Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.
Parduodamas mažai naudotas puikios būklės Xbox One. 500 Gb diskas, yra kinect kamera, vienas pultelis, HDMI laidas, net 6 žaidimai . Puiki dovana Jums ar Jūsų vaikams. Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2021-01-21 13:08:24
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir vaistininkai sunerimę – mūsų įpročiai nuo saulės poveikio apsaugo vos valandai. Žmonės tepasi apsauginiu kremu per retai, naudoja per silpną apsaugą, dažnas dar ir sako, kad jo oda „saulės nebijo“. |
Per pastarąjį dešimtmetį apsauginių priemonių nuo saulės populiarumas Lietuvoje išaugo, didžiosiose vaistinėse kosmetikos pasirinkimas siekia 116 rūšių, šiais metais atsirado net apsauga nuo saulės plaukams. Besirūpinančiųjų oda padaugėjo, tačiau būdami saulėje žmonės vis dar daro pavojingų klaidų, kurių galima išvengti.
Sveikatos specialistų teigimu, šalyje vis dar gajūs įpročiai tepti odą apsauginiu kremu tik vidurvasary, naudoti kuo silpnesnę priemonę teisinantis, kad oda „nebijo saulės“, ar naudoti apsaugą vos kartą per dieną.
Anot „Eurovaistinės“ atstovės Daivos Kulbickaitės, pagrindinis principas – susiplanuoti buvimo saulėje laiką ir jam pasiruošti. Renkantis apsaugą nuo saulės atsižvelgti į SPF skaičius ir net vasaros pabaigoje rinktis kuo didesnį: kūnui – SPF 30 apsauginį kremą, veido odai – SPF 50.
„Dažniausia klaida – manymas, kad kremo nuo saulės poveikio pakaks visai dienai. Vieną kartą kūnui ištepti reikia maždaug šešių arbatinių šaukštelių kremo. Be to, net jei priemonė atspari vandeniui, išsimaudžius ar suprakaitavus dalis jo nusiplauna. Jeigu visą dieną būname saulėje, išsitepti vieną ar du kartus nepakanka – apsauginį kremą naudoti turėtume kas dvi, tris valandas. Be išimčių“, - pataria vaistininkė.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja Asta Razmienė atkreipia dėmesį ir į klaidingą nuomonę, kad saulė neturi poveikio pavėsyje ar šaltuoju metų laiku.
„Mitas, jog vitaminas D gaminasi tik būnant tiesioginiuose saulės spinduliuose. Už debesų slypinti saulė taip pat skleidžia UV spindulius, kurie būtini vitamino D gamybai organizme, tik ne taip stipriai. Kadangi debesys sulaiko tik dalį UV spindulių, įdegti galima net ir nekaitinant odos tiesiogiai“, - sako A. Razmienė. Geriausiai nuo kenksmingų UV spindulių apsisaugosime ne tik naudodami apsaugines kosmetikos priemones, bet ir ribodami buvimo atviroje saulėje laiką, dėvėdami visą kūną dengiančius šviesius natūralios medžiagos drabužius, kepurę, akinius nuo saulės.
Kartais nemalonios kaitinimosi saulėje pasekmės pajuntamos net ir nepamiršus pasitepti apsauginiu kremu. Anot „Eurovaistinės“ vaistininkės, dažniausia to priežastis – neatidus kosmetikos priemonių pasirinkimas.
Sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, jog saulė spinduliuoja įvairaus ilgio ultravioletinius (UV) spindulius. Odos nudegimus sukelia ultravioletiniai B spektro saulės spinduliai (UVB), o ultravioletiniai A spektro saulės spinduliai (UVA) siejami su ankstyvuoju odos senėjimu bei žmogaus imuninės sistemos nusilpimu. Abi spinduliuotės rūšys didina odos vėžio išsivystymo riziką ir gali sukelti įvairias akių ligas.
„Geriausiai nuo kenksmingų UV spindulių apsisaugosime ne tik naudodami apsaugines kosmetikos priemones, bet ir ribodami buvimo atviroje saulėje laiką, dėvėdami visą kūną dengiančius šviesius natūralios medžiagos drabužius, kepurę, akinius nuo saulės. Labiausiai saulės reikėtų vengti vidudienį, kai ji yra aktyviausia. Ypač saugoti vaikus ir kūdikius“, - pataria A. Razmienė.
Laura BIELSKĖ
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė
Publikuota: 2016-05-30 10:54:55
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* COVID-19 laimingus bilietus dalija ne visiems * Ir per šalčius vandens telkinių ledas gali kelti pavojų * Gyvulių augintojus gąsdina nauji reikalavimai Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Ar vartotini žodžiai „eliminuoti“, „išeliminuoti“? Eliminuoti yra tarptautinis žodis. Jis reiškia išskirti, išstumti, pašalinti, panaikinti. Kadangi žodis reiškia baigtinį veiksmą, jis vartotinas be priešdėlio iš-.
Kiekvienu konkrečiu atveju verta pagalvoti ir apie lietuviškus žodžio atitikmenis, pvz., Lietuva buvo eliminuota (išstumta, pašalinta) iš Rytų rinkos. Korupcijos galimybė yra visiškai eliminuojama (atmetama).
Šūksniai
Statistika
|