„Santaka“ / Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą lenkia Europos vidurkį / Ekologija

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Ekologija

Dalinkitės:  


Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą lenkia Europos vidurkį


Lietuvoje iki metų pabaigos, tai yra net 81 dieną, galėtume naudoti vien tik iš biomasės – medienos ir kitų organinių medžiagų – gaunamą energiją užtikrinti visiems šalies energetiniams poreikiams.

Lietuva pagal galimybę naudoti vien biokurą 40-čia dienų lenkia bendrą Europos vidurkį ir pagal šį rodiklį yra šešta žemyne. Tai rodo Europos biomasės energetikos asociacijos AEBIOM ir Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA kartu surinkti duomenys.

Kiekviena Europos valstybė kartu su Europos biomasės energetikos asociacija pagal statistinius šios energijos rūšies panaudojimo duomenis nustato atskiros šalies Biomasės energetikos dienos datą, skirtą pažymėti žaliosios energetikos svarbą. Lietuva daugiau nei mėnesiu lenkia Europos vidurkį ir Biomasės energetikos dieną mini spalio 11 dieną. Tuo tarpu bendra visos Europos biomasės energetikos diena šiemet pirmą kartą bus pažymėta pusantro mėnesio vėliau – lapkričio 21-ąją.

„Tai, kad Biomasės energetikos diena Lietuvoje šiemet minima daugiau nei mėnesiu anksčiau negu visoje Europoje dar sykį patvirtina, kad esame tarp šalių lyderių. Mes ne tik palaikome, bet ir diktuojame bendrą europinį tempą vystant biomasės energetikos kaip ateities energetikos rūšį. Šiuo metu Lietuva pagrįstai yra laikoma žaliosios energetikos lydere, nes atsinaujinančios energetikos ištekliai bendrame šalies balanse jau dabar siekia beveik 26 procentus“, – sako LITBIOMA prezidentas Virginijus Ramanauskas.



Anksčiausiai savo Biomasės energetikos dienas Europoje šiemet pažymėjo Švedija – rugpjūčio 21 d. ir Suomija – rugsėjo 1 d., o vėliausiai ją pažymės Malta – gruodžio 27 d.

LITBIOMA, prisijungusi prie Biomasės energetikos dienos kampanijos, kartu su Europos biomasės energetikos asociacija AEBIOM ir kitomis šalimis siekia akcentuoti šios atsinaujinančios energijos rūšies svarbą ir perspektyvas bei skatina ateityje visiškai atsisakyti iškastinio kuro. Šis tikslas yra numatytas Atnaujintos Lietuvos nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos projekte. Jame pirmą kartą šalies istorijoje yra užsibrėžta iki 2050 metų elektros ir šilumos sektoriuose pereiti prie energijos gamybos vien iš atsinaujinančių išteklių.

Europos Biomasės energetikos dienos proga LITBIOMA planuoja išleisti Lietuvos biomasės energetikos sektoriaus apžvalgai skirtą leidinį, kuriame pasauliui bus pristatyta mūsų šalies pažanga, pasiekta šiame sektoriuje, aptarti nuveikti darbai, pristatoma asociacijos LITBIOMA veikla.

Lietuvos biomasės energetikos asociacijos LITBIOMA vienija apie 50 įmonių, dirbančių biomasės resursų tyrimo ir gausinimo, biokuro gamybos, deginimo technologijų ir agrobiomasės naudojimo srityse. Asociacija yra Europos biomasės energetikos asociacijos AEBIOM, Pasaulio biomasės energetikos asociacijos (WBA), Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto, Lietuvos pramonininkų konfederacijos narė, bendradarbiaujanti su įvairiomis mokslinių ir praktinių tyrimų organizacijomis, turinčiomis įtakos biomasės energetikos vystymui Lietuvoje.





Publikuota: 2017-10-11 09:37:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai