„Santaka“ / Miesto gatvėse statomi automobiliai erzina vairuotojus / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Prieš pat ženklą pastatyti automobiliai neretai trukdo pastebėti iš priekio atriedančią mašiną.

Autorės nuotr.


Miesto gatvėse statomi automobiliai erzina vairuotojus

Eglė KVIESULAITIENĖ


Gatvėse daugėjant automobilių stovėjimo aikštelių problema tampa aktuali ne vien daugiabučių gyventojams. Prie parduotuvių ar kitų gausesnį klientų būrį aptarnaujančių įstaigų automobilių eilės nutįsta gatvėse, taip keldamos grėsmę eismo saugumui.

Draudžia sustoti

Redakciją pasiekė Birutės gatvėje gyvenančio vilkaviškiečio laiškas. Kasdien šia gatve po kelis kartus pravažiuojantis vyras tvirtina, kad eismas ja toks nesaugus, jog vilkaviškietis jaučiasi tarsi žaidžiąs likimu.

„Šios gatvės atkarpoje pastatytas ženklas „Sustoti draudžiama“. Bet ar kas bent pamąstė prieš statydamas šį ženklą, kokia jo nauda? Manau, kad šis ženklas jau ir taip sudėtingą situaciją ne pataisė, o dar pablogino“, – laiške redakcijai svarstė Birutės gatvės gyventojas.

Anot laiško autoriaus, Birutės gatvė nėra tiesi, ji sukasi, tad matomumas ribotas. Gatvė siaura ir prasilenkti joje ne taip paprasta. Ypač tuomet, kai kelkraštyje pristatyta automobilių. Juos aplenkti pavojinga, nes nematyti, ar priešpriešais neatvažiuoja mašina. Todėl kiekvieną kartą tenka rizikuoti tarsi žaidžiant rusišką ruletę.


„Kai ženklo, draudžiančio gatvėje statyti automobilius, nebuvo, Birutės gatvės gyventojai ir pas juos atvažiuojantys svečiai automobilius „numesdavo“, kur pakliuvo, visiškai neatsižvelgdami į kitų eismo dalyvių poreikius bei saugumą. Tačiau pastačius draudžiančius sustoti ženklus konkrečioje gatvės atkarpoje, situacija dar pablogėjo, nes vairuotojai automobilius pradėjo statyti nuo pat gatvės pradžios – nuo aikštelės prie „Humanos“ parduotuvės iki pat posūkio, kur dar negalioja draudžiantis ženklas. Pradėjęs lenkti sustatytų automobilių koloną negali žinoti, ar iš priekio nesutiksi automobilio. O trauktis gi nėra kur. Tad gal reikės išmokti skraidyti?“, – retoriškai klausė vilkaviškietis ir siūlė automobilius uždrausti statyti visoje Birutės gatvėje.

Vilkaviškietis įsitikinęs, kad nepagrįstai minėtoje vietoje pastatytas ir greitį iki 30 km/h ribojantis ženklas – tokioje distancijoje turėtų būti leidžiamas didesnis greitis.

Saugiau dėl greičio

Su vilkaviškiečio laišku supažindinome už eismo saugumą atsakingiems pareigūnams vadovaujantį rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnįjį tyrėją Algirdą Blažį.


– Ženklų pastatymo tvarką rajone sprendžia Saugaus eismo komisija prie rajono Savivaldybės, – aiškino A. Blažys. – Kiekviena situacija kruopščiai išnagrinėjama ir tik tuomet sprendžiama, kokių eismo saugumo priemonių imtis. Tad tikrai nenorėčiau sutikti su vilkaviškiečio, kurio laišką gavo redakcija, nuomone, kad sustoti draudžiantis ženklas pastatytas neapgalvotai. Kadangi, kaip ir rašoma laiške, posūkis gan pavojingas ir matomumas ribotas, pastatytas greitį ribojantis ženklas. Laikantis saugaus greičio eismo saugumas užtikrinamas.

Patruliams vadovaujantis pareigūnas sakė, kad dėl eismą reguliuojančių priemonių Birutės gatvėje iki šiol jokių nusiskundimų negauta.

Anksčiau problemų keldavo pėsčiųjų saugumas šioje gatvėje, tačiau neseniai įrengus šaligatvį judriausioje gatvės dalyje ši problema iš dalies išsisprendė. Visiškai pėsčiųjų saugumo problemą būtų galima išspręsti, jei šaligatvis būtų pratęstas iki miesto pabaigos.
Naujai besisteigiančios įmonės privalo projekte numatyti, kur stovės jų klientų automobiliai.


Peržvelgęs protokolus A. Blažys užtikrino, kad Birutės gatvė nėra nei avaringa, nei pažeidėjų „mėgstama“ vieta. O eismo saugumas dar pagerės po Gedimino–Birutės gatvių sankryžos rekonstrukcijos.


Pareigūnas kviečia laišką redakcijon parašiusį vilkaviškietį būti pilietišku ir pamačius eismo pažeidimą pranešti policijai.

Problemų daugiau

Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas sakė pastebėjęs, kad Birutės gatvėje kartais nutįsta sustatytų automobilių eilė, kai šie nebetelpa į stovėjimo aikštelę. Bet tai būna tikrai ne kasdien, o dažniau susiję su pirkėjų pagausėjimu tomis dienomis, kai dėvėtais drabužiais prekiaujanti parduotuvė gauna naują prekių siuntą. O tai vyksta tik porą kartų per mėnesį.

Bet panašios problemos egzistuoja ne vien Birutės gatvėje. Pakelėje statomi automobiliai erzina ir bene pagrindinėmis Gedimino ar Vytauto gatvėmis važiuojančius vairuotojus, tačiau išspręsti situaciją, kad ji būtų palanki ir besikuriančiam verslui, ir eismo dalyviams, sudėtinga. Anot seniūno, žmonės turėtų labiau atsižvelgti į visuomenės interesus, o ne vadovautis asmeniškais.

Didėjant gyvenimo tempui vilkaviškiečiai rečiau vaikšto pėsčiomis ir net dėl nedidelio atstumo sėda į automobilius. Tad nenuostabu, kad automobilių stovėjimo vietų reikia vis daugiau, o verslo įmonėms koncentruojantis miesto centre reikia ieškoti naujų mašinų parkavimo vietų.

Derina projekte

Rajono Savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas patikino, kad situacija tikrai nepalikta savivalei. Naujai besisteigiančios įmonės – grožio salonai, parduotuvėlės ar kt., projekte turi numatyti, kur stovės jų klientų automobiliai. Pagal Statybos techninių reikalavimų reglamente nurodytą automobilių parkavimo vietų poreikių metodiką nustatoma, kiek parkavimo vietų reikia viena ar kita veikla besiverčiančiai įmonei.

Dažniausiai miesto centre besisteigiančios įmonės prašo daugiabučių gyventojų sutikimo, kad jiems priklausančiose stovėjimo aikštelėse būtų skirtos vietos klientams. Jei kitų galimybių nėra, stovėjimo vietos rengiamos žaliųjų plotų sąskaita.

Ši problema egzistuoja ne vien Vilkaviškyje, o dideliuose miestuose ji dar aktualesnė.

Belieka pakviesti gyventojus dažniau palikti automobilius namuose ir rinktis sveiką gyvenimo būdą – daugiau vaikščioti pėsčiomis. Tuomet ir tarša mieste bus mažesnė, ir stovėjimo aikštelėse vietų nepritrūks.



Publikuota: 2017-01-06 11:25:13

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai