Jurgita Ogulevičiūtė-Guehlke (dešinėje) Gabijai ir Orintai Lukosiutėms bei jų trenerei Vaidai Puidaitei linkėjo ir toliau visus džiuginti savo pasiekimais.
Autoriaus nuotr.
Premiją gavo imtynes lankančios dvynės
Andrius GRYGELAITIS
Jau aštuntą kartą jauniesiems rajono sportininkams įteikta tradicinė Vlado Ogulevičiaus atminimo premija. Ją šiemet gavo net dvi atstovės – laisvųjų imtynių treniruotes lankančios seserys dvynės Gabija ir Orinta Lukosiutės.
Buvo daug vertų
Tradicinę premiją kasmet minėdama tėvo mirties metines ir siekdama, kad jo vardas neišdiltų iš vilkaviškiečių atminties, gabiausiems rajono sportininkams įteikia Jurgita Ogulevičiūtė-Guehlke. Vilniuje gyvenanti ir dirbanti Jurgita ištisus metus renka informaciją apie mūsų krašto sportininkų pasiekimus, domisi jų rezultatais, taip siekdama neatitrūkti nuo savo gimtojo krašto.
Jos tėvas V. Ogulevičius garsėjo kaip aktyvus, entuziastingas sportininkas: žaidė futbolą, krepšinį, ne kartą kaip rajono lengvosios atletikos rinktinės narys dalyvavo respublikinėse varžybose. Taip pat mėgo žaisti šaškėmis, šachmatais. Ilgus metus V. Ogulevičius dirbo Vilkaviškio sporto mokyklos krepšinio, lengvosios atletikos treneriu. Jo auklėtiniai – rajoninių, respublikinių turnyrų dalyviai bei prizininkai. Pačiai Jurgitai sportas taip pat nesvetimas: ji ir šiandien dažnai bėgioja, seniau yra lankiusi dvikovos sporto šakų treniruotes.
Šiais metais tradicinė V. Ogulevičiaus premija pirmą kartą įteikta net dviem sportininkėms – seserims Gabijai bei Orintai Lukosiutėms. Kartu su Jurgita dvynukes sveikino ir rajono meras Algirdas Neiberka, rajono sporto mokyklos direktorius Algidas Karalius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Rolandas Lipinas bei mergaičių trenerė Vaida Puidaitė.
„Džiaugiuosi, kad ši graži tradicija apdovanoti rajono sportininkus yra tęsiama. Tikiuosi, taip bus ir toliau. Smagu, jog šiais metais apdovanotos laisvųjų imtynių atstovės. Mano paties sūnus lankė šią sporto šaką, todėl labai gerai pažįstu trenerius, žinau, kaip sunku čia siekti gerų rezultatų“, – kalbėjo A. Neiberka. Kreipdamasis į seseris meras palinkėjo joms nesiblaškyti po kitas sporto šakas ir susikoncentruoti tik į laisvąsias imtynes.
„Šiemet buvo daug sportininkų, vertų šio apdovanojimo. Pavyzdžiui, labai geri dviratininkų pasiekimai. Vis dėlto norėjosi šiek tiek įvairovės. Imtynininkas jau buvo apdovanotas, bet seniai. Be to, norisi pagerbti ir mergaites. Džiaugiuosi, kad šįkart pavyko išskirti net dvi seseris. Jos tikrai to vertos“, – kalbėjo premijos steigėja J. Ogulevičiūtė-Guehlke.
Džiaugiuosi, kad šįkart pavyko išskirti net dvi seseris. Jos tikrai to vertos.
Be daugybės gėlių puokščių bei padėkos raštų, G. ir O. Lukosiutėms įteikta po 100 eurų premija.
Netikėjo, kad lankys
Šiuo metu Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje septintą klasę lankančios mergaitės gimė Čikagoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Į Lietuvą dvynukės grįžo būdamos 3 metų, o į Vilkaviškį atsikraustė prieš trejus metus. Būtent tada jos ir pradėjo lankyti laisvųjų imtynių treniruotes.
„Į imtynes mus pasikvietė draugė Sibilė Sabašinskaitė. Vėliau ji nustojo lankyti treniruotes, o mes likome. Prie mūsų dar prisidėjo kita draugė Eglė Šalaševičiūtė, tad visoms – daug smagiau“, – šypsojosi G. Lukosiutė.
Abi merginos prisipažino norėjusios nustoti lankyti laisvųjų imtynių treniruotes, bet jas persigalvoti paskatino trenerė Vaida Puidaitė. Šiandien seserys be imtynių jau neįsivaizduoja savo gyvenimo. Tiesa, jos turi ir daugiau užsiėmimų. Mergaitės šoka šiuolaikinių šokių kolektyve „Fresko“. Nors kartais šokių konkursai ir imtynių varžybos vyksta panašiu laiku, tačiau dvynukės stengiasi suspėti visur. Kartą po šokėjų pasirodymo Estijoje jos visą naktį keliavo į Lietuvą, kad suspėtų į laisvųjų imtynių varžybas Kaune.
„Prisipažinsiu, niekada nemaniau, jog dukros gali pasirinkti tokią sporto šaką. Jos man atrodė gležnos, savimi nepasitikinčios. Tik trenerės pastangomis abi pamėgo šią sporto sritį. Pati mergaitėms visada sakiau, kad šokiams teiktų pirmenybę, o imtynėms skirtų tik tiek laiko, kiek jo liks. Net nepajutau, kaip viskas apsivertė aukštyn kojomis“, – juokėsi dvynukių mama Aušra Marcinkevičienė.
Seserys prisipažino, jog tobulėti padeda ir tai, kad laisvalaikiu jos gali kovoti tarpusavyje. Ko gero, tai išties sėkmingas receptas siekiant gerų sportinių rezultatų. Gabija jau yra tapusi Lietuvos jaunių čempione, o jaunimo čempionate ji iškovojo antrąją vietą. Sidabro medaliu mergaitė taip pat pasipuošė šalies jaunučių sporto žaidynėse. Jos sesuo Orinta Lietuvos jaunių čempionate neturėjo sau lygių ir pasipuošė aukso medaliu, o šalies jaunimo čempionate iškovojo bronzos apdovanojimą.
* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles * Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera * Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.