Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-17 16:47:48
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Dilgėlės – maistinga ir sveika
Nors pavasaris šiemet ir ilgokai apsnūdęs, bet vis dėlto jis bunda ir po truputį žadina visas žoles, kurios, ypač jaunos, puikiai tinka mūsų žiemos nualintam organizmui.
Šįkart siūlome prisiminti dilgėles – ne kaip piktžolę, o kaip vertingą ir tiesiog „pripumpuotą“ vitaminų bei mineralų augalą. |
Nors dilgėlės žaliuoja visą šiltąjį sezoną, pavasarį ši žolė vertingiausia. Gaminti tinkamiausios ir maistingiausios yra dilgėlių viršūnėlės, stiebelis su viršutiniais 4–6 lapeliais. Kai dilgėlės ima megzti pumpurus, maistui jos nebetinka.
Jaunutės dilgėlės yra universalios, nes naudojamos patiems įvairiausiems patiekalams gaminti. Jos dažniausiai pakeičia špinatus: gali būti pakeptos su sviestu ir patiekiamos kaip garnyras, dedamos į varškėtukus ar virtinius. Galima išbandyti ir dilgėlių arbatą, kurioje gausu vitamino C bei geležies. Ši arbata labai naudinga žmonėms, kuriems trūksta energijos.
Pamėginkite pasigaminti ir dilgėlių sviesto: susmulkintus dilgėlių lapus sumaišykite su sviestu. Tepkite ant duonos, apibarstykite svogūnų laiškais ar kitais žalumynais ir uždėkite ridikėlių, pomidorų skiltelių. Turėsite ne tik skanų, sveiką, bet ir labai spalvingą patiekalą!
Suprantama, dilgėles skinant ir plaunant būtinos pirštinės – šių žolių „dantukai“ dings tik tuomet, kai užplikysite jas verdančiu vandeniu.
Skanaus!
Dilgėlių sriuba
Šįkart siūlome prisiminti dilgėles – ne kaip piktžolę, o kaip vertingą ir tiesiog „pripumpuotą“ vitaminų bei mineralų augalą.
(4–6 asmenims)
Reikės: 10 vidutinio dydžio bulvių, 5 svogūnų, 1 l sultinio, 1 stiklinės riebios grietinėlės, apie 200 g jaunų dilgėlių, druskos, pipirų, džiovintų čiobrelių, sviesto kepti.
Skrebučiams: juodos duonos, aliejaus, smulkiai pjaustytų česnakų.
Sriubos puode iki geltonumo pakepinkite svogūnus su sviestu. Įmeskite supjaustytas ketvirčiais bulves ir trumpai apkepkite kartu su svogūnais, supilkite sultinį, uždenkite puodą ir virkite ant mažos ugnies, kol suminkštės bulvės.
Dilgėles nuplaukite, nuplikykite verdančiu vandeniu ir supjaustykite. Kai bulvės jau bus beveik išvirusios, sudėkite dilgėles, prieskonius ir trumpai pavirkite.
Gautą viralą sutrinkite ir išmaišę iki vientisos masės vėl supilkite atgal į puodą. Pagardinkite grietinėle ir užkaitinkite iki virimo. Jei sriuba per tiršta, galima praskiesti sultiniu.
Kol virs sriuba, pasigaminkite juodos duonos skrebučių.
Duoną supjaustome vienodais kubeliais ir suberiame ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Duonos gabalėlius teptuku aptepame aliejumi ir apibarstome smulkiai kapotais česnakais (reikėtų pamaišyti, kad vienodai pasiskirstytų aliejus su česnakais). Kepame vidutinio karštumo orkaitėje vis pamaišydami, kol duonos kubeliai taps traškūs.
Publikuota: 2016-05-06 11:06:14
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pastatė tai, ko mieste trūko, – informacines rodykles * Patriarcho gimtinėje – nušvitęs kaštonas ir filmo apie Ąžuolyną premjera * Jūreivystę į teisę iškeitusiam prokurorui Vilkaviškis tapo tikraisiais namais Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|