Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2016-06-17 16:00
Viršininkas Audronius Stroginis Rausvės komandos skyrininkui Algimantui Treikauskui perdavė du naujus aprangos komplektus. Autorės nuotr. Savanoriai: kaimo vyrai, patys ugniagesiai ir... valdžios atstovai
Eglė MIČIULIENĖ
Trečiadienį Keturvalakių bendruomenės namuose pirmiesiems Vilkaviškio rajono ugniagesiams savanoriams įteikti ženkleliai ir pažymėjimai.
|
Pasirengę padėti
– Ši diena – ypatinga. Nuo šiandien mūsų rajone pradeda funkcionuoti ugniagesių savanorių sistema. Manau, visi šie žmonės tikrai pasirengę padėti tiek kaimo komandų ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) ugniagesiams, tiek nelaimės ištiktiems gyventojams, – taip būrį gaisrus savanoriškai pasirengusių gesinti vyrų pristatė Vilkaviškio rajono priešgaisrinės tarnybos viršininkas Audronius Stroginis.
Iš viso į rajono ugniagesių savanorių gretas užregistruotas 31 žmogus, iš jų 15 – Keturvalakių seniūnijos gyventojai.
Iš šio būrio 17 savanorių su gaisrais susidūrę jau ne vieną kartą, mat patys dirba kaimo ugniagesių komandoje arba PGT. Tai reiškia, kad tarnybos metu į gaisrą jie vyks kaip ir visada, o laisvu nuo darbo laiku turės savanorio statusą.
Likusieji 14 žmonių – eiliniai kaimo gyventojai, su ugniagesio profesija iki šiol neturėję nieko bendro.
Visi jie buvo apmokyti tiek teoriniuose mokymuose, tiek praktiniuose užsiėmimuose.
Rausvės ugniagesių komandos skyrininkui Algimantui Treikauskui A. Stroginis įteikė du pilnus komplektus naujos savanoriams skirtos specialios aprangos. Ji bus laikoma komandos automobilyje, kad į pagalbą atskubėję savanoriai galėtų dirbti saugiai.
Trys valdžios vyrai
Pirmuosius rajono savanorius pasveikinti atvyko Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Barauskas, Vilkaviškio PGT viršininkas Erlandas Armanavičius.
Įdomu, kad renginyje dalyvavę rajono valdžios atstovai – Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka ir Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas – šįkart buvo ne tik svečiai, bet ir dalyviai.
Abu Savivaldybės atstovai, taip pat ir Keturvalakių seniūnas Gintautas Urbšys patys įstojo į ugniagesių savanorių gretas, tad, kaip ir priklauso, gavo tai įrodančius ženklelius bei pažymėjimus.
Tiesa, valdžios vyrai bus savanoriai prevencininkai, t. y. jie pasižadėjo rūpintis tuo, kad nelaimėms būtų užbėgta už akių ir visame rajone kiltų kuo mažiau gaisrų.
– Manau, tikrai bus naudos, jei per įvairius renginius rajono valdžia primins gyventojams apie jų saugumą, galbūt padalys lankstinukų apie priešgaisrinę saugą. Jau kalbėjome su Keturvalakių seniūnu, kad būtų labai naudinga prevencinį darbą atlikti tikrinant socialinės rizikos šeimas, – aiškino A. Stroginis.
Prevencija – visų reikalas
Savivaldybės administracijos direktorius pakalbintas juokavo, kad dabar tikrai atims degtukus iš nesaugiai besielgiančio žmogaus. Vis dėlto Keturvalakiuose gyvenantis V. Gavėnas anksčiau iš tiesų yra ne kartą dalyvavęs gesinant gaisrus.
– Kaime dažnai taip būna: jei kilo gaisras, vietiniai gyventojai tuoj sulekia pagelbėti. Esu ir pats padėjęs gaisre. Gaila, bet teko matyti ir liūdnesnių atvejų, kai vienas žmogus šoka į pagalbą, pila vandenį ant ugnies, padeda gelbėti turtą, o kitas tuo metu žiūri, ką iš gaisravietės nugvelbti... – pasakojo V. Gavėnas.
Anot Priešgaisrinės tarnybos viršininko A. Stroginio, prevencija rūpintis turėtų visi savanoriai ugniagesiai. Jie kaimo žmonėms gali patarti namuose turėti gesintuvus, pastebėję paprašyti patraukti nuo krosnies degias medžiagas, pakonsultuoti įvairiais priešgaisrinės saugos klausimais.
Prievartos nėra
Priešgaisrinės tarnybos viršininkas priminė, kad savanorystės esmė – dirbti savo noru. Taigi savanoriai į gaisrą važiuoti neprivalės.
Kilus nelaimei Bendrasis pagalbos centras informuos vieną atsakingą asmenį, o šis išsiuntinės pranešimus visiems arti gyvenantiems savanoriams. Kas iš jų galės – skubės padėti bėdos ištiktiems žmonėms.
Pačios kaimo ugniagesių komandos, kurias vis planuojama mažinti, bent jau kol kas niekur nedings ir naikinamos nebus.
Taigi į gaisrus, kaip ir anksčiau, skubės kaimo ugniagesiai, PGT pareigūnai, tik prie jų nuo šiol prisidės dar ir savanoriai.
– Iš savo praktikos žinau, kad kilus gaisrui šioje seniūnijoje subėga nemažai talkininkų. Taigi nuo šiol jie galės padėti oficialiai, be to, dar ir dirbs profesionaliau, nes yra apmokyti. Šie žmonės jau žino, kokia įranga yra priešgaisriniame automobilyje, kaip ja naudotis. Būtų puiku, jei kilus gaisrui atvykusias profesionalias pajėgas kaime jau pasitiktų vienas ar du savanoriai. O gal dar ir iki atvykstant autocisternai jie jau galės kažką nuveikti: atjungti elektrą, pradėti gesinti ugnį ar netgi išgelbėti žmogų, – kalbėjo A. Stroginis.
Visi rajono ugniagesiai savanoriai kol kas dirbs nemokamai – jie raštu atsisakė numatyto valandinio atlygio. Savanoriui pageidaujant bus kompensuojamos tik kelionės išlaidos.
– Paaiškinau vyrams, kad tai nėra vieta, kur galima pasipelnyti ar uždirbti. Tai bus daroma iš idėjos, turint tikslą savo noru padėti į bėdą patekusiam žmogui, – sakė savanorius subūręs tarnybos viršininkas.
Galerija: Ugniagesiai savanoriai
Publikuota: 2016-06-17 16:00:38
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Padangų kultūros paveldo
pastate nebeliko
* Gimnazijos sienas papuošė išskirtiniai stendai K. Donelaičio poemos tema * Kotrynai Jogailaitei istorijoje teko
itin svarbus vaidmuo
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|