„Santaka“ / Miestelį puošia darbštūs žmonės ir jų darbai / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  


Bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė sakė, kad vasarą bendruomenės namai ištuštėja, didžiausias judėjimas čia – po darbymečio.

Autorės nuotr.


Miestelį puošia darbštūs žmonės ir jų darbai


Penkioliktus metus skaičiuojanti Pilviškių miestelio bendruomenė labai stengiasi dėl savo gyvenamosios aplinkos ir daro viską, kad miestelyje gyventi būtų jaukiau. Žmonės gražina viešąsias erdves, rengia šventes, išvykas, puoselėja vietos tradicijas ir net rūpinasi vienas kito buitimi ir sveikata.

„Paskandino“ gėlėse

Per keletą pastarųjų metų miestelio centras šių aktyvių žmonių dėka ypač išgražėjo. Čia veši bendruomenės sodinti gražiai suderinti gėlynai. Neseniai miestelį papuošė restauruota bažnyčios varpinė, kuri pašventinta po Švč. Trejybės atlaidų. Pilviškių bendruomenės moterys, apsidžiaugę dosnios rėmėjos dėka atgimusiu istoriniu miestelio objektu, papuošė šią vietą savo pagamintais vazonais ir gėlėmis.

Bendruomenės pirmininkė Loreta Bieliukienė sakė, kad bendruomenė kasmet rengia gėlių sodinimo akciją. Kelerius metus aktyvesni gyventojai užaugindavo gėlių daigelių ir juos dovanodavo miestelio gėlynams apželdinti. Pernai pirmininkė rašė projektą ir gavo pinigų gėlėms pirkti, tad gėlynai dabar atrodo ypač gražiai – suderinti, sukomponuoti iš vienodų gėlių, derančių spalvų.– Šįmet vėl sunešė visi, kas ką turėjo, bet suderinome spalvas, sutaikėme, ir vėl gražu, – pasakojo L. Bieliukienė. – Bet pačios esmės tai nekeičia – didžiausias lobis yra, buvo ir bus mūsų bendruomenės žmonės. Bendruomenės sąraše – per šimtą narių, tačiau daug ir nesavanaudiškai visų labui dirba ir žmonės, kurių tame saraše nėra. Bendruomenė – tai ne sąrašas, o dvasios būsena. Pas mus tokių žmonių tikrai labai daug. Kiek pirmininkauju, tiek labai džiaugiuosi ir bendruomenės taryba, ir apskritai visais žmonėmis. Visi kūrybiški, darbštūs, suprantantys. Vienai daryti nieko netenka. Užtenka tik užsiminti, pasidalyti mintimi ir viskas vyksta kaip sviestu patepta.

Pas liūdną – su pyragu

Kasmet vis prasmingesnė tampa pilviškiečių sumanyta kalėdinio pyrago akcija. Bendruomenės narių kepti pyragai nudžiugina sergančius, vienišus, neįgalius miestelio gyventojus. Šie skanėstai prieš šventes pasiekia net ir tuos žmones, kurie Pilviškiuose jau negyvena. Savo keptus pyragus moterys vežė ir Gudkaimio globos namuose, ir Didvyžių socialinės globos namuose gyvenantiems pilviškiečiams. Kasmet vis sugalvojama kažkas naujo. Iš pradžių moterys susinešdavo savo namuose keptus pyragus. Paskutiniosios kalėdinio pyrago akcijos skanumynus moterys jau kepė bendruomenės namuose įsirengtoje virtuvėje. Akcija suvienijo ir senjores, ir jaunas merginas. Žmonės ne tik įsitraukė į savanorystę, bet ir pajuto, kaip dalijantis su mažiau turinčiu, vienišu, nuliūdusiu žmogumi prisipildo paties siela. Tuomet šventės tampa dar šventiškesnės ne tik gaunančiajam, bet ir duodančiajam.Ypač gili Pilviškiuose dalijimosi daiktais tradicija. Bendruomenės namuose yra atskira patalpa, kur kaupiami ne tik miestelio gyventojų, bet ir jų draugų, pažįstamų suvežti daiktai. Visi žino, kad atlikusius, nereikalingus, vaikų išaugtus drabužius, namų apyvokos reikmenis, kitokius daiktus galima atvežti į bendruomenės namus. Jie čia ilgai neužsibūna ir tuoj pat išdalijami tiems, kam jų labiausiai reikia. Pasak bendruomenės pirmininkės, vieną seniūnijos šeimą, kurią neseniai ištiko nelaimė, – sudegė namai – bendruomenė iškart galėjo paremti būtiniausiais daiktais.

Sportuoja ir kuria

Viena iš ypač mėgiamų pilviškiečių veiklų – sportas vardan sveikatos. Vos tik pradėjusi vadovauti bendruomenei L. Bieliukienė parašė projektą ir gavo šiek tiek lėšų sveikatingumo pamokėlėms. Kartu su Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro specialiste miestelio moterys iš pradžių pradėjo sportuoti bendruomenės namų didžiojoje patalpoje. Vėliau čia jos jau netilpo, nes norinčių atsirado daug. Pajutę naudą savo sveikatai moterys prikalbino drauges, seses, mamas, pažįstamas. Pamokėlės vyksta jau ne vienus metus ir visai nesvarbu, kad jų jau niekas nefinansuoja ir už jas tenka mokėti pačioms. Moterys paruošia šokį ir masiniam Lietuvos sporto asociacijos organizuojamam renginiui Palangoje „Sportas visiems“. Visos labai stengiasi ir ruošiasi šiam renginiui. Jos keletą kartų šoko ir miestelio renginiuose.Pilviškiuose vyksta ir šiaurietiško ėjimo užsiėmimai. Apsirūpinę reikalingu inventoriumi, nuolat šia sveikatinančia veikla užsiiminėja nemažas būrelis žmonių, rengiami bendri pasivaikščiojimai miške.
Galiu tik pasidžiaugti, kad turiu tokių nuostabių žmonių, kurie visų labui darbuojasi šeimomis.
Loreta Bieliukienė


Tiesa, vasarą pilviškietės mieliau „sportuoja“ savo daržuose, tačiau pasibaigus darbymečiui vėl skuba į salę.

Pilviškių miestelio moterys žiemos vakarus bendruomenės namuose dažnai leidžia ir gamindamos rankdarbius. Suburtam auksarankių klubui vadovauja ir įvairių paslapčių moko Marija Ščerbienė. Meniškos moterys tapo ant porceliano, gamina papuošalus, paveikslus iš odos. Pirmininkė džiaugėsi, kad miestelyje yra tiek gabių moterų, kurios ne tik pačios namuose kruopščiai kažką kuria, bet savo žiniomis dalijasi ir su kitais.

Pasak bendruomenės pirmininkės, aktyvių žmonių dėka išspręstos didelės problemos. Bendruose namuose įvestas vanduo, įrengta virtuvė, sukonstruotas metalinis karkasas kalėdinei eglutei, kuria per šventes džiaugėsi visas miestelis, – tai darbai, kurie būtų buvę neįgyvendinami, jei ne jautrių ir nesavanaudiškų žmonių pagalba ir parama. Iš dėkingumo šiems savanoriaujantiems žmonėms radosi iniciatyva per tradicinio miestelio renginį „Lik sveika, vasara“ pagerbti tokius žmones, juos apdovanoti viešai.

Prie gerų darbų prisijungia ir miestelio jaunimas. Pernai bendruomenė surengė jaunimo stovyklą, per kurią su jaunimu miestelyje pastatyti suoliukai, prie jų dabar geru oru renkasi ne tik paaugliai, bet ir jaunosios miestelio mamytės su vežimėliais. Džiugu, kad miestelio jaunimas jau nešiukšlina, pabuvę šiukšles susirenka ir išsiveža. Pasak L. Bieliukienės, jei dėl tvarkos savo privačiose valdose dar pasistengtų ir pagrindinėse miestelio gatvėse esančių apleistų valdų savininkai, vaizdas taptų dar patrauklesnis.

– Su miestelio jaunimu nuolat ieškome bendrų veiklų ir reikalų. Kviečiame prisijungti sodinant gėles, kepant pyragus, juos vežiojant, vykdytas ir savanorystės seminarų ciklas. Šiemet mūsų bendruomenės jaunimas dalyvauja Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vykdomame projekte, – pasakojo pirmininkė.

Jaunimą pritraukti į visuomeninį gyvenimą padeda Danutė Valiūnienė, Ina Kirvelaitienė, Danutė Vaitiekaitienė.

Keliauja ir dirba šeimomis

Bendruomenė neįsivaizduoja savo veiklos be ekskursijų. Per trejus pastaruosius metus miestelio gyventojams suorganizuota 12 ekskursijų ne tik po Lietuvą, bet išvažiuota ir į kaimyninę Lenkiją. Svarbiausia, kad žmonės nori pamatyti kažką naujo, visi kartu važiuoja į koncertus, į dviračių žygius, patys siūlo, kur galima būtų išvykti.– Galiu tik pasidžiaugti, kad turiu tokių nuostabių žmonių, kurie visų labui darbuojasi šeimomis. Visada pasiruošusi padėti Ščerbų šeima, mielai įsijungia Aušros Urmanavičienės, Vilijos ir Rimgaudo Ambrasų, Astos Gudaitienės, Silvijos Bindokienės Astos Gričenienės, Linos Rainienės, Sonatos Mačiulaitienės, Ingos Bruožienės, Algirdo Rapulskio šeimos. Turiu vieną savanorį – Tomą Jurkyną, kuris nuolat nupjauna žolę. Nereikia net prašyti. Pamatęs, kad prie bendruomenės namų ji jau ūgtelėjo, pats prašo atvežti žoliapjovę ir darbuojasi. Visuomet ištiesia pagalbos ranką ir Teresa Narkauskienė, Renata Janavičienė, Daiva Rupšienė, Aldutė Bakšinskienė, Rasina Narbutaitienė, Aldutė Blaškevičienė, Aldona Stanionienė, Vida Spangelevičienė, Valė Mykolaitienė, Gedeminas Skladaitis, Lina Sakalauskienė, Vaiva Kmieliauskienė, Romutė Juškevičienė, Rita Onutė Gutauskienė.

Bendruomenės iniciatyva organizuojama jau tradicine tapusi Šeimų šventė, skirta Valstybės dienai paminėti. Jos tikslas – kuo daugiau vaikų, tėvų, senelių suburti vasaros estrados aikštėje ir kartu sugiedoti tautišką giesmę. Šiemet bendruomenės rėmėjų dėka vaikams buvo atvežtas batutas, ant kurio pusdienį jie galėjo šokinėti nemokamai. Himną giedojo dar gausesnis būrys nei pernai.Apskritai, atrodo, kad Pilviškiai tik ir laikosi ant aktyvių žmonių pečių, nes šeimininkiškos rankos miestelyje trūksta.Galerija: Pilviškių bendruomenė
Publikuota: 2017-07-25 09:35:25

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai