„Santaka“ / Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Ateitis Šiaurės šalyse“ / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio nariai pristatė Šiaurės šalių pasakų personažus (vadovė Ilona Viltrakienė – kairėje).

Roberto ŠŪMAKARIO nuotr.


Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Ateitis Šiaurės šalyse“


Šiemet Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius devintą kartą dalyvavo dvidešimtus metus iš eilės rengiamame didžiausiame Šiaurės šalyse skaitymo balsu projekte – smagiame senoviniame ir tuo pat metu šiuolaikiškame istorijų pasakojime pagal tikras Šiaurės tradicijas.

Lapkričio 14-osios ryte vyko skaitymas „Auštant“ iš islandų rašytojo Andri Snaer Magnason knygos “Mėlynosios planetos istorija”. Knygos ištrauką „Vaikai vaiduokliai“, sėdėdami ant aukštos „ledkalnio“ pakylos, skaitė Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 f klasės mokiniai. Trumpai apžvelgėme knygos „Mėlynosios planetos istorija“ turinį. Ketvirtokė Andrėja pasidalijo mintimis apie knygą ir joje aprašomą niekam nežinomą galaktikoje Mėlynąją planetą, kurioje gyvena vien vaikai. Dalyviams buvo pateikta užduotis: ant popieriaus laiškams užrašyti savo ateities vizijas ir įdėjus į specialiai tam paruoštą voką „Mano ateitis 2026 metais“ atsiplėšti po dešimties metų. Ketvirtokai apžiūrėjo Vaikų literatūros skyriuje parengtas parodas: „Ateities biblioteka“, kurios autoriai – Vilkaviškio r. Pajevonio pagrindinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai, snaigių parodą „Atskridę iš Šiaurės“, kurią parengė Vilkaviškio pradinės mokyklos mokiniai.


Lapkričio 15 d. Vaikų literatūros skyriuje, šiaurietiškoje aplinkoje, apsilankė Vilkaviškio S. Nėries pagrindinės mokyklos 5-7 klasių mokiniai, jų mokytoja ir bibliotekininkė. Sužinoję daugiau apie vieną iš Šiaurės šalių – Grenlandiją ir jaunuosius šios šalies rašytojus, paaugliai skaitė Deboros Hansen Kleis novelę „Naftos stebuklas” iš 10-ies novelių rinkinio „Allatta! 2040“ („Rašykime! 2040“). Paaugliai parašė laišką sau „Laiškas į ateitį“, kuriame išdėstė savo gyvenimo pasikeitimus, vizijas ir tikslus. Šiandienos parašytus pamąstymus jie perskaitys ir voką atplėš 2026 metais.

Lapkričio 17 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko popietė „Kelionė pas Kalėdų Senelį“, į kurią susirinko Vilkaviškio vaikų lopšelio - darželio „Eglutė“ priešmokyklinio ugdymo „Žvirbliukų“ ir „Voveriukų“ grupių vaikučiai su savo auklėtojomis, kuriuos į renginį atlydėjo darželio direktorė Renata Sakalauskienė. Popietės metu su vaikais buvo kalbama apie Kalėdų Senelį, rodomas vaizdo įrašas apie jo namus Laplandijoje, jo padėjėjus nykštukus ir elnius. Skambant gitarai su vaikais dainavome dainą apie Kalėdų Senelį. Vaikai darželyje sukūrė Kalėdų Seneliui skirtas dovanėles – atvirukus su vokais, kuriuos po renginio nešėme į paštą, sudėjome juos į didelį voką ir išsiuntėme į Laplandiją. Vilkaviškio pašto viršininkė Ramutė Žiurauskienė vaikams pravedė trumpą ekskursiją po paštą.


Šiaurės šalių bibliotekų savaitę „Ateitis Šiaurės šalyse“ užbaigėme nuostabiu, įspūdingu ir nuotaikingu VVJC vaidybinių improvizacijų būrelio, kuriam vadovauja Ilona Viltrakienė, narių pasirodymu „Šiaurės pasakų lobynas“. Žiūrovai pabuvojo žymiausiose visų laikų pasakose: danų rašytojo H. K. Anderseno pasakoje „Imperatoriaus lakštingala“, švedų rašytojų Jujjos ir Tomo Wieslanderių apysakoje „Mamulė Mū ir Varna“, švedų rašytojos Astridos Lindgren apysakose Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo bei „Pepė Ilgakojinė“, dalyvavo „Monstrų kivirče“. Dalyviai žaidė edukacinį paveikslėlių žaidimą „Atspėk, iš kokios aš pasakos?“. Ilona Viltrakienė komandoms išdalijo paveikslėlius su Šiaurės šalių rašytojų pasakų personažais, dalyviams buvo užduotis – pasakyti personažo vardą, iš kokios jis pasakos ir kas parašė. Smagios šventės pabaiga – saldžios vaišės, kurių paragavo visi, nes veikė „Saldainių fabrikas“ ir viešosios bibliotekos dovana jauniesiems aktoriams – knygos „Norvegų pasakos“, Šiaurės šalių bibliotekų savaitės organizatorių dovana – atvirukai „Ateitis Šiaurės šalyse“.


Alvina RADŽVILIENĖ

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja







Publikuota: 2016-12-01 15:01:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai