„Santaka“ / Pagarba valstybei – pagarba žmonėms ir jų darbams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2017-02-17 15:36

Dalinkitės:  


Vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavę vilkaviškiečiai nusifotografavo prie paminklo patriarchui. Kvietimas visiems rajono žmonėms nusifotografuoti ir dalyvauti akcijoje „Pasėdėk su Jonu Basanavičiumi“ yra vienas iš ciklo „Lietuvą atsinešėm širdin“renginių, kuriuos suplanavo Vilkaviškio kultūros centras.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


Pagarba valstybei – pagarba žmonėms ir jų darbams

Laima VABALIENĖ


Atminimo lentos savanoriams atidengimas Vištytyje, tilto per Šeimeną įžiebimas Klausučiuose, koncertas Kybartuose, filmo apie partizanus pristatymas Virbalyje ir Pilviškiuose, žygis po savąjį kaimą Karkliniuose, mišios bažnyčiose…Tai renginiai, kuriuose rajono žmonės šventė Valstybės atkūrimo dieną.

Vilkaviškiečiai ketvirtadienio vidudienį rinkosi į iškilmingą valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją, vėliau – į šventinį renginį „Per paukščio skrydį“.Iškilmės aikštėje

Pagerbti vieną svarbiausių valstybės simbolių – vėliavą – vilkaviškiečiai buvo pakviesti į tautos patriarcho J. Basanavičiaus aikštę. Mums tai labai prasminga, nes būtent mūsų kraštietis Jonas Basanavičius vadovavo Lietuvos Tarybai, kai ji prieš 99 metus pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą.

Aikštėje – rimties akimirka. Rikiuotėje sustingsta uniformuoti šauliai, prityla besibūriuojančių žmonių klegesys, skamba tautiška giesmė ir greta J. Basanavičiaus paminklo palengva kyla Lietuvos trispalvė. Sveikinimo žodį susirinkusiesiems taria rajono Savivaldybės adminstracijos direktorius Vitas Gavėnas ir Suvalkijos šaulių rinktinės vadas Skirmantas Andriušis. Kuopos vadei Daliai Uldinskienei jis įteikia III laipsnio pasižymėjimo ženklą už nuopelnus Šaulių sąjungai. Ceremonija aikštėje ypač svarbi Vilkaviškio Petro Karužos 6-osios kuopos jauniesiems šauliams. Ne tik tuo, kad jų atstovams teko garbė pakelti valstybės vėliavą. Pasižadėjimą aikštėje visų susirinkusiųjų akivaizdoje iškilmingai davė ir jų gretas papildė visas būrys naujų narių.

Įteikė padėkas

Šventė „Per paukščio skrydį“ Vilkaviškio kultūros centre prasidėjo pasveikinimu Vilkaviškiui ir vilkaviškiečiams. Jį savo šokiu su baltažiedėmis lelijomis – miesto simboliu – išreiškė liaudiškų šokių kolektyvas „Lelija“. Ir visas renginys, kaip tas paukštis savo skrydžiu, apglėbė 99-ąjį Lietuvos gimtadienį, priminė, kad šie metai svarbūs kaip mūsų kraštiečio poeto Kazio Bradūno ir Tautinio kostiumo metai, parodė, kiek daug turime žmonių, kuriais galime džiaugtis ir didžiuotis, kurie yra gražiausioji mūsų valstybės dalis.

Apie žmones tardamas sveikinimo žodį kalbėjo ir rajono meras Algirdas Neiberka. „Visi turime jausti atsakomybę už tautos ir Lietuvos ateitį, todėl skatinkime pilietiškumą, bendruomeniškumą ir pagarbą savo šeimoms, savo kraštui ir Tėvynei“, – sakė jis. Merui antrino ir renginyje dalyvavęs Seimo narys Algirdas Butkevičius, kalbėdamas, kad stiprią valstybę galime sukurti tik tada, kai būsime kūrybiški, išradingi, tolerantiški, kai išsivaduosime iš pykčio, neapykantos ir baimės.

Rajono meras už nepriekaištingą darbą, kūrybiškumą, novatoriškumą keletą rajono žmonių apdovanojo savo padėkomis. Jos buvo skirtos Šeimenos seniūnijos sekretorei Laimutei Jankienei, buvusiai Vištyčio ambulatorijos gydytojai Jolantai Bernotienei, Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėjai Gitanai Pumerytei-Vosylienei, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos bibliotekos vedėjai Jolantai Čibirkienei, Gražiškių bibliotekininkei Nijolei Dubickienei ir Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos bibliotekos vedėjai Almai Kalinauskienei.

Pasveikinti nominantai

K. Bradūno eilėraštis, „Lelijos“ šokis, vokalinės studijos „Akimirka“ vaikinų daina, svečių – respublikinių ir tarptautinių konkursų laureato Nerijaus Bakulos ir Lietuvos bei Europos scenose pripažinto smuikininko Tado Dešuko uždegančios melodijos, tautinio kostiumo margaspalviai raštai į vientisą pasigėrėjimo akims ir pasididžiavimo širdims vaizdinį sujungė „Santakos“ laikraščio nominacijų įteikimo ceremoniją.

Intriga, kam gi atiteks nominacijų žymenys, šįkart išliko iki paskutinių minučių. Į kiekvieną nominaciją pretendavo po tris kandidatus ir visų jų veikla buvo pristatyta scenoje (apie visus pretendentus plačiau rašėme „Santakoje“, Nr. 18). Paskelbti nominaciją laimėjusiojo pavardę buvo kviečiami garbūs žmonės ir su nominantų veikla susiję asmenys.

Pirmasis laimingąjį voką atvėrė Seimo narys A. Butkevičius. Jis paskelbė, kad nominaciją „Metų šviesuolis“ laimėjo Vilkaviškio dekanas prelatas Vytautas Gustaitis, aktyvus miesto bendruomenės narys ir grožio puoselėtojas. Jam vilkaviškiečiai dėkingi už miesto perlą – katedrą, kuri praėjusiais metais įrengus modernų apšvietimą kas vakarą nušvinta neapsakomo grožio didybe, už tai, kad maldos namai yra tapę visuotiniu žmonių traukos centru. Sveikindamas V. Gustaitį Seimo narys įteikė ir asmeninę dovaną – 1990 m. kovo 11 d. Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo akto kopiją.Žilvinui Gelgotai, šiuo metu rajono gyventojus telkiančiam į visuomeninį judėjimą „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“ ir jo labui darančiam daug gerų darbų, buvo patikėta paskelbti nominacijos „Metų geradaris“ laimėtoją. Juo tapo buriavimo entuziastas ir mokytojas Aleksandras Leonavičius, įgyvendinantis jachtų klubo „Škvalas“ idėją išmokyti vaikus buriuoti ir tai darantis neatlygintinai.

„Tokiomis akimirkomis džiaugiuosi savo kukliu darbu, savo talentu, kuriuo galiu vieną kitą lašelį įmesti į vandenyną, kurio vardas Lietuva“, – jau laikydamas rankose nominacijos „Metų talentas“ žymenį – raudonsparnį angelą – kalbėjo alvitietis medžio drožėjas Raimundas Blažaitis. Praėjusiais metais jis pasiekė Lietuvos rekordą – iš liepos medžio išdrožė mažiausią, vos 12 mm aukščio rūpintojėlį, o kryždirbystės darbai jam pelnė aukščiausią tautodailininkų apdovanojimą – Aukso vainiką. „Santakos“ laikraščio nominaciją „Metų kūrėjas“ R. Blažaičiui įteikė Šeimenos seniūnas Gintas Bakūnas.

Kai scenoje šokių kolektyvas „Lelija“ šoko su lelijomis, šokėjai galėjo tik nujausti, kad šokį sukūrusi vadovė Irena Šunokienė gali pelnyti „Metų talento“ nominaciją. Choreografė vadovauja penkiems kolektyvams, jiems kuria originalius šokius, o jos sukurtą „Ugnies užkalbėjimą“ praėjusioje Dainų šventėje šoko visos Lietuvos kolektyvai. Be to, ji pati modeliuoja savo šokėjams rūbus, tapo, kuria eilėraščius... „Jei tą jausmą, kurį aš jaučiu širdyje, vadinate talentu, vadinasi, aš gyvenu ne be reikalo“, – priimdama „Metų talento“ nominacijos angelą iš menotyrininkės, menų studijos „Smiltys“ (jos narė yra ir pati Irena) vadovės Aušrinės Dubauskienės rankų dėkojo I. Šunokienė.

„Metų idėjos“ nominaciją paskelbti pakviestas Klausučių kultūrinės veiklos vadybininkas Ramūnas Puodžiūnas atvertė lapą su įrašu „Nevyriausybinė organizacija „Keisk požiūrį“. Atsiimti nominacijos žymenį kilo šios organizacijos, įsteigtos šviesti visuomenę ir keisti jos požiūrį į priklausomybės nuo alkoholio problemą, sumanytojas vilkaviškietis Eimantas Botyrius. Jis neatlygintinai dirba asociacijos konsultaciniame punkte, palaiko ryšius su socialiniais darbuotojais, rengia paskaitas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriui Vitui Gavėnui teko spausti ranką Vilkaviškio kultūros centro direktorei Renatai Medelienei ir jai įteikti „Metų vadovo“ nominacijos skulptūrėlę, liudijančią jos gebėjimus burti kolektyvą išradingai ir kūrybiškai veiklai. R. Medelienė į sceną kilo pasipuošusi tautiniu kostiumu ir tai buvo dar viena proga pasigėrėti mūsų tautiškojo rūbo spalvingumu. Kad jis tinka ir mažam, ir suaugusiam, demonstravo jaunieji šokių studijos „Vyželė“, folkloro ansamblio „Sūduviai“ nariai ir „Lelijos“ kolektyvo atstovai, į sceną iškilmingai nešę nominacijų žymenis ir pristatę gražiausius Suvalkijos krašto kostiumus, kuriuos sukūrė Vilkaviškio kultūros centro Mažosios audimo artelės moterys.Paskelbiant nominaciją „Metų medikas“ scenoje susitiko dvi kartos. Jauna Vilkaviškio ligoninės gydytoja terapeutė Erika Tamaliūnaitė sveikino nominaciją laimėjusią kolegę Angelę Mazauskienę, ligoninėje išdirbusią beveik penkis dešimtmečius ir pelniusią autoritetą tarp bendradarbių bei ligonių. Nominantės palinkėjimas visiems buvo labai daktariškas: stiprios sveikatos ir džiaugsmo kiekvieną dieną!

Kiekvienam atrasti savo pašaukimą linkėjo „Metų pedagoge“ tapusi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Černauskienė. Savo profesionalumu mokinių pagarbą pelniusi pedagogė yra ir ne vieno vadovėlio autorė ar bendraautorė. Jai nominaciją įteikė rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Geri darbai nelieka nepastebėti. Apie tai byloja ir nominacijos „Metų globėjas“ laimėtojų veikla. Vilkaviškio „Pasakos“ vaikų lopšelio-darželio direktorė Dainora Daniliauskienė pasakiusi, kad ją labiausiai jaudina pagalba ir dėmesys patiems mažiausiems, nominantais paskelbė labdaringa veikla rajone garsėjantį Vilkaviškio „Lions“ klubą.

Šventiniame renginyje ne kartą nuskambėjo mintis, kad visi kartu mes galime daug. Tam skatina ir nominacija „Metų bendruomenė“. Jos laimėtoju skelbdamas Vilkaviškio dekanato šeimos centrą vienos aktyviausių rajone bendruomenių „Virbalio vartai“ pirmininkas Stanislovas Lopeta sakė, kad jaudinasi ne mažiau, kaip prieš porą metų pats atsiimdamas tokį pat įvertinimą. Darbšti Šeimos centro komanda nominaciją pelnė už veiklą, įvairiomis formomis propoguojančią gyvybės kultūrą, tradicinę šeimą, visas šeimas telkiančią prasmingai bendrystei.„Santakos“ laikraščio nominacijos rajone savo darbais pasižymėjusiems žmonėms ar kolektyvams buvo skelbiamos jau aštuonioliktą kartą. Vilkaviškio kultūros centro darbuotojų režisuoti nominantų pagerbimo renginiai kaskart tampa įspūdinga švente.Projektą „Lietuva – širdy“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Galerija: Vasario 16-osios minėjimas „Per paukščio skrydį“
Publikuota: 2017-02-17 15:36:32

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai