„Santaka“ / Kaip reikėtų teisingai prižiūrėti akinius / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32

Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56

Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Kaip reikėtų teisingai prižiūrėti akinius


Kai nusiperkame naujus brangius akinius, visada tikimės, kad jie bus ilgaamžiai ir ne vienerius metus atrodys kaip nauji. Tačiau daugelis iš mūsų jau kitą dieną pamirštame pasirūpinti teisinga jų priežiūra, kad akiniai ne tik ilgai tarnautų, bet ir kuo geriau atliktų savo funkciją – gerintų matymą arba apsaugotų mūsų akis nuo saulės.

Akinių gedimus šalinantys ir įvairias kitas problemas sprendžiantys pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai pataria atkreipti dėmesį į svarbiausius akinių priežiūros ypatumus. Ekspertai įsitikinę, kad tik teisinga akinių priežiūra gali ne tik prailginti akinių gyvavimą, bet ir apsaugoti mūsų piniginę nuo papildomai patiriamų finansinių išlaidų.

Priežiūra, kuri nereikalauja didelių pastangų

Pastebima, kad akinių lūžių, deformacijos ar net praradimo atvejų padažnėja ne tik šiltuoju metų sezonu, kai suaktyvėja laisvalaikis, bet ir rudenį, kai dauguma poilsiautojų sugrįžta į darbus arba mokslus. Specialistai įsitikinę, kad žinant kelis svarbiausius akinių priežiūros būdus galima išvengti ar bent jau sumažinti akinių „traumų“ tikimybę.


„Yra vienas labai paprastas būdas, kaip galime apsaugoti savo akinius nuo dulkių, įvairių mechaninių pažeidimų ar net akinių deformacijos. Kai jų nenešiojame, paprasčiausiai juos reikėtų laikyti apsauginiame dėkle. Žinoma, labiausiai rekomenduojami kieti akinių dėklai, nes juose laikomus akinius drąsiai galima nešiotis rankinėje ar net kišenėje“, – sako „Warranty Expert“ atstovas Robertas Undro.

Ekspertas taip pat pastebi, kad daugelis turi pomėgį akinius nešioti ant viršugalvio arba juos pasikabinus kaip pakabuką ant marškinėlių apykaklės. R. Undro įsitikinęs, kad tokio nešiojimo reikėtų vengti, nes paprasčiausiai gali išsitampyti akinių mechanizmas. Tokį akinių nešiojimo įprotį reikėtų pakeisti, tiesiog įsigijus akinius prilaikančią virvelę arba grandinėlę, kuri akinius gali apsaugoti nuo nukritimo ant žemės, pažeidimų ar sulaužymų. Ją galima rasti kiekvienoje optikoje.

Kažin ar daugelis žino ir tai, kiek žalos akiniams padaroma tada, kai jie yra netaisyklingai nuimami arba uždedami. „Nusiimant ar užsidedant akinius, reikėtų naudotis dvejomis rankomis ir dvejomis akinių kojelėmis. Nuolatos nuiminėjant ar užsidedant akinius tik už vienos kojelės, dėl pernelyg stipraus apkrovimo, laikui bėgant ji gali prarasti savo pirmines savybes – pradėti klibėti, išsidėvėti arba net lūžti. Taip pat padidėja rizika akinius išmesti iš rankų, juos subraižyti ar net sulaužyti“, – teigia R. Undro.


Akinius reikia kasdien nuplauti

Specialistai taip pat tikina, kad kol kas nėra sukurta technologija, kuri šimtu procentų apsaugotų akinių stiklą nuo susibraižymo, tad teisingai prižiūrimi akinių lęšiai ne tik padės akiniams ilgiau tarnauti, bet ir suteiks galimybę puikiai matyti.

R. Undro sako, kad norint apsaugoti akinių stiklą, visų pirma, juos reikėtų dėti lęšiais į viršų, kad apsaugotume nuo įvairiausių subraižymų. Taip pat akinių lęšius reikėtų saugoti nuo chemikalų, karščio ir sūraus vandens.

„Norint turėti puikiai atrodančius akinius, visų pirma reikėtų, bent kartą per dieną akinių lęšius nuplauti šiltu vandeniu ir muilu, o tada palaukti kol akiniai nudžius arba nusausinti juos akiniams valyti skirta servetėle. Bet vėlgi, akinių lęšius galima valyti tik su tam pritaikyta šluoste, nes rankų popierius, servetėlės ar kiti popieriniai gaminiai turi tam tikrų mikrodalelių, kurios gali pažeisti akinių lęšius. Tiesa, reikėtų įsidėmėti ir tai, kad plaunant akinius niekuomet negalima naudoti karšto vandens, kuris gali pažeisti akinių konstrukciją, deformuoti rėmelį ir pačius lęšius. O jeigu nėra galimybės nuplauti akinius naudojant vandenį, tuomet reikėtų naudoti specialų akiniams valyti skirtą skystį ir šluostę“, – patarimais dalinasi pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistas.


Pašnekovas taip pat įspėja, kad valant akinius reikėtų juos tvirtai laikyti už akinių nosies balnelio, kad netyčia akiniai neišslystų iš rankų. Ir jokiais būdais jų neimti už jautriausių vietų – kojelių.

Išeitis – akinių draudimas

Bet ką daryti, kai nepavyksta vadovautis šiais patarimais ir akiniai staiga deformuojasi, sulūžta arba juos pavagia ilgapirščiai? Pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų platinimo lyderiai siūlo pasinaudoti naujai teikiama paslauga – akinių draudimu, kuris neleis nukentėti finansiškai.

Lietuvoje tik prieš kelis mėnesius startavęs „Warranty Expert“ unikalus akinių draudimas, numato visus svarbiausius nelaimingus įvykius. „Nusipirkę mūsų siūlomą akinių draudimą, jūsų akiniai bus apsaugoti nuo ugnies, lūžio, deformacijos, mechaninių išsidėvėjimų, lęšių pažeidimų ir net vagystės", – draudimo sąlygas įvardija R. Undro.

Ekspertas sako, kad šiuo metu galima įsigyti vienerių arba dvejų metų laikotarpio akinių draudimą, kuris garantuoja, kad sugadinti ar sulaužyti akiniai bus sutaisyti, o jeigu taisymas neįmanomas – bus pakeisti į naujus.



Publikuota: 2016-08-19 10:21:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Prie dvaro pražysiančios rožės vasarą sukvies į festivalį
* Ūkininkų ir valdžios susitikime – noras bendradarbiauti glaudžiau
* Geriatrijos dienos stacionare gydys vyresnio amžiaus pacientus
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar kavinėje, restorane paliekate arbatpinigių?
Taip, visada.
Tik tada, jei aptarnavo puikiai.
Nepalieku.
Į kavines, restoranus neinu.



Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai