„Santaka“ / Iš televizijos projekto Marius tikisi naujos patirties ir įspūdžių / Gyvenimo būdas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda žąsis ir jų skerdieną Kalėdoms. Tel. 8 636 09 438.
Galioja iki: 2021-12-04 13:31:05

Parduoda kiaules Pajevonyje. Tel. 8 617 51 369.
Galioja iki: 2021-12-06 10:37:15Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimo būdas

Dalinkitės:  


Respublikinėse scenose bei per televiziją vis dažniau matomas mūsų kraštietis Marius Kijauskas sako labai pasiilgstantis Vilkaviškio scenos bei šiltų jį pažįstančių žiūrovų žvilgsnių.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Iš televizijos projekto Marius tikisi naujos patirties ir įspūdžių

Eglė KVIESULAITIENĖ


LNK televizijos projekto „Lietuvos balsas“ naujojo sezono nekantriai laukę vilkaviškiečiai galės tapti dar didesniais šios laidos mėgėjais. Mat į televizijos ringą lips ir aklosiose perklausose teisėjų verdikto lauks rajono gyventojų pamiltas, sodriu balsu ir elegancija scenose užburiantis vilkaviškietis Marius Kijauskas. Tad belieka nepamiršti įsijungti televizorių sekmadienį, 19.30 val., ir palaikyti mūsų kraštietį.Ragino artimieji

Kol kas Marius gali atskleisti tik tiek, kad mes jį tikrai pamatysime televizijoje, mat įsipareigojimai televizijai neleidžia atvirauti. Tačiau kalbėti apie savo muzikinį kelią iki projekto niekas nedraudžia.

Vilkaviškietis juokauja, jog jau seniai jautęs aplinkinių spaudimą dalyvauti bent kuriame muzikiniame televizijos projekte, bet vis atidėliojo. Mat Marius norėjo sulaukti, kada projekto dalyvius mokys didžiausias jam scenos autoritetas Merūnas Vitulskis.

Tačiau šiemet projekto mokytojai buvo skelbiami labai vėlai, o Marius jau buvo apsisprendęs, kad vieną kartą reikia ryžtis – patirtis televizijos projekte bet kokiu atveju pravers: suteiks naujų įspūdžių, pažinčių, žinių. Ir neapsiriko. Bet visa tai mes dar tik pamatysime.
Lemtingas bandymas

Be dainų, scenos, žiūrovų dabar savo gyvenimo neįsivaizduojantis M. Kijauskas sako, jog muzika į jo gyvenimą atėjo per laimingą atsitiktinumą, tad belieka tikėti likimo žvaigžde.

Nors sūnaus gabumus muzikai tėvai pastebėjo dar vaikystėje, Mariui iš tų laikų likę blogi prisiminimai. Mat besiruošdamas programėlėms su „Buratino“ vaikų lopšelio-darželio muzikine grupe jis nuolat susirgdavo, nespėdavo išmokti dainų ir negatyvūs įspūdžiai užsifiksavo ilgam.

Tad kai ūgtelėjusiam Mariui tėvai siūlė stoti į muzikos mokyklą, jis net tokios minties neprisileido – tuo metu tiesiog nemėgo muzikos.

Tačiau iš naujo pamilti ir sugrąžinti muziką į vaikino gyvenimą padėjo jo muzikos mokytoja Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje Edita Linkevičienė.

Marius prisimena, kad jo balso mutacija prasidėjo labai anksti. Po vasaros atostogų atėjęs į septintą klasę M. Kijauskas vienintelis iš bendraklasių jau galėjo kalbėti sodriu, vyrišku balsu. Tad buvo labai smagu tiesiog juo „žaisti“ ir stebinti aplinkinius.

Kartą po muzikos pamokos, kurioje E. Linkevičienė mokiniams pasakojo apie operinę muziką, išeidamas iš klasės Marius užtraukė „Libiamo“ ariją („Pakelkime taurę linksmybių“) iš Džiuzepės Verdžio operos „Traviata“.


Iki dabar M. Kijauskas prisimena mokytojos reakciją: ji sustabdė septintoką ir žvelgdama nuostabos kupinomis akimis paklausė, ar jis dainuoja. Tačiau Marius tik purtė galvą ir tvirtino tiesiog pajuokavęs, nes nieko bendra su muzika neturintis. Vis dėlto pedagogė pasiūlė ateiti į jos vadovaujamą vokalinę studiją ir tiesiog pabandyti.

– Tas pabandymas virto geriausiu dalyku mano gyvenime, – dabar atvirai konstatuoja Marius.Savose rogėse

Jo muzikinė karjera pradėjo klostytis žaibišku greičiu. Praėjus mėnesiui nuo to momento, kai pabandė uždainuoti savo mokytojai ir nieku gyvu nenorėjo lipti į sceną, Marius jau koncertavo sausakimšoje Vilkaviškio kultūros centro salėje.

– Tada dainavau ne vienas, su merginomis, bet jaučiausi baisiai, man iš susijaudinimo linko kojos, o koncertą stebėję tėvai vėliau juokavo, kad mano veidas buvo ir už marškinius baltesnis, – apie pirmus įspūdžius scenoje kalbėjo M. Kijauskas. – Stebiuosi, kaip mokytoja taip pasitikėjo manimi ir ryžosi patirties neturintį vaikiną išleisti į didžiulę sceną prieš pusę tūkstančio žiūrovų,

Tiesa, nuolatinis jaudulys prieš pasirodymą scenoje Mariui išlikęs iki šiol. Tačiau publika dainininką nuolat sutinka labai šiltai. Ir ta reakcija, palaikymas, pažįstamos akys iškart ištirpdo scenos baimę.
Nekantriai laukiantiems LNK projekte pasirodančio vilkaviškiečio dainininko Mariaus Kijausko primename įsijungti televizorius šį sekmadienį, 19.30 val. Aklosios perklausos parodys, ar Marius pateko į tolimesnį projekto etapą.


Po pirmųjų bandymų scenoje ir puikaus publikos įvertinimo vilkaviškiečio muzikinėje karjeroje prasidėjo respublikiniai ir tarptautiniai konkursai. Iš pradžių jam buvo labai keista sulaukti gerų komisijos atsiliepimų.

– Buvau įpratęs, jog mane giria mokytojai, artimieji, draugai, bet jie gi mane pažinojo, buvo „savi“, tad geri žodžiai nestebino. Tačiau kai po konkursų prieidavo nepažįstami žmonės, komisijos nariai ir sakydavo, kad šauniai pasirodžiau, susimąstydavau, jog, ko gero, esu savose rogėse, – pasakojo M. Kijauskas.Pasipylė koncertai

Visų savo trofėjų konkursuose jau neskaičiuojantis Marius sako, kad įsimintiniausi jam buvę tarptautiniai „Kaunas Talent“ konkursai apie 20 tūkst. žiūrovų talpinančioje „Žalgirio“ arenoje.

– Nors dainavau didžiulei žiūrovų miniai ir komisijai, jaudulio beveik nejaučiau. Buvo tiesiog labai smagu dainuoti, džiaugtis labai aukšta garso, scenografijos kokybe, – prisiminė Marius.

Dar vienas įsimintinas praėjusių metų konkursas – „Dainų dainelė“, kurioje tapęs laureatu Marius dainavo Lietuvos operos ir baleto teatro scenoje.

Šie konkursai atvėrė vilkaviškiečiui ir kitų respublikinių renginių duris. Praėjusiais metais M. Kijauskas kartu su dar keliais E. Linkevičienės vadovaujamos vokalinės studijos nariais, pritariant „Trimito“ orkestrui, koncertavo Rugsėjo 1-osios renginyje prezidentūroje, vėliau LRT žiūrovai jį galėjo pamatyti Mokytojų dienos, velykiniame bei LRT „Auksinių bičių“ apdovanojimų koncertuose. Šiemet vokalinės studijos dalyviai, taip pat ir Marius, buvo pakviesti dalyvauti šventiniame Rugsėjo 1-osios koncerte prie Kauno pilies.Gyvenimo prasmei

Praėjusių metų vasarą baigęs Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją, Marius turėjo priimti sprendimą, ką toliau veiks. Vaikinas neslepia, jog džiugiausios jo gyvenimo akimirkos siejasi su scena, tad be jos savęs neįsivaizduoja. Vis dėlto bandyti stoti į specialybę, susijusią su muzika, Marius nesiryžo. Tam reikia muzikinio raštingumo, o dainininkas jo taip ir neįgijo. Publikai žavėti jam visuomet pakako likimo duotos geros klausos ir įsimintino tembro balso. Vaikinas prisipažįsta, kad bene labiausiai gailisi dėl to, jog tuomet, kai tėvai siūlė, jis atsisakė stoti į muzikos mokyklą.

Ilgai svarstęs, kur galėtų studijuoti, kad nenutoltų nuo scenos, Marius pasirinko renginių inžinerijos specialybę Vilniaus Gedimino technikos universitete. Dabar jis juokauja, jog baigęs tokią specialybę pats galės sutvarkyti scenos įgarsinimą, apšvietimą, o po to ir joje padainuoti. Vaikinas neabejoja, jog kad ir kas būtų, muzika jo gyvenime liks.

– Jei nedainuočiau, būčiau labai nelaimingas. Muzika mano gyvenimui suteikia daugiau prasmės, – sako M. Kijauskas. – Nežinau, kas būčiau šiandien, jei tada mokytoja Edita būtų manęs nesuradusi...Smagu sugrįžti


Nors Marius jau seniai koncertuoja respublikinėse scenose, visuomet džiaugiasi, kai jį kviečia į gimtojo miesto renginius.

– Aš labai pasiilgstu Vilkaviškio scenos. Man visada smagu čia grįžti ir koncertuoti saviems žiūrovams, kurie pažįsta ir jau žino, ko tikėtis, – atviravo Marius.

Jis labai džiaugiasi vilkaviškiečiams surengtu koncertu „Permainų vėjas“, kuriuo jie su scenos partnere Emilija Finagėjevaite, baigdami mokyklą ir išvykdami studijuoti, tarsi atsisveikino su savu, juos mylinčiu žiūrovu.

– Buvo žiauriai smagu, kai pamačiau sausakimšą kultūros centro salę, – prisiminė Marius. – Kai koncertuodavau kituose renginiuose, žinodavau, jog esu tik programos dalis. Bet kai pamačiau tiek žmonių mūsų koncerte, žinojau, kad jie atėjo paklausyti būtent Emilijos ir manęs, kad savame mieste turime tiek gerbėjų.

Marius juokauja, jog jaučiasi anksčiau laiko pasenęs, nes jam labiausiai patinka ne jaunimo pamėgta muzika, o atlikti lyrinius, rimtus kūrinius, kurie beldžiasi į klausytojo širdį. Todėl paradoksalu, kad jo vizitine kortele tapo visai kito stiliaus daina „Your man“, pagal kurią Marių atpažįsta daugelis klausytojų. Vis dėlto laisvalaikiu jis klausosi įvairių stilių muzikos.


Rytoj muzikiniame projekte pasirodysiantis Marius tikisi, jog savoje scenoje jam aplodismentų negailintys žiūrovai stebės ir televizijos transliacijas. O su nauja patirtimi ir nauju repertuaru jis dar ne kartą žada sugrįžti ir į gimtojo miesto scenas.Publikuota: 2017-10-06 16:02:10

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* A. Butkevičius: nesusikalbėjimas ima diskredituoti valstybę
* Vilkaviškietis šachmatų partijas transliuoja visam pasauliui
* Dvylika tarnystės metų Vilkaviškyje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip reaguojate į augančią infliaciją?
Bijau, kad neįpirksiu būtinų prekių.
Neramu, nes nuvertės santaupos.
Investavau, infliacija negąsdina.
Dėl to nesuku galvos.Kalbos patarimai

Kaip taisyklingai nurodyti pareigas?
Veiklos barų vadovų pareigų pavadinimai sudaromi su kilmininko formos priklausomuoju žodžiu, pvz.: komercijos direktorius ( direktorius komercijai būtų klaida).
Kai nusakomas pavaldumo santykis ( direktoriaus pavaduotojas ) ir veiklos sritis, kilmininkas užimtas, tai veiklos pavadinimas reiškiamas naudininku, pvz.: mero patarėjas kultūrai. Šie pavadinimai gali būti sudaromi ir su žodžiu reikalams, pvz., direktoriaus pavaduotojas gamybos reikalams.
Patarėjų pareigų pavadinimai gali būti sudaromi su žodžio klausimai įnagininku, pvz., patarėjas užsienio politikos klausimais.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas