Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Sukurtas mokomasis testas paauglių tėvams apie psichoaktyviąsias medžiagas
Tarptautinės „Mentor“ organizacijos atstovybė Lietuvoje kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentu (NTAKD) pristato specialiai paauglių tėvams sukurtą mokomąjį testą.
Šis sprendimas įdiegtas interneto svetainėje www.kaveikiavaikai.lt , tad jį atliekantys tėvai galės ne tik pasitikrinti žinias apie psichoaktyviąsias medžiagas, bet ir patobulinti įgūdžius, kaip apsaugoti savo vaikus nuo neigiamo aplinkos poveikio.
Moksliniais tyrimais įrodyta, jog kuo jaunesniame amžiuje vaikai pradeda eksperimentuoti su psichoaktyviosiomis medžiagomis, tuo didesnė tikimybė, jog ateityje jie taps priklausomais. Tad natūralu, jog tėvai nori ir stengiasi apsaugoti atžalas nuo žalingų įpročių. Vienas iš būdų – pažinti psichoatyviąsias medžiagas ir gebėti paneigti visuomenėje vyraujančius gajus mitus. O tam ypač bus naudingas šis testas, kurio informatyvūs ir klausimai, ir atsakymai “, – sako NTAKD direktorė Inga Juozpavičienė.
Asociacijos „Mentor Lietuva“ projektų koordinatorė Bernadeta Lažauninkaitė priduria, jog testas taip pat atkreipia dėmesį į tėvų ir paauglių tarpusavio santykius bei pasitikėjimą, tik kuriam esant, galima kalbėtis su paaugliu apie sveiką gyvenimą be alkoholio, tabako ir kitų narkotinių medžiagų.
Iš viso testui sukurta 60 klausimų ir atsakymų, tačiau sprendžiantysis vienu kartu turės atsakyti tik į 30 jų. 15 klausimų kaskart bus apie alkoholio, energetinių gėrimų, tabako, elektroninių cigarečių, vaistų ir narkotinių medžiagų daromą žalą, kiti 15 – padės geriau suprasti, koks turėtų būti santykis tarp tėvų ir paauglių, bei kaip kurti sveiką atmosferą šeimoje ir namuose. „Gali turėti gausybę žinių apie psichoaktyvių medžiagų prevenciją, bet su savo paaugliu vaiku apie jas galėsi pradėti kalbėti tik tada, kai jis tavimi pasitikės ir matys, jog esi pajėgus spręsti ištikusią problemą“, – sako B. Lažauninkaitė.
Tarpasmeniniams tėvų ir vaikų ryšiams skirta ir didžioji dalis mokomosios internetinės programos „Ką veikia vaikai“ pamokų tėvams. Programa veikia kaip alternatyva organizacijos „Mentor Lietuva“ vykdomiems tėvystės mokymams, kuriuose dėl užimtumo ne visi tėvai turi galimybę dalyvauti, bet ieško atrinktos, faktais ir moksliniais tyrimais pagrįstos informacijos.
kaveikiavaikai.lt info
Publikuota: 2016-06-30 11:12:36
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
* Kūno kultūros mokytoja: „Bijau bandyti naujas sporto šakas“ * Nurodymui pakeisti S. Nėries gatvių pavadinimus Taryba nepakluso * Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai: kam atiduosime savo balsą? Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Ar vartotinas žodis „piaras“? Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.
Šūksniai
Statistika
|