miestelio vasaros šventes, padeda vietos mokyklai, o visai neseniai dar skyrė lėšų ir ugniagesių garažo bei buitinių patalpų remontui ir rekonstrukcijai. Verslininkas turi ir daugiau planų, kaip galėtų padėti savo gimtajam kraštui, ir sako, kad geri darbai džiugina jo širdį.Reveransas šimtmečiuiArtėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui vilkaviškiečiai dovanų gavo puikų pusantros valandos spektaklį „Kur bėga Šešupė“. Scenoje pasirodė per šimtą įvairaus amžiaus Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro (VVJC) bendruomenės narių – nuo darželinukų iki suaugusiųjų. Tačiau prie spektaklio prisidėjo ir daugiau žmonių: jie kūrė scenografiją, dekoracijas, rūbus aktoriams. Įspūdingą Lietuvos istorijos, tautiškumo ir pilietiškumo pamoką, išreikštą per teatrą, šokį ir dainas, artėjant valstybės jubiliejui sukūrė VVJC vaidybinių improvizacijų būrelio vadovė Ilona VILTRAKIENĖ. Kone pusantro šimto žmonių į spektaklio kūrimą įtraukti sugebėjusi režisierė įdėjo daugybę darbo ir, žinoma, širdies. Maždaug prieš dešimtmetį I. Viltrakienė buvo pastačiusi dar du panašius masinius pasirodymus – „Sniego karalienę“ ir „Cino kareivėlį“.Krašto ambasadoriusIstorikas Antanas ŽILINSKAS rajono istorija „serga“ jau daugelį metų. Jo surinkti istoriniai faktai, pagalba užsieniečiams, ieškantiems giminių mūsų krašte, įdomios ekskursijos rajono svečiams – neįkainojami dalykai. O prieš dvylika metų įvykęs istoriko ir Vilkaviškio žydų palikuonio Ralfo Selindžerio susitikimas atvėrė ypač giliai slypėjusius mūsų krašto istorijos klodus. Šių dviejų vyrų tyrinėjimai, surašyti A. Žilinsko, pernai sugulė į knygą „Dingusios tautos pėdsakais“. Šiemet pasirodė ir angliškas jos leidimas „Traces of a Lost Nation“. Šis leidinys išplaukė į Pietų Afrikos Respubliką, Kanadą, Australiją, kitas užsienio šalis. Taip apie mūsų miestą ir tai, jog čia gerbiamas žydų atminimas, sužinojo visas pasaulis.Galerija: Galerija
Publikuota: 2018-01-03 10:51:16

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Gripo sezonas ant kulnų mina ir medikams, ir pacientams
* Glamūru spindinčios dvaro sienos slepia nepagarbą ir baimę
* Tamsą praskaidrins instaliacija „Nemigėlės“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar gerai, kad miestai konkuruoja eglučių grožiu?
Žinoma, tai skatina pasitempti.
Ne, eglutėmis reikia džiaugtis, o ne varžytis.
Kitu laiku būtų gerai, bet ne per sunkmetį.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti buto išplanavimas?
Pasakymas buto išplanavimas, vartojamas konkrečia reikšme, taisomas į buto planas. Kai turima omenyje abstraktesnė veiksmo reikšmė, geriau sakyti išdėstymas, suplanavimas, pvz., išdėstyti, suplanuoti patalpas.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas