„Santaka“ / 5 patarimai, kaip jausti stresą ir būti laimingiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 

Dalinkitės:  



5 patarimai, kaip jausti stresą ir būti laimingiems

Toma Lipskytė


Remiantis šių metų sausį streso valdymo programos „StressOff“ atlikto tyrimo duomenimis, kas trečias Lietuvos gyventojas nesuvaldo darbe patiriamo streso. Sertifikuoto streso valdymo konsultanto Luko Mackevičiaus teigimu, šiandien sąvoka „stresas“ yra pernelyg dažnai vartojama norint pabrėžti neigiamas emocijas ir patirtis. Tuo tarpu yra pamirštama, kad teisingai nukreipta streso energija padeda tobulėti, siekti asmeninių bei profesinių tikslų, pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis ir mėgautis visaverčiu gyvenimu.

Tą akcentuoja ir kompanijos „The Learning Architect“ konsultantas, lyderystės mentorius iš Nyderlandų Peter Whiskerd, dalyvausiantis balandžio 14 d. vyksiančioje pirmojoje Lietuvoje streso valdymo konferencijoje „StressOff“. Jis pristatys 10 strategijų, kaip susidoroti su stresu, ir jas pagrįs karinėje aplinkoje naudojamu VUCA akronimu. Šios raidės žymi nepastovumą, netikrumą, painumą ir dviprasmybes, su kuriomis nuolat susiduriame.

Gebėjimas susitvarkyti su neigiamomis emocijomis ir įtampa padeda sukurti palankią aplinką, kurioje galime augti, siekti užsibrėžtų tikslų. Moksliškai įrodyta, jog suvaldytas stresas užtikrina ilgesnį gyvenimą ir geresnę savijautą, padeda kurti laimingus ir sėkmingus santykius. Žmonės, gebantys kontroliuoti neigiamas emocijas, pasižymi optimizmu ir patys dažniau imasi iniciatyvos, turi daugiau energijos ir yra labiau motyvuoti, kūrybiškesni ir spontaniškesni. Atsikratę įtampos ir nerimo, jie gali lengviau įveikti kilusias problemas ir atsitiesti po praradimų, greičiau priimti sprendimus ir į iššūkius bei pokyčius žvelgti kaip į naujas galimybes.


25 metų vadovavimo patirtį įvairiose tarptautinėse kompanijose turintis P. Whiskerd atkreipia dėmesį į vieną iš 10 strategijų – „matykime pusiau pilną stiklinę“. Ekspertas išskiria penkias šios strategijos dedamąsias, padedančias sėkmingai įveikti stresines situacijas:

1) Būkite optimistai. Tyrimais įrodyta, jog mūsų mintys turi įtakos imuninei sistemai. Taigi žvelgiant į gyvenimą pozityviai, galima gyventi ilgiau, būti sveikesniais bei laimingesniais.

2) Galvokite kaip laimėtojai. Patyrę nesėkmę, pasirinkite laimėtojo, o ne aukos vaidmenį. Prisiėmę atsakomybę, atsiribosite nuo neigiamų emocijų ir blaiviai įvertinsite savo veiksmus, pasimokysite iš patirties. Tokiu būdu išvengsite kitų kaltinimo ir nereikės būti aplinkybių įkaitu.
šiandien sąvoka „stresas“ yra pernelyg dažnai vartojama norint pabrėžti neigiamas emocijas ir patirtis.


3) Stebėkite savo mintis. Žmogaus smegenų kamiene esanti tinklinė aktyvinamoji sistema (angl. Reticular Activating System, RAS ) turi įtakos jo mąstymui ir lemia gebėjimą pasiekti teigiamų rezultatų. Pasirenkant konkrečias žinutes, tikslus, saviįtaigos teiginius ar vizualizacijas, galima sąmoningai užprogramuoti šią smegenų dalį. Tad jeigu nuolatos galvosite ir sakysite, kad galite pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, jūsų pasąmonė padės jums tai įgyvendinti.


4) Netoleruokite pasiteisinimų. Kovokite su savo pasiteisinimais, kuriuos sugalvojate tam, kad kažko nedarytumėte.

5) Mokykitės iš klaidų. Kiekvienas žmogus susiduria su sunkumais ir problemomis. Tačiau streso energiją tinkamai išnaudoja tie, kurie šias nesėkmes priima kaip suteiktas galimybes tobulėti.

P. Whiskerd atkreipia dėmesį, kad darbuotojų gebėjimas stresą paversti pozityvia energija pirmiausia priklauso nuo vadovų. Juk labai svarbu, kad vadovas sugebėtų daryti teigiamą įtaką ir įkvėpti savo komandą. Anot „The Learning Architect“ konsultanto, minčių bei emocijų darna ir „proto higiena“ tam turi didžiausios įtakos. Vadovai kasdien turi rasti laiko sau, nuraminti savo mintis, kad savo darbuotojus galėtų nukreipti tinkama linkme. Be to, save pažinęs vadovas moka kontroliuoti savo emocijas, o tai taip pat lemia puikų mikroklimatą kolektyve ir padeda kurti organizaciją be streso.





Publikuota: 2016-04-13 13:47:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai