„Santaka“ / Rajono ugdymo įstaigos – tarp geriausių šalyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-09-19 16:43

Dalinkitės:  


Mažieji vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ ugdytiniai kartu su pedagogėmis daug laiko leidžia „Sveikatos žolynėlyje“.

Autoriaus nuotr.


Rajono ugdymo įstaigos – tarp geriausių šalyje

Andrius GRYGELAITIS


Į nacionalinį Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą konkursą, skirtą išaiškinti geriausiai edukacines erdves tvarkančias šalies ugdymo įstaigas, šiemet buvo deleguoti du kandidatai iš mūsų rajono: Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Eglutė“ bei Gižų Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras. Abi įstaigos pateko tarp konkurso laureatų.



Bendruomenių nuopelnai

Nacionaliniame etape, kurio dalyvius vertino įvairių sričių specialistų komisija, dalyvavo 60 ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Tarp geriausiai savo aplinką tvarkančių ir ją mokymo procesui pritaikančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų pateko Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Eglutė“, o tarp bendrojo ugdymo mokyklų – Gižų Kazimiero Baršausko mokykla-daugiafunkcis centras.

Abiejų įstaigų atstovai laimėjo penkių dienų kelionę į Austriją, kur turės galimybę susipažinti su toje šalyje kuriamomis edukacinėmis erdvėmis, pasisemti patirties. Šiandien į kelionę išvažiavo „Eglutės“ direktorė Renata Sakalauskienė bei Gižų mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės pavaduotoja ugdymui Rima Miknaitienė. Abi jos viliasi parsivežti daugybę idėjų, kurias galės pritaikyti savo darbovietėse.


„Mums šis laimėjimas reiškia išties daug. Per pastaruosius dvejus metus sukūrėme daugybę erdvių, todėl tai parodo, jog dirbame ne veltui. Be to, tai prideda ir pasitikėjimo savo jėgomis, vaikams atsiranda pasididžiavimo mokykla jausmas“, – sakė Gižų ugdymo įstaigos direktorė Sidutė Černauskienė.

Panašiai kalbėjo ir „Eglutės“ lopšelio-darželio vadovė R. Sakalauskienė. Pasak jos, tai tikrai ne paskutinis įstaigos laimėjimas.

Abi pašnekovės vieningai tvirtino, kad šie įvertinimai – visos bendruomenės nuopelnas. Aplinkas tvarkė, idėjas siūlė, grožį puoselėjo tiek įstaigų ugdytiniai, tiek jų tėvai, tiek darbuotojai.



Neteko nusivilti

Kad abi mūsų rajono įstaigos ne veltui pateko tarp konkurso laureatų, galima įsitikinti vos tik jose apsilankius. „Pasakų šaly buvau“, „Linksmosios pėdutės“, „Medinukų alėja“, „Vabalų viešbutis“, „Slieko laboratorija“ – tai ne animacinių filmų pavadinimai. Tokiais ir panašiais vardais pavadinti lopšelyje-darželyje „Eglutė“ esantys kampeliai. Jie skirti vaikams žaisti, pažinti, atrasti, mokytis.

„Mažiesiems būtina ugdyti savo pojūčius, o tai geriausia daryti lauke. Kartu taip propaguojami ir sveikos gyvensenos principai. Viską kuriame bendrai. Direktore dirbu dar labai neseniai. Atėjusi čia radau nuostabų kolektyvą – nė iš vieno darbuotojo dar nė karto neišgirdau neigiamo atsakymo. Itin vertinu buvusios direktorės palikimą: įstaigos viduje praktiškai nebuvo ko tvarkyti, o ir lauko aplinką tik kartais šiek tiek pakoreguojame“, – pasakojo R. Sakalauskienė.


Nuo šių metų pradžios dabartines pareigas einanti vadovė prisiminė, jog tvarkant aplinką viena iš pagrindinių užduočių buvo išpjauti daugiau nei 10 senų, aplinkai pavojų keliančių gluosnių. Tai padarius netgi sulaukta aplinkiniuose namuose gyvenančių žmonių padėkų. Šie džiaugėsi, kad dabar į jų namus patenka daugiau saulės šviesos.

„Ateities planų turime taip pat nemažai. Svajojame įsirengti futbolo aikštelę, sutvarkyti sporto aikštyną, galbūt pasistatyti keletą treniruoklių. Norėtųsi prailginti sodo takelį, įsirengti estradą, kurioje, tarkime, ant šieno ar šiaudų ritinių galėtume žiūrėti spektaklius“, – gražiomis idėjomis dalijosi „Eglutės“ direktorė.

Ji pasidžiaugė, jog įstaigoje netrūksta vaikučių, ir jie gali naudotis sukurtomis edukacinėmis erdvėmis. Šiuo metu lopšelyje-darželyje dienas leidžia per 180 mažylių.



Pagerėjo mokymosi rezultatai

Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro aplinka nė kiek nenusileidžia taip pat konkurso nugalėtojais tapusiems vilkaviškiečiams. Čia atskiros erdvės irgi turi savo žaismingus pavadinimus. Įstaigoje galima rasti „Svajonių sodą“, „Pojūčių taką“, „Vaistažolių daržą“ ar „Natūralią pievą“. Mokyklos teritorijoje netgi auginamas triušis, kurį šeria ir prižiūri patys moksleiviai.


„Viską pasidarėme patys kartu su seniūnijos bei miestelio bendruomenės nariais. Kadangi vaikai jaučiasi čia palikę dalelę savęs, jie labiau tausoja aplinką, rūpinasi ja, vertina savo turtą“, – džiaugėsi S. Černauskienė.

Direktorė tvirtino, kad dirbdami bendruomenėje vaikai išmoksta padėti vieni kitiems, įgyja atsakomybės jausmą. Negana to, pastebimi ir pagerėję jų mokymosi rezultatai.

„Gal tai skambės ir kiek keistai, bet, turint tokias erdves kaip mūsų, padidėja mokinių motyvacija mokytis. Jie žino, jog viena ar kita edukacinė erdvė nebuvo sukurta šiaip sau ir tiesiog atiduota naudotis. Visa tai jie kūrė savo rankomis. Natūralu, kad formuojantis tam tikroms vertybėms išauga ir troškimas siekti geresnių mokslo rezultatų. Kasmet stebime ir lyginame, kaip vaikams sekasi mokytis. Pavyzdžiui, praėjusiais metais beveik 19 procentų mūsų ugdytinių padarė individualią pažangą“, – kalbėjo įstaigos vadovė.

Ji taip pat pasidžiaugė, kad pastaruosius dvejus metus mokykloje nors ir nežymiai, tačiau daugėja mokinių. 2014 m. čia mokėsi 109 vaikai, o šiemet – jau 120. Anot direktorės, tai taip pat rodo išaugusį tėvų pasitikėjimą.

Kalbėdama apie ateities planus, S. Černauskienė sakė išgirdusi konkurso komisijos pasiūlymą lauke įrengti skaitymo kampelį ar biblioteką, todėl bandys su bendruomene aptarti ir galbūt įgyvendinti šį sumanymą.





Galerija: Edukacinės erdvės




Publikuota: 2016-09-19 16:43:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai