„Santaka“ / Fitoterapija - kas tai?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  


Fitoterapija - kas tai?


Vaistiniai augalai buvo pirmieji vaistai žmonijos istorijoje, o fitoterapija, kaip žmogaus ligų gydymas ir profilaktika naudojant augalų dalis ar mišinius, yra homeopatijos ir aromaterapijos pradininkė.

Vienintelio tik fitoterapinių preparatų gamintojo „Innovative Pharma Baltics“ (IPB) administracijos vadovė Kristina Golovanova išskiria 3 priežastis, kodėl šiandien būtent fitoterapija laikoma pranašesniu gydymo būdu už aromaterapiją ir homeopatiją.

Fitoterapinių produktų veiksmingumas įrodytas moksliškai.

Fitoterapinių preparatų gamyboje naudojamų augalų poveikio veiksmingumui įvertinti iki šiol buvo atlikta galybė tyrimų. Šių preparatų gydomasis poveikis žmogaus organizmui yra patvirtintas.

„Moksliškai įrodyta, kad negalavimus gydo augaluose esančios veikliosios medžiagos, tam tikri cheminiai junginiai (vitaminai, mineralinės medžiagos, alkaloidai ir kt.). Preparatų gamybai imamos tos augalų dalys, kuriose šių medžiagų yra didžiausia koncentracija. Be to, kad veikliųjų medžiagų išliktų kuo daugiau, būtina augalų sudėtines dalis ar ekstraktus tinkamai surinkti ir paruošti preparatus pagal specifinius reikalavimus”, – sako IPB administracijos vadovė Kristina Golovanova.



Augaliniai preparatai – tai cheminių junginių kompleksas, todėl tyrimai yra dar sudėtingesni nei įprastų cheminių vaistų. Jie reikalauja didesnių sąnaudų, kad būtų ne tik įrodytas farmakologinis poveikis, bet ir įvertinta, kaip veikia vienas ar kitas augaluose esantis junginys. Tuo tarpu homeopatinių ir aromaterapinnių preparatų veikimas tirtas kur kas mažiau, nėra aiškus ir jų efektyvumas organizmui.

Fitoterapiniai preparatai gaminami naudojant tik natūralias medžiagas

K. Golovanovos teigimu, fitoterapiniai preparatai gaminami iš natūralių medžiagų, kad būtų išsaugomos visos augalų gydomosios savybės. Tuo tarpu homeopatiniuose preparatuose be natūralių randamos ir labai mažos koncentracijos cheminės medžiagos, kitos kilmės bioaktyvios substancijos (mineralai, gyvūninės kilmės medžiagos, kt.).

„Augaluose kaupiamų medžiagų struktūra yra kur kas artimesnė žmogaus organizme esančių molekulių sandarai lyginant su sintetinėmis medžiagomis, todėl fitoterapinių preparatų poveikis būna kur kas efektyvesnis“, – sako K. Golovanova.

Gaminant fitoterapinius preparatus yra naudojamos žaliavos, kurios dažniausiai būna išskirtos iš viso augalo ar jo lapų, žiedų, šaknų ar kitų dalių. Tokiu būdu pagamintuose augalų ekstraktuose išsaugomos visos augale kaupiamos medžiagos, kurios veikia sinergiškai, padidina viena kitos efektyvumą ir sumažina šalutinių poveikių riziką.



Vartojant fitoterapinius preparatus organizmą veikia medžiagų kompleksas.

Fitoterapiniuose preparatuose naudojamos augalinės medžiagos (sausieji, aliejiniai ekstraktai ir kt.) yra turtingos dalelių, besiskiriančių savo struktūra, poveikiu, veikimo mechanizmu. Vartojant tokį preparatą yra gaunamas visas rinkinys gydomosiomis savybėmis pasireiškiančių molekulių, kurios lemia visapusišką gydomąjį poveikį.

Poveikis, kurį sukelia augaliniai preparatai, būna daugialypis ir kompleksinis. Pavyzdžiui, alijošiaus ekstraktai naudojami ne tik virškinamojo trakto ligoms gydyti, bet ir veikia paviršinius odos ir gleivinės defektus, skatina gijimą ir regeneraciją, mažina uždegimą, niežulį ir skausmą, drėkina, slopina alergines reakcijas. Nuo seno žinoma medžio derva – mira – teigiamai veikia infekcijų, skausmo, burnos ertmės ligų atvejais, taip pat įrodytos ir miros uždegimą slopinančios antioksidacinės savybės.

Tuo tarpu aromaterapijoje daugiausiai naudojami iš augalų išgauti eteriniai aliejai ir kitos kvapą turinčios medžiagos, kurios yra svarbūs komponentai veiksmingam ligos gydymui. Malonus kvapas gali pagerinti nuotaiką, sumažinti tam tikrus klinikinius simptomus (pvz., citrinžolė, pipirmėtė veikia stimuliuojančiai, saldusis apelsinas padeda vaikams atsistatyti po ligų). Eteriniai aliejai gali sumažinti uždegimą, pagerinti odos regeneraciją, gydyti infekciją. Tačiau vis dėlto naudojant aromaterapiją ne visada galima užtikrinti pakankamą veikliųjų medžiagų kiekio patekimą per odą į žmogaus organizmą – kitaip nei vartojant fitoterapinius preparatus.





Publikuota: 2017-06-22 11:56:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai