„Santaka“ / Į Lietuvą iš ne ES šalių bus galima gabenti mažiau vaistų asmeninėms reikmėms / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  



Į Lietuvą iš ne ES šalių bus galima gabenti mažiau vaistų asmeninėms reikmėms


Nuo lapkričio 1 dienos į Lietuvą iš ne Europos Sąjungos (ES) šalių – Rusijos, Baltarusijos, Kaliningrado srities, Kinijos ir pan. – bus galima įvežti, parsivežti ar parsisiųsti mažiau vaistų savoms reikmėms.

Tokią naują tvarką Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patvirtino atsižvelgdama į Muitinės departamento rekomendacijas mažinti šešėlinę ekonomiką užkertant kelią nelegaliai prekybai vaistais. Tuo tarpu vaistų įvežimo iš ES šalių tvarka nesikeičia.

„Nors šešėlinė prekyba vaistais nėra tokia agresyvi, kaip, pavyzdžiui, kontrabandinėmis cigaretėmis, tai nereiškia, jog galime ją toleruoti. Ypač kalbant apie falsifikuotų vaistų prekybą internetu. Todėl mūsų iniciatyva sugriežtinti reikalavimai įvežamiems ir parsisiunčiamiems vaistams turėtų turėti teigiamą įtaką ne tik skaidresnei ekonomikai, bet ir gerokai sumažinti į Lietuvą patenkančių sveikatai galimai pavojingų vaistų kiekį“, – tvirtina Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Jonas Miškinis.

Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorės Gitos Krukienės teigimu, žmonės dažnai neįvertina, ar tikrai turguje ar internetu perkamas „stebuklingas“ vaistas užtikrins reikiamą gydomąjį poveikį ir, svarbiausia, ar nepakenks labiau, nei turėtų pagydyti.


„Reikėtų suprasti, kad vaistai, vitaminai, maisto papildai nėra ta prekė, kurią galima pirkti neatsakingai. Pirma, vaistus saugoti reikia tam tikromis sąlygomis, kurių nesilaikant jie gali tapti kenksmingi. Antra, turgaus ar interneto prekeiviai neužtikrins, kad perkama būtent tai, kas yra parašyta ant pakuotės“, – sako G. Krukienė.
nuo kito mėnesio įsigalios nauja tvarka, jog fizinis asmuo, atvykdamas į Lietuvą iš ne ES šalių, turi teisę individualioms reikmėms vaistų įsivežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių vieną kartą per mėnesį.


Muitinės departamento kreipimesi į SAM teigiama, jog šiuo metu leidžiamas į Lietuvą įsivežti ar internetu parsisiųsti vaistų asmeninėms reikmėms kiekis yra per didelis.

„Kasdien matome labai aiškų žmonių piktnaudžiavimą. Lyg ir nepažeidžiant teisės aktų reikalavimų vienu kartu įvežamų vaistų kiekis neviršija leistinų normų, tačiau tie patys žmonės į Baltarusiją, Kaliningrado sritį važinėja reguliariai, taigi per mėnesį leistinas kiekis praktiškai yra viršijamas keletą kartų. Visiškai aišku, kad asmeniniams poreikiams tiek vaistų nereikia, ir, žinoma, jie atsiduria juodojoje rinkoje, “ – teigia generalinio direktoriaus pavaduotojas J. Miškinis.


Todėl nuo kito mėnesio įsigalios nauja tvarka, jog fizinis asmuo, atvykdamas į Lietuvą iš ne ES šalių, turi teisę individualioms reikmėms vaistų įsivežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių vieną kartą per mėnesį (su tam tikromis išimtimis), o jei gydymui reikia didesnio kiekio, asmuo privalės turėti gydytojo pažymą. Šiuo atveju jis galės vežtis ne didesnį nei joje nurodytą kiekį ir ne ilgesniam nei 6 mėnesių laikotarpiui ir pažymos galiojimo laikotarpis turės būti nepasibaigęs.

Paštu iš ne ES šalių parsisiųsti bus galima ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių ne dažniau kaip vieną kartą per mėnesį. Jei gydymui reikalingas didesnis jų kiekis ir yra išduota tai patvirtinanti gydytojo pažyma, tuomet galima parsisiųsti ne didesnį nei gydytojo pažymoje nurodytą vaistų kiekį pažymos galiojimo laikotarpiu. Tuo tarpu į kitą valstybę individualioms reikmėms galima išvežti ir siųsti paštu tiek vaistų, kiek yra nusistačiusi ta valstybė.



Publikuota: 2017-10-13 09:54:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai