„Santaka“ / Sumažėjusiomis karšto vandens kainomis džiaugėsi neilgai / Problema

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Problema

Dalinkitės:  


Ant Vienybės g. 27-o namo stogo esantis siurblys „oras-vanduo“ nepajėgia patenkinti visų gyventojų karšto vandens poreikių.

Autoriaus nuotr.


Sumažėjusiomis karšto vandens kainomis džiaugėsi neilgai

Andrius GRYGELAITIS


Nuo kovo 1 d. Vienybės g. 27-o namo gyventojai nutarė raštiškai atsisakyti UAB „Litesko“ paslaugos šildyti vandenį bei gyvatukus ir pasikliauti vien alternatyviu šildymo būdu – siurbliu „oras–vanduo“. Deja, ilgai džiaugtis sumažėjusiomis karšto vandens kainomis vilkaviškiečiams neteko. Jau gegužę namo gyventojai gavo daugiau nei dvigubai didesnes sąskaitas.

Niekas neperspėjo

Pasirodo, kad alternatyvus šildymo šaltinis nepajėgia užkaitinti vandens iki reikiamos temperatūros. Kaip sakė UAB „Vilkuva“ Komunalinių patarnavimų skyriaus vedėjas Vidmantas Vilkaitis, minėtame name siurblys vandenį įkaitindavo maždaug iki 49 laipsnių temperatūros. Pagal geriamojo vandens ir buityje naudojamo karšto vandens saugos ir kokybės reikalavimus pastato karšto vandens sistemoje vandens temperatūra turi būti mažiausiai 52 laipsniai.

„Vilkaviškio Salomėjos Nėries gatvės 33C name atliekame eksperimentą – ant siurblio uždėjome kaitinimo elementus, kurie turėtų sustiprinti jo galią. Žiūrėsime, ar tai pasiteisins. Jei rezultatai bus teigiami, tą patį bus galima atlikti ir kituose namuose“, – sakė V. Vilkaitis.


Kadangi Vienybės gatvės namo alternatyvusis šildymo šaltinis nepajėgia patenkinti visų gyventojų poreikių, buvo nuspręsta vėl naudotis UAB „Litesko“ paslauga šildyti vandenį ir gyvatukus. Tiesa, apie tai gyventojų niekas neinformavo, todėl gavę didesnes nei įprastai sąskaitas jie pradėjo reikšti nepasitenkinimą.

Kaltę verčia vieni ant kitų

„Siurblys vandens temperatūrą gali pakelti ir iki didesnės nei 52 laipsniai temperatūros, tačiau per vandens naudojimo piką jis nespėja pagaminti reikiamo kiekio. Sutartyje su gyventojais numatyta, kad esant tokiai situacijai būtina įjungti papildomą UAB „Litesko“ vandens ir gyvatukų šildymą. Šiuo atveju namo prižiūrėtojas – UAB Vilkaviškio komunalinis ūkis taip ir padarė. Tiesa, jie greičiausiai nuėjo lengviausiu keliu, nes apie tai gyventojų neinformavo“, – svarstė namus administruojančios bendrovės UAB „Vilkuva“ direktorius Arūnas Mičiulis.

Tiesa, jis tikriausiai pamiršo, kad būtent UAB „Vilkuva“, o ne UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio specialistai pagal galiojančius įstatymus privalo informuoti gyventojus apie bet kokius pokyčius, vykstančius „Vilkuvos“ administruojamame name.


UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio vadovas Valentinas Gražulis teigė, kad UAB „Litesko“ šildymas minėtame name buvo įjungtas gavus Visuomenės sveikatos centro pretenziją dėl higienos normų nesilaikymo. Jeigu į tai būtų neatsižvelgta, namo prižiūrėtojui grėstų didžiulė bauda. V. Gražulis tvirtino apie būsimus pasikeitimus informavęs UAB „Vilkuva“ atstovus.

Gyventojų sutikimo nereikia

UAB „Litesko“ filialo „Vilkaviškio šiluma“ komercijos direktorė Renolda Kubilienė sakė, kad Vienybės g. 27-ame name paslauga šildyti vandenį ir gyvatukus buvo pradėta teikti gegužės 17 d. Anot jos, tik atsisakant šios paslaugos yra reikalingas gyventojų raštiškas prašymas, o vėl pradedant naudotis jo nereikia.
Pagal geriamojo vandens ir buityje naudojamo karšto vandens saugos ir kokybės reikalavimus pastato karšto vandens sistemoje vandens temperatūra turi būti mažiausiai 52 laipsniai.


„Prieš namo renovaciją niekas su mumis jokių projektų nederino, apie laukiančius pasikeitimus neinformavo. Šiuo metu esame likę tik kaip tretieji asmenys, vykdantys vandens ir gyvatukų šildymą“, – sakė R. Kubilienė.


Ji taip pat paaiškino, kodėl už gegužės mėnesį Vienybės g. 27-o namo gyventojai gavo didesnes sąskaitas. Kubinio metro vandens kaina gegužę siekė 4, 68 euro. Iš jų 1, 98 euro – už šaltą vandenį ir 2, 70 euro už jo pašildymą. Kovo ir balandžio mėnesiais gyventojai už vandens pašildymą nemokėjo.

Siurblys – optimalaus pajėgumo

Namo renovacijos rangos darbus atlikusios UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius Aloyzas Beržanskis sakė, kad minėtame name įmontuotas siurblys „oras–vanduo“ yra optimalaus galingumo. Tiesa, jis negali visiškai atstoti UAB „Litesko“ teikiamo vandens šildymo, o turi veikti kartu.

„Projekte buvo numatyta, kad siurblys tik pašildys vandenį, tačiau atsisakyti UAB „Litesko“ paslaugos – tai tas pats, kas į automobilį nepilti benzino ir tikėtis, kad jis važiuos. Optimaliai naudojant UAB „Litesko“ tiekiamą karštą vandenį ir alternatyvų šildymo šaltinį galima sumažinti iki 40 procentų išlaidų karštam vandeniui“, – kalbėjo A. Beržanskis.

Paklaustas, ar vietoje dabartinio įrenginio buvo galima pastatyti galingesnį siurblį, kuris užtikrintų gyventojų karšto vandens visus poreikius, A. Beržanskis svarstė, jog toks variantas gal ir būtų įmanomas, tačiau vargu ar toks sprendimas būtų efektyvus. Pastačius galingesnį siurblį žymiai išaugtų elektros energijos suvartojimas.

Trūksta susikalbėjimo

Savivaldybės mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis svarstė, kad didžiausia problema yra ta, kad ne visi gyventojai supranta, jog siurbliai „oras–vanduo“ yra tik kaip alternatyva UAB „Litesko“ šildymui, tačiau ne jo pakaitas.

Šiuo metu mūsų rajone jau septyniuose renovuotuose namuose yra sumontuoti minėti alternatyvaus šildymo įrenginiai. Anot vicemero, beveik visur susiduriama su ta pačia problema. Sistemą prijungę prie siurblio gyventojai tikisi, kad pavyks visiškai atsisakyti UAB „Litesko“ paslaugos, tačiau realybė pasirodo kiek kitokia.

„Manau, jog šiuo atveju trūksta paprasčiausio susikalbėjimo. Ko gero, žmonėms iš pat pradžių buvo ne viskas išaiškinta. Asmeniškai pasirūpinsiu, kad visų septynių namų gyventojams dar kartą būtų paaiškinti siurblių veikimo principai, papasakota, ko galima tikėtis. Faktas vienas – sąskaitos už vandenį šituose namuose šiuo metu tikrai yra mažesnės“, – sakė K. Kiaulakis.

Anot jo, gyventojams kyla nemažai neaiškumų ir dėl pateikiamų sąskaitų. Ne visi supranta, už ką ir kiek yra mokama. Dėl šios problemos ne kartą buvo kreiptasi į Kainų energetikos komisiją, tačiau kol kas jokių rezultatų nepasiekta. Šiuo metu sąskaitos už sunaudotą šilumos energiją gyventojams pateikiamos pagal patvirtintą atsiskaitymo metodiką, o namams su alternatyvaus šildymo įrenginiu ji nėra pritaikyta.




Publikuota: 2016-06-20 09:15:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai