„Santaka“ / Nėra karališko būdo mokytis matematikos / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Leonas Narkevičius sako, kad mokytojo darbas yra ne tik mokyti, bet ir puoselėti meilę mokslui.

Nėra karališko būdo mokytis matematikos


Kauno technologijos universiteto gimnazijos matematikos mokytojas ekspertas Leonas Narkevičius pedagoginį darbą dirba jau trisdešimt ketverius metus. Per visą mokytojavimo laiką jis nuolat sulaukia mokinių ir jų tėvų klausimų, kaip rasti tiesiausią kelią į geresnius mokymosi rezultatus. Ieškantiems lengvo būdo suprasti matematikos mokslą ir juo mėgautis mokytojas pateikia senovės graikų matematiko Euklido žodžiais paremtą tiesą: nėra karališko būdo mokytis matematikos.

„Mokytis nėra lengva, tačiau taip ir turi būti! Kitaip žmogus greitai prarastų susidomėjimą ir motyvaciją siekti aukštesnių rezultatų. Tobulėti labiausiai skatina nauji iššūkiai – norint juos pasiekti, reikia gerokai pasistiebti. Tada pergalės skonis būna ryškus ir visos pastangos įgauna prasmę, “ – įsitikinęs Leonas Narkevičius.

„Kadangi didžiąją savo mokytojo karjeros dalį paskyriau gabių vaikų lavinimui, puikiai žinau, kad tokių vaikų Lietuvoje turime pakankamai daug. Jie noriai mokosi papildomai, dalyvauja ne tik nacionalinėse, bet ir tarptautinėse olimpiadose. Jose moksleiviai susipažįsta su dar gabesniais ir taip nuolat tobulėja dideliais žingsniais. Man nuostabu, o kartu ir labai malonu, kai septintokas olimpiadose spindi devintokų gretose arba kai aštuntokas užsibrėžia tikslą studijuoti Kembridže, “ – apie darbą su gabiais vaikais pasakoja mokytojas ekspertas.


Leonas Narkevičius dirba gabius vaikus atrandančioje Nacionalinėje moksleivių akademijoje, kurioje nuo pat įkūrimo organizavo matematikos sekcijos darbą, o nuo 2012 metų šiai Akademijai ir vadovauja. Čia moksleiviai net ir vasarą susitinka proto mankštoms.
Artėjant naujiems mokslo metams, matematikos mokytojas pataria dėmesį nukreipti į mėgstamos veiklos paieškas ir nesistengti siekti gerų rezultatų visose srityse


„Žmogaus protas – kaip raumuo. Norint, kad jis būtų tvirtas ir galingas, reikia nuolatinių treniruočių, tad vasaros atostogos turi būti ne vien nerūpestingos. Žinoma, nieko negalima daryti be užsidegimo ir didelio noro – pastangos per prievartą gali teikti priešingą efektą. Todėl mokytojo darbas yra ne tik mokyti, bet ir puoselėti meilę mokslui. Šiam tikslui geriausiai tinka pavyzdys ir pagarba. Neįsivaizduoju savo darbo be šių dviejų dalykų, “ – apie mokytojo misiją kalba Leonas Narkevičius.

Artėjant naujiems mokslo metams, matematikos mokytojas pataria dėmesį nukreipti į mėgstamos veiklos paieškas ir nesistengti siekti gerų rezultatų visose srityse. „Tas, kuris moka viską, iš tiesų nemoka nieko. Linkiu į rugsėjį žengti su drąsiais tikslais, pasiryžimu ir tikėjimu savo jėgomis, “ – naujų mokslo metų palinkėjimu dalinasi matematikos mokytojas.






Publikuota: 2016-08-22 11:21:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai