„Santaka“ / A. Čekuolis: „Telefonas suartina žmones kur jie bebūtų“ / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  



A. Čekuolis: „Telefonas suartina žmones kur jie bebūtų“


Mobilusis telefonas – svarbiausia ryšio priemonė daugeliui. Jaunimui tai ne tik bendravimo, bet ir fotografavimo, žaidimų, naujienų įrankis, o vyresniems žmonėms svarbiausia jo funkcija – ryšys su pasauliu ir savo šeima. Garsus visuomenininkas, žurnalistas ir rašytojas, 85-erių m. amžiaus sulaukęs Algimantas Čekuolis, sunkiai įsivaizduotų savo gyvenimą be telefono – jam tai svarbiausia priemonė, norint susisiekti su artimiausiais žmonėmis.

Atsisveikinęs su darbu mylimoje LRT televizijoje, Algimantas Čekuolis šiuo metu daugiau laiko skiria savo pomėgiams ir rašymui: „Dabar rašau apsakymus, apysakas, o Vilniaus knygų mugėje pristatysiu knygą, parašytą, jau išėjus iš televizijos“, - planais dalijasi A. Čekuolis. Kai nebereikia ruoštis laidoms, A. Čekuolis mobilųjį telefoną naudoja jau šiek tiek mažiau nei anksčiau: „Svarbiausia telefono funkcija man išlieka skambučiai ir galimybė susisiekti su brangiais žmonėmis“, - teigia jis.

Telefonas – laisvės įrankis ir ryšys su pasauliu

Pasak A. Čekuolio, telefonas yra vienas svarbiausių pastarojo meto išradimų, todėl jam visuomet malonu jį paimti į rankas, suvokiant šio prietaiso reikšmę ir pokyčius, kuriuos jis atnešė. „Telefonas suteikia laisvę bendrauti – ypač tiems žmonėms, kurie gyvena atokiuose kaimuose ar vienkiemiuose. Jiems telefonas tampa kone vieninteliu ir pagrindiniu ryšiu su pasauliu – nereikia eiti kelių kilometrų ar kur važiuoti, kad pasikalbėtum su kaimyne, paklaustum, kaip sekasi anūkui ar pabendrautum su vaikais“, - mintimis dalijasi A. Čekuolis.



Anot jo, telefonas taip pat nepakeičiamas ir nelaimės atveju, todėl jis labai svarbus vyresnio amžiaus žmonėms, kurie lieka vieni. Dažnai juos sudėtinga naudoti, tačiau mobiliųjų telefonų gamintojai, pavyzdžiui Doro , jau kuria pirmuosius telefonus skirtus specialiai senjorams. Nors šiuolaikiniai telefonai turi gausybę funkcijų ir privalumų, vyresni žmonės daugiausiai naudoja tik skambinimo funkciją.

Reikalingiausia telefono funkcija – pokalbiai

A. Čekuoliui telefonas reikalingiausias dėl vieno dalyko – pokalbių su savo šeima: „Dabar telefonu naudojuosi apie 4-5 kartus per dieną. Turiu gražią šeimą – du brolius, sūnų ir dukrą, taip pat su žmona džiaugiamės keturiais anūkais, todėl labai gera, kad galime bendrauti ir per atstumą“, - pasakoja A. Čekuolis. Jam svarbiausias telefono privalumas – paprastas ir lengvas naudojimas.

A. Čekuoliui mobilus telefonas padeda bendrauti ir su artimaisiais, gyvenančiais užsienyje: „Mano dukra su vyru gyvena Ispanijoje, tad bendravimas telefonu mus suartina. Gyvenimas kitoje šalyje, kitame kontinente vienišą žmogų gali padaryti dar vienišesniu, o telefonas padeda tokiu netapti.“ Anot A. Čekuolio, telefonas suartina žmones, kad ir kur jie bebūtų – juos gali skirti kontinentai ir laiko juostos, tačiau dabar paskambinti draugui ir sužinoti, kaip jis gyvena jau nereikia daug pastangų.



Dar vienas mobilaus telefono privalumas lyginant jį su laidiniu telefonu – galimybė nešiotis jį su savimi. „Smagu, kad telefoną gali pasiimti kur beeitum – ar išėjus pasivaikščioti ar einant į parduotuvę, tačiau manau, kad kai kuriose vietose kalbėti telefonu nemandagu. Pavyzdžiui, viešajame transporte. Tą dabar nuolat daro jaunimas – autobuse ar troleibuse nuolat čirška ne tik kalbant tarpusavyje, bet ir telefonais. Jei kas man paskambina važiuojant viešuoju transportu, visuomet atsiprašau ir perskambinu išlipęs.“, - mintimis dalijasi A. Čekuolis.



Publikuota: 2017-11-17 10:45:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai