„Santaka“ / Įkvepianti Irenos Jablonskienės globos istorija / Ačiū

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Ačiū

Dalinkitės:  


Irenai Jablonskienei (kairėje) Regina – tarsi dukra, o Evaldas globėją vadina močiute.

Andriaus GRYGELAIČIO nuotr.


Įkvepianti Irenos Jablonskienės globos istorija


Šalies Prezidentės inicijuota nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“ įsibėgėja. Lietuvos žmonės noriai dalijasi informacija apie savo gerus darbus. Pirmoji istorija apie gražų pavyzdį kampanijos interneto svetainėje papasakota ir iš mūsų rajono.

Į pagalbą telkiama visuomenė



Antra savaitė, kai prasidėjusi Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės paskelbta ilgalaikė nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“. Šios akcijos tikslas – mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą. Prezidentės nuomone, nepakanka valstybės institucijų pastangų spręsti šias problemas, todėl reikia ir visuomenės pagalbos. Tad šalies vadovė telkia visus iniciatyvius ir neabejingus Lietuvos žmones ir kviečia kartu spręsti šalį žudančias problemas.

Organizatoriai tikisi, kad socialinės iniciatyvos, mažinančios pragaištingas rizikas, pasieks kiekvieną seniūniją, bendruomenę, mokyklą, parapiją. Aktyviausių iniciatyvų organizatoriai kasmet bus apdovanojami prezidentūroje.

Kampanijos metu prezidentė žada aplankyti problemiškiausias šalies savivaldybes, kur kartu su merais, seniūnais, nevyriausybinių organizacijų ir verslo atstovais aptars socialinio saugumo padėtį bei priemones, kurios padėtų spręsti opiausias problemas.



Daugiau informacijos apie nacionalinę kampaniją „Už saugią Lietuvą“ galima rasti interneto puslapyje www.uzsaugialietuva.lt ir „Facebook‘o“ paskyroje. Čia kiekvienas gali su visa Lietuva pasidalyti savo idėjomis, atliktais darbais, kurie taptų įkvepiančiais pavyzdžiais ir kitiems, paskatintų prisijungti prie jau veikiančių iniciatyvų.





Gražus pavyzdys iš mūsų rajono



Gerųjų pavyzdžių šiuo metu užregistruota jau kelios dešimtys, tarp jų – ir „Įkvepianti Irenos Jablonskienės globos istorija“, kurią pačios pirmosios ir kol kas vienintelės iš mūsų rajono pateikė Švietimo pagalbos tarnybos socialinės darbuotojos Sandra Pautienytė ir Dangira Armanavičienė. Šia istorija specialistės pasidalijo ir su „Santakos“ skaitytojais.

„Populiarindamos globos ir įvaikinimo idėją seniūnijose, Klausučių seniūnijoje susipažinome su Irena Jablonskiene. Ji mus užkalbino ir papasakojo savo istoriją. Moteris norėjo sužinoti apie globą ir kaip ją įteisinti, nes ji daug metų globoja moterį su vaiku, tačiau tai neįteisinta.

Irenos puoselėjamos vertybės šeimoje perduodamos iš kartos į kartą. Jos tėvai po karo priglausdavo žmones, likusius be namų, nors patys gyveno ūkiniame pastate. Tėvai nebuvo abejingi šalia esantiems žmonėms. Jie, kaip dabar ir Irenos šeima, visuomet stengėsi žmogų atjausti, suprasti, padėti ir nelikti abejingi šio sunkumams.



Irena Jablonskienė gyvena Sūdavos kaime. Jos sėkmės istorija turėtų įkvėpti kitus geriems darbams, nes, pasak Irenos, tam reikia nedaug – tiesiog noro keistis, padėti ir nelikti abejingiems šalia esančiam, mokėti pasidžiaugti patekančia saule, kuri pripildo energijos bei noro gyventi, ir skleisti savo šilumą kitiems.

2003 m. Irena su vyru Jonu „Valstiečių laikraštyje“ perskaitė informaciją, kad nuo vaikystės neįgaliai mamai, kuriai būtina nuolatinė priežiūra, ir jos mažam vaikui iš „Kartų namų“ reikalinga pagalba. Jeigu niekas nebūtų priglaudęs Reginos ir jos sūnelio Evaldo, vaikui sukakus vieneriems metukams, jis būtų atiduotas į globos namus, o mama patekusi į neįgaliųjų centrą.
Visus geruosius pavyzdžius ir iniciatyvų registraciją rasite kampanijos interneto svetainėje www.uzsaugialietuva.lt.


Pasitarusi su vyru, Irena nusprendė nuvažiuoti bent aplankyti jaunos mamos su vaiku. Pripirko įvairiausių lauktuvių ir nuvyko. „Kartų namuose“ pamatę Reginą, Jablonskiai nusprendė ją parsivežti į namus pasisvečiuoti, nors darbuotojai ir atkalbinėjo. Parsivežusi mamą su vaiku į Sūdavą, šeima suprato, kad negalės grąžinti jos atgal ir palikti likimo valiai.



„Jei žmogų pasiimi, tampi atsakingas už jį. Globojant ir prižiūrint svarbiausia yra kantrybė. Jei neturi kantrybės, tai neverta ir pradėti. Svarbiausia užauginti žmogų – dorą, su vertybėmis, kad šeima ir visuomenė galėtų didžiuotis“, – taip apie pareigą ir atsakomybę kalba Irena.

Išėjusi iš „Kartų namų“ jaunoji mama Regina gyvenimo pradžiai gavo 5000 Lt. Šią išmoką Irena nusprendė investuoti Reginos vardu. Jai nupirko butą bendrabutyje, kuriame Regina negyvens, tačiau turtas liks jos vaikui Evaldui. Iki šios dienos butas yra nuomojamas, o Irena padeda ir jame gyvenantiems žmonėms. Bet tai jau kita pagalbos istorija.

Reginą su vaiku globojančiai Irenai kilo įvairių sunkumų, tačiau ji nepabūgo ir toliau tęsė savo kilnią misiją. Moters globa ir rūpestis yra neatlygintina, ji negauna jokių slaugos ar globos išmokų. Regina Irenai yra tarsi dukra, o Evaldas – kaip anūkas. Vaikas vadina Ireną močiute. Jablonskiai turi dukrą, kuri augina mažą mergaitę. Jie visi gyvena vienuose namuose ir yra didelė, graži šeima. Mažąją mergaitę Evaldas labai myli ir vadina ją sese.

Kartą Evaldas, grįžęs iš mokyklos, paklausė, kodėl vaikai sako, jog Irena yra netikra močiutė. Tada vaikui papasakojo jo gyvenimo istoriją.

Jablonskių šeimoje puoselėjami labai stiprūs tarpusavio santykiai, pagarba vieno kitam, vertinamas atviras pasikalbėjimas. „Kad ir kas benutiktų, svarbiausia – kalbėti, išgirsti, suprasti. Reikia patenkinti vaiko poreikius“, – teigia Irena.

Rugsėjo 2 d. Evaldui sukaks 14 metų. Jis yra labai protingas, gabus, darbštus ir rūpestingas. Vaikas mėgsta padėti gaminti valgyti ir kartais nustebina šeimą skaniais pietumis.

Kalbėdama Irena akcentuoja, jog svarbi yra ne tik ši diena, bet ir ateitis, tad nori pasirūpinti Evaldo ateitimi, sukurti sąlygas jo tolimesniam gyvenimui. Moteris tikisi, kad užaugęs Evaldas jų nepamirš ir lankysis šiuose namuose. Kaip teigia Irena, svarbu vaikui pasakyti bent dešimt gerų žodžių – jis vis tiek bent vieną iš jų prisimins...“ – gražų pavyzdį iš mūsų rajono aprašo ŠPT specialistės.





Geradariai dalijasi iniciatyvomis



Lietuvos žmonės vis aktyviau dalijasi iniciatyvomis, padedančiomis mažinti smurtą ir patyčias, žalingas priklausomybes, savižudybes ir ne šeimose augančių vaikų skaičių.

Į Prezidentės kvietimą atsiliepė vasarą vaikų stovyklas organizuojantis sveikatos centras „Energetikas“ su pasiūlymu vasaros atostogas padovanoti ir vaikams iš globos namų. Vilniaus Gedimino „Rotary“ klubo organizuojamos socialinės akcijos „Stebuklinga kava“ metu surinktos lėšos padės vaikams, patiriantiems emocinių sunkumų, surasti draugą. Kaune organizuojamo projekto „Trys dalykai, dėl kurių esu laimingas“ misija – mažinti savižudybių skaičių Lietuvoje. Molėtuose įkurti vaikų savarankiško gyvenimo namai priims į krizę patekusias šeimas. Muzikos studija „Rynvaidės menai“ iš Grigiškių rengs nemokamos muzikos pamokas vaikams ir jaunuoliams iš nepasiturinčių šeimų.







Publikuota: 2016-05-02 10:17:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai