„Santaka“ / Dilgėlės – maistinga ir sveika / Virtuvėje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Virtuvėje 

Dalinkitės:  



Dilgėlės – maistinga ir sveika


Nors pavasaris šiemet ir ilgokai apsnūdęs, bet vis dėlto jis bunda ir po truputį žadina visas žoles, kurios, ypač jaunos, puikiai tinka mūsų žiemos nualintam organizmui. Šįkart siūlome prisiminti dilgėles – ne kaip piktžolę, o kaip vertingą ir tiesiog „pripumpuotą“ vitaminų bei mineralų augalą.

Nors dilgėlės žaliuoja visą šiltąjį sezoną, pavasarį ši žolė vertingiausia. Gaminti tinkamiausios ir maistingiausios yra dilgėlių viršūnėlės, stiebelis su viršutiniais 4–6 lapeliais. Kai dilgėlės ima megzti pumpurus, maistui jos nebetinka.

Jaunutės dilgėlės yra universalios, nes naudojamos patiems įvairiausiems patiekalams gaminti. Jos dažniausiai pakeičia špinatus: gali būti pakeptos su sviestu ir patiekiamos kaip garnyras, dedamos į varškėtukus ar virtinius. Galima išbandyti ir dilgėlių arbatą, kurioje gausu vitamino C bei geležies. Ši arbata labai naudinga žmonėms, kuriems trūksta energijos.

Pamėginkite pasigaminti ir dilgėlių sviesto: susmulkintus dilgėlių lapus sumaišykite su sviestu. Tepkite ant duonos, apibarstykite svogūnų laiškais ar kitais žalumynais ir uždėkite ridikėlių, pomidorų skiltelių. Turėsite ne tik skanų, sveiką, bet ir labai spalvingą patiekalą!



Suprantama, dilgėles skinant ir plaunant būtinos pirštinės – šių žolių „dantukai“ dings tik tuomet, kai užplikysite jas verdančiu vandeniu.



Skanaus!





Dilgėlių sriuba

Šįkart siūlome prisiminti dilgėles – ne kaip piktžolę, o kaip vertingą ir tiesiog „pripumpuotą“ vitaminų bei mineralų augalą.


(4–6 asmenims)



Reikės: 10 vidutinio dydžio bulvių, 5 svogūnų, 1 l sultinio, 1 stiklinės riebios grietinėlės, apie 200 g jaunų dilgėlių, druskos, pipirų, džiovintų čiobrelių, sviesto kepti.



Skrebučiams: juodos duonos, aliejaus, smulkiai pjaustytų česnakų.



Sriubos puode iki geltonumo pakepinkite svogūnus su sviestu. Įmeskite supjaustytas ketvirčiais bulves ir trumpai apkepkite kartu su svogūnais, supilkite sultinį, uždenkite puodą ir virkite ant mažos ugnies, kol suminkštės bulvės.

Dilgėles nuplaukite, nuplikykite verdančiu vandeniu ir supjaustykite. Kai bulvės jau bus beveik išvirusios, sudėkite dilgėles, prieskonius ir trumpai pavirkite.

Gautą viralą sutrinkite ir išmaišę iki vientisos masės vėl supilkite atgal į puodą. Pagardinkite grietinėle ir užkaitinkite iki virimo. Jei sriuba per tiršta, galima praskiesti sultiniu.



Kol virs sriuba, pasigaminkite juodos duonos skrebučių.

Duoną supjaustome vienodais kubeliais ir suberiame ant kepimo popieriumi išklotos skardos. Duonos gabalėlius teptuku aptepame aliejumi ir apibarstome smulkiai kapotais česnakais (reikėtų pamaišyti, kad vienodai pasiskirstytų aliejus su česnakais). Kepame vidutinio karštumo orkaitėje vis pamaišydami, kol duonos kubeliai taps traškūs.



Publikuota: 2016-05-06 11:06:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai