„Santaka“ / Leistiną alkoholio ribą vairuotojams siūloma didinti iki 0,5 promilės / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Leistiną alkoholio ribą vairuotojams siūloma didinti iki 0,5 promilės


Seime registruota pataisa, kuria siūloma vairuotojams nuo 0, 4 iki 0, 5 promilių padidinti maksimalią bendrą leidžiamą etilo alkoholio koncentraciją vairavimo metu.

Tokias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo, Administracinių nusižengimų ir Baudžiamojo kodeksų pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Gintaras Vaičekauskas, Kęstutis Glaveckas, Juozas Baublys ir Jonas Liesys.

Jie taip pat siūlo nebediskriminuoti ir mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių ir galingųjų keturračių vairuotojų ir jiems taikyti bendrą leidžiamą alkoholio kiekio vairuotojų kraujyje limitą - 0, 5 promilės - kaip ir pagrindinei vairuotojų daliai.

Seimo nariai taip pat siūlo panaikinti tolerancijos ribą vairuotojams, kurie per metus padaro pažeidimus, susijusius su transporto priemonių vairavimu apsvaigus, ir numatyti, kad tokiems vairuotojams, jei jiems nustatomas neblaivumas daugiau nei 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0, 5 promilės, taikoma bauda nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų ir privalomai skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienų metų šešių mėnesių iki trejų metų.
Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas apsvaigusiu nuo alkoholio (neblaiviu), jei jam nustatytas 0, 41 ir daugiau promilių neblaivumas.


Šiuo metu nustatyta, kad maksimali asmenų, vairuojančių transporto priemones, iškvėptame ore, kraujyje, šlapime, seilėse ar kituose organizmo skysčiuose leidžiama didžiausia etilo alkoholio koncentracija vairavimo metu - 0, 4 promilės.

„Lietuva yra vienintelė Europos valstybė, kurioje asmuo laikomas apsvaigusiu nuo alkoholio (neblaiviu), jei jam nustatytas 0, 41 ir daugiau promilių neblaivumas“, - sako projekto autoriai.

Jų duomenimis, išsivysčiusiose ir kultūriškai pažangiose Europos valstybėse, tokiose kaip Austrija, Belgija, Danija, Prancūzija, Vokietija, Italija, Liuksemburgas, Malta, Ispanija, Portugalija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė ir eilėje kitų valstybių nustatytas bendras leidžiamas alkoholio kiekio vairuotojų kraujyje limitas yra 0, 5 promilės. „Net kaimyninėje Latvijoje vairuoti leidžiama, jei alkoholio kiekis žmogaus biologinėse organizmo terpėse neviršija 0, 5 promilės. Taigi galima net kuriozinė situacija, kai Latvijos pareigūnai leidžia asmeniui toliau vairuoti, o įvažiavus į Lietuvą tas pats asmuo griežtai nubaudžiamas“, - sako projektą parengę Seimo nariai.

Jie taip pat pažymi, kad, pavyzdžiui, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Rumunijoje taikoma nulinė tolerancijos riba. Lenkijoje ir Estijoje bendras alkoholio kiekio vairuotojų kraujyje limitas yra 0, 2 promilės




Publikuota: 2017-10-20 11:24:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai