„Santaka“ / Lauko klasėje – erdvės įvairiai veiklai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-05-19 16:45

Dalinkitės:  


Puikiai įrengta lauko klasė kol kas ne tik vienintelė rajone – tokių pavyzdžių dar reta ir visoje Lietuvoje.

Autorės nuotr.


Lauko klasėje – erdvės įvairiai veiklai

Eglė MIČIULIENĖ


Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos bendruomenė įrodė, kad ne tik didmiesčiuose gali būti įgyvendinami puikūs projektai ir kad norint turėti jaukią aplinką nebūtina europinė parama.



Mokytis gamtoje

Prieš savaitę progimnazijos teritorijoje atidaryta klasė lauke.

– Smagu, kad turime naują mokymosi vietą, pritaikytą judriems vaikams, tinkamą dirbti ir birželio mėnesį, kad įvairiose erdvėse galima mokyti visų dalykų: matematikos, kalbų, muzikos, gamtos, socialinių mokslų. Kad galima mokytis eksperimentuojant, remiantis praktika, būnant gamtoje ir jaučiant jos kvapus bei spalvas, – atidarymo dieną kalbėjo „Ąžuolo“ progimnazijos direktorius Arūnas Serneckas.

Įgyvendinta šaunia idėja kartu su progimnazijos bendruomene džiaugėsi ir Seimo narys Algirdas Butkevičius, Savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojos, rėmėjai.

Po oficialių kalbų vaikai su mokytojomis iškart ėmėsi veiklos. Vieni žaidė šaškėmis, kiti baigė gaminti domino, treti pynė pano ar piešė, o būrys mokinių su biologijos mokytojomis kankorėžiais, gilėmis, smėliu, dirvožemiu užpildę gamtos mokslams sukurtus stendus sodino augalus.




Įrenginiai – universalūs

Lauko klasės centras yra scena su puslankiu sustatytais penkiais suolais, ji išdėstyta stilizuotoje Lietuvos žemėlapio formos aikštelėje. Čia pat stovi šaškėmis, šachmatais ir domino žaisti skirtas stalas.

Šalia statoma nešiojamoji meteorologinė stotelė, matuojanti temperatūrą, drėgmę, vėjo greitį, kryptį ir kt. Jai parinkta tokia vieta, kad duomenys pasiektų ir mokykloje stovinčius kompiuterius. Yra ir stovas su rėmu įvairiems meno užsiėmimams ar fizikiniams eksperimentams atlikti. Greta įtaisyti lauko stendai, skirti darbų ekspozicijoms, pranešimams.

Prie staliukais virtusių šulinių kabo medinės dėžutės, o jose – vaikų sunešti plokšti akmenėliai su keturių kalbų (lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų) abėcėlėmis. Iš tokių pat akmenėlių pagamintos ir šaškės bei domino kauliukai.

Gamtos mokslams sukurti specialūs stendai dvigubomis stiklo ir faneros sienelėmis. Šiuose stenduose augs vaikų pasodintos daržovės. Pakėlus išorinę faneros sienelę, per stiklą bus galima stebėti žemėje kerojančio svogūno, bulvės ar burokėlio šaknų struktūrą.

Aplinką puošia iš akmenų ir augalų suformuotas alpinariumas. Čia puikiai įsikomponavo ir mokslo simbolis – trys spalvoti mediniai pieštukai.


Skirtingose lauko klasės erdvėse sudarytos sąlygos vienu metu dirbti net trijų klasių mokiniams: vieni gali užimti suoliukus ir sceną, kiti dirbti prie stalelių, o treti – užsiimti gamtos pažinimu prie tam skirtų stendų. Kartu gali dirbti ir aukštesniųjų klasių vaikai, ir pradinukai.



Darbavosi daug žmonių

– Mintis įrengti lauko klasę pradėta vystyti šių metų pradžioje. Sukūrėme darbo grupę, buvo siūlomos įvairios idėjos, svarstoma, kokių objektų reikėtų. Pavyzdžiui, kieme stovėję seni šuliniai nepuošė mokyklos aplinkos. Nutarta, kad juos galima paversti staliukais, prie kurių vaikai pieš, mokysis rašyti ir pan., – sakė darbo grupės vadovė Laura Augustaitienė.

Iš daugybės idėjų atrinkus tinkamiausias, sukurtas bendras projektas.

Anot L. Augustaitienės, prie būsimosios lauko klasės darbavosi kone visa bendruomenė: mokytojai, mokiniai, tėvai, pagalbiniai mokyklos darbuotojai.

– Dirbo visi ir daug – nuo mažiausių iki vyriausių. Daugiausiai darbų padaryta balandį, o pati didžiausia talka vyko per mokinių atostogas. Tuomet įrengta aikštelė ir alpinariumas, – pasakojo mokytoja. – O lėšų lauko klasei įrengti buvo paimta iš mokyklos fondų, dalis gauta iš rėmėjų. Tėvai ir mokytojai prisidėjo ir įvairiomis medžiagomis, atnešė augalų. Žodžiu, kas kuo galėjo, tuo prisidėjo.




Idėjų yra ir daugiau

Anot L. Augustaitienės, lauko klasės įrenginiais vaikai galės naudotis ir per pertraukas ar būdami pailgintos dienos grupėje. Planuojama, jog erdvė puikiai pasitarnaus ir vasaros stovyklai. Jei ministerija prailgins mokslo metus, erdves lauke bus taip pat labai patogu išnaudoti, mat vasarą tvankiuose kabinetuose vaikų dėmesį išlaikyti labai sudėtinga.

Dar berengiant lauko klasę kilo minčių, kaip ją būtų galima patobulinti, išplėsti. Jau svarstoma apie lauko muzikos instrumentus, kilo mintis įmontuoti ir saulės laikrodį.

– Idėjų ateičiai tikrai yra įvairių. O jei nori, jei dirbi ir stengiesi, galima padaryti daug, – šypsojosi L. Augustaitienė.





Galerija: Lauko klasė




Publikuota: 2017-05-19 16:45:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai