„Santaka“ / Gaisro šaltiniai namuose / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Gaisro šaltiniai namuose


Keptuvėje užmirštas kepsnys, panirimas į romantiką su žvakėmis ir net namuose apsigyvenę maži šuniukai ar kačiukai – visi jie yra galimo gaisro pavojai.

Ir nors daugelis gaisro nesibaimina, kiekvienas kambarys turi skirtingus gaisro taškus: vienur jie seniai žinomi, kitur tokie, apie kuriuos žino tik ekspertai.

Tad kokios būsto vietos yra degiausios? Apie ką dažniausiai pamirštame virtuvėje, o galbūt didžiausias pavojus slypi visai ne joje?

Miegamasis

Daugelis įsitikinę, kad miegamasis – ne tik pati jaukiausia, bet ir saugiausia būsto vieta. Nors čia dažniausia gaisro priežastis yra neatsargus rūkymas lovoje, tačiau ir žvakė gali pridaryti tiek pat bėdos.

„Užuolaidas, drabužius, užklotus, patalynę be priežiūros paliktos žvakės liepsna greitai „pagauna“ ir išplinta žaibišku greičiu. Kitas pavojaus šaltinis – ilgintuvai. Griežtai rekomenduojama jų nekišti po kilimais, baldais, taip pat ant jų nevaikščioti ir neprispausti, kad šie nesusidėvėtų. Priešingu atveju gaisro tikimybė gerokai išauga – jei ilgintuvas yra perkrautas ar pažeistas, gaisras anksčiau ar vėliau beveik neišvengiamas“, – sako bendrovės „ROCKWOOL“ techninis vadovas Andrius Buska.



Virtuvė

Virtuvėje naudojama elektrinė ar dujinė technika yra bene pagrindinė čia kylančių gaisrų priežastis ir neturėtų būti paliekama be priežiūros.

Rizikos faktorius virtuvėje galima skirstyti į dvi grupes: technika ir neatsakingas žmogaus elgesys. Tarkime, net toks nekaltas įrenginys kaip skrudintuvas, tinkamai neprižiūrimas ir laiku neišvalytas, gali nesunkiai užsidegti atvira liepsna. Taip pat rizikingi elektriniai virduliai, kurių savaiminio išsijungimo funkcija dėl apkalkėjimo tiesiog sugenda. Todėl šalia įjungtos technikos virtuvėje visuomet turi būti žmogus.

Specialisto teigimu, virtuvėje palaikyti švarą ir tvarką taip pat būtina ne vien dėl higienos ar estetikos, bet ir dėl gaisro prevencijos.

Dėl itin aukštos temperatūros ar maisto ruošimui būtino aliejaus, itin greitai atvira ugnimi gali užsiliepsnoti tinkamai neprižiūrėti, priskrudę kepimo indai bei keptuvės. Jau nekalbant apie „klasikinę“ situaciją, kai itin aukštos temperatūros aliejus ar riebalai mėginami gesinti vandeniu. Būtent todėl svarbu ne tik visuomet tinkamai prižiūrėti maisto ruošai naudojamus indus, bet ir kuo toliau nuo aukštos temperatūros šaltinių laikyti degius virtuvės reikmenis: popierinius rankšluosčius, pirštines, medines menteles ar valymo reikmeni.



Svetainė
Gaisro priežastimi neretai būna šildymo įranga, taip pat – išpopuliarėję židiniai ar krosnelės, kurie neturėtų liestis su degumui neatspariomis sienomis ar grindimis.


Gaisro priežastimi neretai būna šildymo įranga, taip pat – išpopuliarėję židiniai ar krosnelės, kurie neturėtų liestis su degumui neatspariomis sienomis ar grindimis. Taip pat svetainėje rekomenduojama atkreipti dėmesį į tai, kaip naudojamas kompiuteris, televizorius, garso aparatūra, mobiliųjų telefonų įkrovėjai.

„Ne vienuose namuose teko pastebėti laidų ir ilgintuvų raizgalynę, atsainiai paliktą ant grindų kur nors mažiau matomoje vietoje. Tokia zona itin pavojinga tampa, jei namuose turite naminių gyvūnų, mažų vaikų. Tiesiog vaikams žaidžiant, apseilėjus gali prasidėti trumpas jungimas, o kuris šuniukas ar kačiukas užaugo neperkandęs bent vieno laido?“, – teigia „ROCKWOOL“ techninis vadovas.

Tokie lokalūs gaisro židiniai ant medinių grindų ar laminato laiku nepastebėti netrunka išplisti, tad nesant tinkamos gaisrinės izoliacijos tampa grėsme net vienam butui, o visam namui.



Kažkodėl dažnai manoma, kad ugnis įsižiebia sunkiai, o plinta kontroliuojamu greičiu. Tačiau realiai yra visiškai priešingai, todėl tinkama gaisrinė izoliacija bei jai parinktos medžiagos yra itin svarbios. Tarkime akmens vata ne tik gaisro atveju užtikrina saugumą, bet ir kitomis izoliacinėmis savybėmis yra unikali, padedanti užtikrinti gyvenimo kokybę.

Vonia

Nors įprasta manyti, kad ten, kur vanduo, atviros liepsnos rizika maža, tačiau žmonės saugosi elektrinių prietaisų ir vandens sąlyčio, kuris gali būti mirtinas. Vis tik retas kuris pagalvoja apie pavojų, kurį gali sukelti šiame kambaryje laikomi daiktai: dezodorantai, kvepalai, plaukų ir nagų lakai bei kitos degios priemonės.

Nors pačios savaime jos nėra pavojingos, tačiau gaisro riziką didina jose esantys cheminiai elementai. Dėl cheminių savybių šios priemonės ne tik greitai užsidega, bet ir gali ilgai degti atvira liepsna. Todėl būtina saugotis bet kokio tiesioginio ugnies ar aukštos temperatūros bei pavojingų vonios priemonių sąlyčio.

Sandėliukas ir garažas

Panašiai kaip vonios kambaryje, taip ir sandėliukuose ar garažuose yra gausu įvairių medžiagų, kurios gali sukelti gaisrą.

Dažniausiai šiose patalpose yra laikomi itin degūs skysčiai, tokie kaip degalai, žibalas, įvairūs valikliai, dažai, valymo ir kitos priemonės. Tokioje terpėje gaisras gali kilti vien dėl aukštos temperatūros, todėl šias medžiagas būtina tinkamai sandėliuoti: laikyti tam skirtose talpose ir atitraukti nuo degių daiktų ar paviršių.





Publikuota: 2017-10-06 09:58:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškio autobusų stotis – tvariausias pastatas Pabaltijy
* Sostinė nesužavėjo: kybartietis į gimtinę parsivežė ir žmoną
* Augant susirgimų skaičiui žmonės turi patys apsispręsti dėl skiepų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai