Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2016-09-21 16:16
Mokiniai įtempę ausis klausėsi vilkaviškiečio Henriko Šalūgos vedamų atminties lavinimo mokymų. Autoriaus nuotr. Netradicinis ugdymas tampa tradicija
Andrius GRYGELAITIS
Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijoje jau ne pirmą sykį viešėjo iš Vilniaus atvykę robotikos mokyklos pedagogai. Neįprastose pamokose vaikai taip pat klausėsi rajono policijos pareigūnų, kariuomenės atstovų bei atmintį lavinančio specialisto pasakojimų.
|
Ilgesnis poveikis
Netradicinio ugdymo dienos „Ąžuolo“ progimnazijoje jau tampa įprastu reiškiniu. Nuo vasario bent kartą per mėnesį čia atvykstantys robotikos mokyklos atstovai moko vaikus programavimo, elektronikos, kompiuterinių žaidimų kūrimo paslapčių. Be to, įstaigos ugdytiniams dažnai vyksta ir integruotos kelių dalykų pamokos netradicinėje aplinkoje. Pavyzdžiui, visai neseniai penktokai Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre klausėsi žmogaus saugos, anglų kalbos bei biologijos mokymų. Progimnazijos mokiniai taip pat ketina vykti į Ožkabaliuose esančią dr. Jono Basanavičiaus gimtinę, kur jiems bus vedama integruota lietuvių kalbos, matematikos bei istorijos pamoka.
Įstaigos vadovas Arūnas Serneckas sakė, jog tokios netradicinės dienos vaikams yra būtinos, nes kitokioje aplinkoje jie jaučiasi natūraliau, tampa draugiškesni vieni kitų atžvilgiu. Be to, kas pasakojama už mokyklos ribų ar netipinėje aplinkoje, vaikams neretai atmintyje išlieka gerokai ilgiau nei žinios, įgytos mokyklos suole.
„X Faktoriaus“ dalyvio vizitas
Praėjusią savaitę „Ąžuolo“ progimnazijoje taip pat buvo surengta viena iš tokių netradicinių užsiėmimų dienų. Dalis mokinių sėdėjo įprastose pamokose, tačiau daliai jų ši popietė įsimins ilgam. Priešmokyklinio ugdymo klasių vaikams apie saugų pėsčiųjų elgesį kelyje pasakojo Marijampolės AVPK Vilkaviškio rajono policijos bendruomenės pareigūnės Vilija Grybauskienė ir Rūta Kairienė bei personažas šuo Amsis. Visiems norintiesiems vyko susitikimai su Lietuvos kariuomenės kariais. Šie vaikams papasakojo apie savo tarnybos niuansus, pademonstravo atsivežtus ginklus.
Bene daugiausia progimnazijos ugdytinių dėmesio sulaukė robotikos mokyklos specialistų vizitas. Tarp jau ne pirmą kartą įstaigoje viešėjusių vilniečių šįsyk buvo galima sutikti ir praėjusiais metais populiariame televizijos šou „X Faktorius“ išgarsėjusį dainininką Jonataną Kazlauską. Tiesa, vilkaviškiečiams jis nedainavo, o mokė šiuos kurti elektroninius žaidimus. Dar prieš prasidedant užsiėmimams, Jonatanui teko išdalyti krūvas autografų ir įsiamžinti su „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviais.
„Universitete studijuoju programavimą. Tai mano tikrasis pašaukimas, o dainavimas – labiau pramoga. Visada norėjau būti mokytoju, o robotikos mokykloje man suteikta ši galimybė. Dažnai važinėjame po Lietuvos miestus, mokome vaikus elektronikos, programavimo, žaidimų kūrimo subtilybių. Vilkaviškyje esu pirmą kartą, tačiau mano kolegos čia jau yra buvę. Labiausiai tai, ko mokome, domina berniukus“, – pasakojo J. Kazlauskas.
Mokyklos direktorius džiaugėsi, kad robotikos mokyklos pedagogai sugeba sudominti mokinius savo vedamais užsiėmimais. Kiekvieną kartą atsiranda vis daugiau norinčiųjų lankyti šias pamokas. Šįsyk jose dalyvavo net 65 „Ąžuolo“ progimnazijos moksleiviai. Pirmą kartą į veiklas įtraukti ir įstaigos priešmokyklinukai.
„Visai neseniai gimtadienį šventusio vieno antroko mama pasakojo, kad jos sūnus paprašė dovanų ne žaislo, dviračio ar kažko panašaus, o lituoklio. Ankstesniuose užsiėmimuose buvo atliekamas ne vienas bandymas su lituokliais. Ši istorija rodo, kokį didelį poveikį vaikams daro šie mokymai“, – džiaugėsi A. Serneckas.
Vilkaviškietis lavina atmintį
Ne mažiau dėmesio nei robotikos užsiėmimai sulaukė atmintį lavinantys praktiniai mokymai. Juos vedė vilkaviškietis Henrikas Šalūga. Šiuo metu Vilniuje gyvenančio vaikino paskaitos kiek anksčiau klausėsi būrys „Ąžuolo“ progimnazijos pedagogų, o šįsyk tai darė kelios dešimtys mokinių bei jų tėvų.
„Dar mokydamasis Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje aš, kaip ir kiti mokiniai, nuolat susidurdavau su ta pačia problema: mokytojai pasakydavo, ką reikia išmokti, bet nepaaiškindavo, kaip geriau tą padaryti. Tik būdamas vienuoliktokas tai perpratau. Greitai ir lengvai įsiminti bet kokią informaciją galima pasitelkiant tris principus: asociacijas, atpažįstamas vietoves bei vaizduotę“, – pasakojo atminties lavinimo ekspertas.
Nuo vasaros pradžios paskaitas visoje šalyje pradėjęs vesti vaikinas sakė, jog šia sritimi domisi bemaž aštuonerius metus. Henrikas prisipažino, kad vilkaviškiečių parodytas susidomėjimas jį maloniai nustebino, todėl vaikinas neatsisako minčių dažniau apsilankyti gimtinėje.
Galerija: Netradicinis ugdymas
Publikuota: 2016-09-21 16:16:41
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* „Rudens prijuostėje“ tilpo padėkos, vaišės ir laikraštis * Streikuojantys mokytojai nežada nusileisti * Karšta Tarybos mažumos valanda: gelbėjo meras ir vicemerė Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|