„Santaka“ / Moterų pirkimo įpročiai: pirmiausia vaikai, vyras – eilės gale / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  



Moterų pirkimo įpročiai: pirmiausia vaikai, vyras – eilės gale


Amerikiečių rinkos tyrimų bendrovės „Kelton Global“ 2017 m. tyrimo duomenimis, internete dažniau ir ilgiau apsiperka tie, kurie turi vaikų.

Užmigdę atžalas per savaitę apsipirkinėjimams internetu jie skiria net 75 proc. daugiau laiko nei vaikų neturintys (atitinkamai 7 ir 4 val.). Daugiausiai jie perka drabužius, avalynę ir aksesuarus. Internetinės parduotuvės „Open 24“ atstovo teigimu, rugpjūtis ir rugsėjis – patys intensyviausi tėvų apsipirkimo internetu mėnesiai. Mamos taip įsisuka į naujas rudens–žiemos kolekcijas, kad vaikiškos avalynės parduotuvėje pritrūksta jau spalio pradžioje.

„Artėjantis rudens–žiemos sezonas turi labai aiškius apsipirkimo internetu etapus – pirmiausia prasideda „atgal į mokyklą“ sindromas, kai suskumbama rudenį ir žiemą tinkama avalyne aprūpinti vaikus, tuomet kelias atlaisvėja moterims. Spalį ir lapkritį vadiname moteriškos avalynės pardavimų mėnesiais. Na, o vyrai lieka paskutinieji – dažniausiai jie turi bent kelis kartus gerai sušalti kojas, kad pasiryžtų mėgstamą ir visais sezonais nešiojamos avalynės porą pakeisti naujais žieminiais aulinukais“, – pirkėjų įpročius vardija UAB „Open 24“ vadovas Justas Mačionis.



Vis dėlto, anot jo, tai tik viena, nors ir stipriai auganti, pirkėjų grupė. Kaip atsvara grupei, avalynę perkančiai pagal poreikį esamuoju momentu, yra tie, kurie perka tik tada, kai prasideda išpardavimai. Taip neretai avalynė perkama jau kitam sezonui.

Įprotį pirkti per išpardavimus mėgsta nagrinėti ir psichologai – jų teigimu, spontaniškai akcijoms pasiduodantys žmonės tai daro bijodami, kad prekės neliks, ir vėliau jie jau nebeturės galimybės jos įsigyti. Ir visai nesvarbu, kad tos prekės galbūt nė nelabai reikėjo. Dar labiau šį jausmą sustiprina dažnoje internetinėje parduotuvėje matomas pardavime likusių prekių skaičius. Kai jis tirpsta tiesiog akyse, žmogus bijo prarasti galimybę ir perka iškart.

Bendrovės vadovo teigimu, pastebima tendencija, kad išpardavimo prekės iš tiesų geriausiai atrandamos internete: „Lyginant su pardavimais fizinėse prekybos vietose, internete nuperkama per 10 kartų daugiau išpardavimo prekių. Atsižvelgdami į tai, atitinkamai paskirstome asortimentą, didesnį dėmesį skirdami internetinei parduotuvei.“ Tokias tendencijas patvirtina ir „Kantar TNS“ praėjusių metų tyrimai – internete perka net 40 proc. Lietuvos gyventojų, taip pat sparčiai auga prie interneto besijungiančių išmaniaisiais telefonais skaičius. Tai stipriai keičia ir įmonių rinkodaros strategijas, kadangi pirkimo procesas tampa dar trumpesnis ir paprastesnis, o pirkėjų sprendimai – greiti ir spontaniški.



J. Mačionis pastebi, kad vis dėlto šiemet pardavimo veiksmai, planuoti pagal besikeičiančius vartotojų įpročius, buvo kiek koreguoti dėl gamtos atneštų staigmenų – neįprastai vėlai prasidėjusių vasaros karščių. „Lietingi orai vasaros sezono pardavimų planus šiek tiek pakeitė, bet jų nesugriovė – tiesiog kiek anksčiau nei įprastai pradėjome išpardavinėti pačius vasariškiausius modelius, – sako internetinės parduotuvės vadovas. – Ne veltui sakoma, kad nėra blogo oro, yra tik netinkama avalynė. Dėl šios priežasties žmonės racionaliai renkasi avalynę, pritaikomą įvairiems orams. Matome, kad sulėtėjus daugelio kitų avalynės prekių ženklų pardavimams, visuomet į viršų iškyla „Crocs“, tinkami ir laisvalaikiui mieste, ir paplūdimiui, ir T. Narbuto gatvei Vilniuje perbristi.“

Anot jo, tikėtina, kad dėl tokios vasaros kiek intensyviau ir anksčiau prasidės pasiruošimas rudens sezonui. Vasaros–rudens sezonams tinkančius batukus vaikams pakeis pašiltinti aulinukai, kurių modelį renkamasi pagal vaiko amžių. J. Mačionio teigimu, darželinukams ir pradinukams dažniausiai ieškoma paaukštintų, vandeniui atsparių ar nepralaidžių aulinukų, kad pėdos nesušlaptų nuo lietaus ar sniego, o vyresni aunasi sportiškesnio, laisvalaikio tipo batais. Moterys rudens–žiemos sezonui intensyviau dairosi į avikailio batus. Išskirtinės avikailio savybės leidžia jaustis komfortiškai net ir esant pakankamai šiltam orui, o tuo pačiu nesušalti ir atėjus šaltajam metų laikui.





Publikuota: 2017-08-09 09:46:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pagarbos kitataučiams ženklai trauks turistus ir piligrimus
* Poliklinikoje – nauji medikai ir dienos stacionaras
* Ūkininkė negalėjo gyventi be karvių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kiek šį sezoną šildysite savo būstą?
Negaliu to reguliuoti.
Tiek, kad gyvenčiau šiltai.
Šildysiu kuo mažiau.
Aš tuo nesirūpinu.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai