„Santaka“ / Lietuviai perima vakarietiškus įpročius: kas penktas grąžino Kalėdinę dovaną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  


Lietuviai perima vakarietiškus įpročius: kas penktas grąžino Kalėdinę dovaną


Dovanų įteikimo ir jų priėmimo įpročiai keičiasi – daugiau jų siunčiame į užsienį ir vis daugiau jų grąžiname į parduotuves.

Šių metų sausio mėnesį atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad 21 proc. žmonių yra tekę grąžinti gautą dovaną pardavėjui, nes ji netiko ar nepatiko, o beveik 25 proc. Kalėdines dovanas siuntė artimiesiems ir draugams į užsienį.

Grąžinti dovanas trukdo įsitikinimai

„Kas penktas lietuvis yra grąžinęs gautą Kalėdinę dovaną atgal pardavėjui – tai nemažas skaičius, ir jis galėtų būti dar didesnis, jei ne tam tikros kultūrinės nuostatos ir įsitikinimai. Vis dar gajus požiūris, jog dovanas grąžinti nelabai mandagu, nesmagu prieš dovanojantį asmenį, o atskleisti dovanos kainą irgi nelaikoma gero tono ženklu. Dėl to dažnai dovanojantis asmuo pirkimo kvitą pasilaiko sau ir taip „nubraukia“ dovanos grąžinimo galimybę“, – sako „DPD Lietuva“ pardavimų ir rinkodaros vadovas Baltijos šalims Gabrielius Bilevičius.

Vis tik keičiasi ne tik žmonių gyvenimo būdas, bet ir požiūris į nusistovėjusius dalykus, tam tikra patirtis perimama iš užsienio šalių, ne išimtis ir dovanų teikimo įpročiai.
ne visi žino, jog grąžinti dovanas galima ne tik į fizines parduotuves, bet ir į internetines. O kartais grąžinti į elektrininę parduotuvę būna netgi patogiau nei į fizinę.



Pasak G. Bilevičiaus, dar ne visi žino, jog grąžinti dovanas galima ne tik į fizines parduotuves, bet ir į internetines. O kartais grąžinti į elektrininę parduotuvę būna netgi patogiau nei į fizinę – kai kurios taip gerai organizuoja grąžinimo procesą, kad žmogui nereikia rūpintis nei siuntimu, nei pakavimu. Svarbiausia turėti pirkimo kvitą ir susipažinti su prekių grąžinimo tvarka konkrečioje elektroninėje parduotuvėje, nes ne visas prekes galima grąžinti, be to, yra nustatyti tam tikri grąžinimo terminai. Taip pat naudinga būtų susipažinti su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pateikiama prekių grąžinimo tvarka jų interneto svetainėje .

Vis daugiau dovanų keliauja į užsienį

„Apklausa taip pat atskleidė, kad net kas ketvirtam respondentui yra tekę siųsti Kalėdines dovanas užsienyje gyvenantiems draugams ir artimiesiems. Kasmet tokių siuntų skaičius tik auga. Tikėtina, kad didžioji šitų siuntų dalis buvo skirta emigravusiems kraštiečiams“, – komentuoja G. Bilevičius.

Pasak jo, tarptautinių siuntų skaičius nuosekliai auga: lietuviai vis drąsiau apsiperka užsienio interneto parduotuvėse, taip pat daugiau siuntų siunčia į užsienį. Tam įtakos gali turėti ir didėjantis siuntimo būdų pasirinkimas. Jei anksčiau, norint išsiųsti siuntinį į užsienį, tekdavo ilgokai pastovėti eilėje – ypač prieššventiniu laikotarpiu, tai šiandien kiekvienas gali pasirinkti sau patogiausią būdą: siųsti per visą parą veikiančius siuntų terminalus, rinktis arčiausiai namų esantį siuntų tašką arba išsikviesti kurjerį.





Publikuota: 2017-01-27 14:07:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“
* Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso
* Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai