„Santaka“ / Abitūros egzaminų eigą budriai seka policija / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Abitūros egzaminų eigą budriai seka policija


Vykstant egzaminų sesijai, policija aktyviai stebi elektroninę erdvę, bendradarbiauja ir keičiasi informacija su Nacionaliniu egzaminų centru.

Naudoja reklamai



Situaciją stebintys policijos pareigūnai pastebi, kad egzaminų užduočių ir atsakymų paviešinimo tema yra aktyviai naudojama asmenų, siekiančių populiarinti savo tinklalapius ar uždirbti iš reklamos. Tokie asmenys siekia, jog besidomintys egzaminų tema abiturientai paspaustų reklaminius iššokančius langus ar reklamjuostes.

Tačiau pareigūnai siekia iš anksto užtikrinti, kad egzaminų užduotys nebūtų pardavinėjamos ar nebūtų teikiama neteisėta pagalba elektroninėmis ryšio priemonėmis.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai atskleidžia, kaip veikia toks mechanizmas. Iš pradžių „pseudonaujienos“ apie paviešintas egzaminų užduotis pasirodo feisbuke. Pranešime pridedamos nuorodos, kur galima pasiskaityti informaciją apie egzaminų užduotis. Paspaudę paskelbtas nuorodas, vartotojai patenka į tinklalapius, kurie skelbia informaciją, susijusią su egzaminų tema. Tačiau nei užduočių, nei atsakymų ten nėra.






Pasiruošę reaguot i



Be to, prieš atsidarant tinklalapiui, lankytojui tenka spausti nuorodas iššokančiuose languose. Tokia kaičioji reklama gali būti naudojama įvairiems tikslams. Neatmetama galimybė, jog paspaudę iššokančiuose languose esančias nuorodas ar reklamą vartotojai bus nukreipti į galinčius pakenkti tinklalapius ir tokiu būdu bandoma užkrėsti jų kompiuterius. Nors tokių atvejų šiuo metu nėra užfiksuota, tačiau neatmetama galimybė, kad egzaminų tema gali būti tam išnaudojama.

Jeigu paaiškėtų, jog esama nusikaltimo požymių (realaus užduočių, atsakymų nutekinimo ar bandymų parduoti netikras užduotis), pareigūnai pasiruošę reaguoti į tokius atvejus, kad kiekvienam abiturientui būtų sudarytos vienodos konkurencinės sąlygos laikant brandos egzaminus.





Prašo pranešti



Policija atkreipia dėmesį, jog egzaminų užduotys rengiamos ir administruojamos griežtai vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatomis, o už paslapties paviešinimą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Piliečius, pastebėjusius siūlymų parduoti egzaminų užduotis, policija prašo pranešti NEC el. paštu centras@nec.lt arba skambinti telefonu (8 5) 275 6180. Policiją galite informuoti palikdami pranešimą tinklalapyje www.epolicija.lt, telefonu (8 5) 271 7933 arba elektroniniu paštu.






„Santakos“ info



Publikuota: 2016-06-03 09:55:02

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles
* Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera
* Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip išgyvenate adventą?
Gyvenu džiugiu laukimu.
Noriu daugiau ramybės, mažiau šurmulio.
Labiau spaudžia reikalai, darbai.
Kaip ir visas dienas iki jo.



Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai