„Santaka“ / Apie buvusį darbdavį – arba gerai, arba nieko / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Apie buvusį darbdavį – arba gerai, arba nieko


Naujausia darbo pokalbio sėkmės formulė skamba taip: susitelkti į kuo geresnį savęs pristatymą ir bent laikinai primiršti neigiamą profesinę patirtį.

Personalo specialistai teigia, kad kandidatai pastaruoju metu jaučiasi laisvi kritikuoti buvusias darbovietes, tačiau tokiu atveju pati įmonė saugosi galimo reputacijos smukdymo ir nenori įsileisti negatyvaus darbuotojo.

450 darbuotojų turinčios draudimo bendrovės BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė Jevgenija Krikščiūnė teigia, kad darbo pokalbis yra ne tik iššūkis darbuotojui, bet ir testas įmonei.

„Kaskart stengiamės sužinoti apie gerąją darbo praktiką organizacijose, kad galėtume tobulėti patys. Deja, bet šansus įsidarbinti praktiškai iškart praranda tas kandidatas, kuris į klausimą, kurioje darbovietėje buvo geriausias vadovas ir kokiomis savybėmis pasižymėjo, atsako, kad visur vadovai buvo blogi, netinkami, nekompetentingi. Tokių ir panašių teiginių patikrinti neįmanoma ir nesiekiama, tačiau jie prastai charakterizuoja patį darbuotoją. Įdarbinus vieną tokį vėliau galima prarasti penkis ar penkiolika, jei organizacija taps eiliniu įrašu žmogaus neigiamų reitingų sąraše“, - teigia J. Krikščiūnė.


Pasak jos, darbdavys brangina reputaciją ir atsargiai vertina tam tikras būdo savybes turinčius kandidatus, saugodamas ilgalaikę įmonės reputaciją nuo tikėtinos žalos.

Vadovų paieškos agentūros „Master Class Lietuva“ vadovės Lauros Duksaitės-Iškauskienės teigimu, darbuotojai rimtai vertina organizacijos reputaciją ir jeigu ji yra prastesnė, tai tampa rimtu iššūkiu darbdaviui.

„Geras darbdavys gali turėti didesnį pasirinkimą, sulaukti daugiau kandidatų – jam paieška iškart atpinga. Prastesnės reputacijos organizacijoms susirasti darbuotoją tampa sunku, nes apie ją neigiamai atsiliepta žiniasklaidoje, socialiniuose kanaluose, forumuose, komentaruose“, - sako L. Duksaitė-Iškauskienė.
įmonės saugosi galimo reputacijos smukdymo ir nenori įsileisti negatyvaus darbuotojo.


Jos vertinimu, socialinė medija suteikia milžiniškas galimybes įvertinti darbdavio tinkamumą, todėl tikimybė suklysti darbo ieškančiam žmogui yra mažesnė, o įmonės dideles informacijos sklaidos galimybes išnaudoja įvairių žinių platinimui.

BTA Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus vadovė J. Krikščiūnė teigia, kad pokalbis darbo ieškančiam žmogui būtų kur kas sėkmingesnis, jei parodytų daugiau pozityvumo ir neužmirštų bent porą kartų nusišypsoti.


Ji teigia, kad pildant gyvenimo aprašymą nesunku pasinaudoti rekomendacijomis ir tai padaryti profesionaliai, patraukliai. Tačiau gyvas pokalbis išryškina problemą, kad žmogui sunku žodžiu išreikšti, ką jau deklaravo savo CV: apibūdinti save kaip asmenybę, pristatyti stipriąsias puses. Ypač sudėtinga pokalbio pradžia, kai jaučiama didžiausia įtampa.

„Pokalbio pradžią, kai žmogus jaučiasi nejaukiausiai ir būna labiausiai susikaustęs, būtinai reikėtų parepetuoti atskirai, pagalvoti, kaip trumpai ir konkrečiai pristatyti. Pokalbio metu svarbu būti atviram ir nesistengti į klausimus atsakyti taip, kaip aprašo vadovėliai arba bandyti nuspėti, koks atsakymas būtų labiau priimtinas darbdaviui. Mes tuos vadovėlius ir straipsnius irgi skaitome, todėl tokias gudrybes pamatome akimirksniu“, - teigia J. Krikščiūnė.





BTA info



Publikuota: 2016-10-11 09:57:39

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles
* Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera
* Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip išgyvenate adventą?
Gyvenu džiugiu laukimu.
Noriu daugiau ramybės, mažiau šurmulio.
Labiau spaudžia reikalai, darbai.
Kaip ir visas dienas iki jo.



Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai