„Santaka“ / Rajono pedagogės – tarp geriausių šalyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-04-06 16:06

Dalinkitės:  


Aurelija Anisimavičienė aplinkiniams stengiasi suteikti kuo daugiau teigiamų emocijų.

Nuotr. iš asmeninio albumo


Rajono pedagogės – tarp geriausių šalyje

Andrius GRYGELAITIS


Vilkaviškio rajonas turi kuo didžiuotis. Pirmą kartą surengtuose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose net dvi mūsų krašto atstovės pateko tarp trijų komisijos atrinktų pretendentų geriausio šalies mokytojo nominacijai gauti.

Tokio įvertinimo sulaukė Gražiškių gimnazijos pedagogė Edita Naidaitė bei Vilkaviškio pradinėje mokykloje dirbanti Aurelija Anisimavičienė.Aplinkinių palaikymas

Pretendentų į geriausio šalies mokytojo nominaciją buvo ne viena dešimtis. Konkurso komisija savo nuožiūra išrinko tris, kurie ir buvo pakviesti į finalinį renginį Kaune. Ten ir paaiškėjo, jog geriausia šalies mokytoja vis dėlto pripažinta kaunietė specialistė, tačiau dėl to mūsiškės pedagogės nė kiek nenusivylė.

„Nelabai tikėjau, kad pradinių klasių mokytoja gali būti nominuota tarp geriausiųjų šalyje. Vyresnėse klasėse dirbantys kolegos pastebimi dėl savo mokinių rezultatų, o pradinukų mokytojams šiuo atveju yra sunkiau. Toks įvertinimas – įrodymas, jog bet kuriame darbe, pareigas atliekant sąžiningai ir nuoširdžiai, galima sulaukti pripažinimo bei įvertinimo“, – sakė A. Anisimavičienė.

Abi pedagogės labai nustebo, sužinojusios, kad yra nominuotos tapti geriausiomis šalies mokytojomis. A. Anisimavičienės kandidatūrą pasiūlė dabartinių jos auklėtinių tėvai, o E. Naidaitės – buvę mokiniai.„Visą laiką jaučiau didžiulį mokinių, jų tėvų, savo kolegų palaikymą. Manau, jog visiems smagu, kad mokyklos ir rajono vardas skamba visoje šalyje“, – sakė Vilkaviškio pradinės mokyklos ketvirtokų mokytoja.Didžiausias laimėjimas – vaikai

Tiek E. Naidaitės, tiek A. Anisimavičienės vadovaujami mokiniai – aktyvūs įvairių akcijų, projektų, konkursų dalyviai. Ne viename iš jų mūsiškiai yra tapę nugalėtojais bei prizininkais. Šiandien be šių dviejų mokytojų dabartinės jų įstaigos yra sunkiai įsivaizduojamos, o energijos ir užsispyrimo turbūt galėtų pasimokyti ne vienas kolega.

Prieš septynerius metus Gražiškiuose pradėjusi dirbti Edita, ko gero, labiausiai prisidėjo prie to, kad šiandien Gražiškių gimnazija žinoma ne tik visoje Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Daugybė projektų, didžiulis pasiryžimas ir atsidavimas darbui, viskas dėl vieno tikslo – vaikų. Per labai trumpą laiką mokytoja atrado kelią į jaunųjų gražiškiečių širdis ir šiandien ne vienas jų mielai grįžta pas buvusią savo pedagogę tiesiog pasikalbėti, paprašyti patarimo ar atsigerti arbatos.

„Vaikai yra didžiausias mano laimėjimas. Jaučiu jų pagarbą, meilę, supratimą. To kartais pasigendu iš kai kurių savo kolegų, kurie sykiais su pašaipa žiūri į tai, ką darau. Prisipažinsiu, ne kartą galvojau apie išėjimą iš gimnazijos, bet mane vis sulaiko mokiniai“, – neslėpė E. Naidaitė.

Neįsivaizduoja kitur

Abi pašnekovės prisipažino, jog savęs neįsivaizduoja dirbančių kitokį darbą. 19 metų pedagogo duoną kremtančios A. Anisimavičienės aplinkiniai tikriausiai nėra matę nuliūdusios ar susikrimtusios. Iš mokytojos veido, atrodo, niekada nedingsta šypsena, o energijos jai galėtų pavydėti kiekvienas.

„Aš myliu savo darbą, man patinka bendrauti. Būdama su vaikais, visiškai save realizuoju, pasikraunu energijos. Net jei iškyla kokių nors problemų asmeniniame gyvenime, peržengusi mokyklos slenkstį jas pamirštu. Visiems žmonėms, o ypač vaikams, reikia teigiamų emocijų, tad jų ir stengiuosi suteikti“, – kalbėjo A. Anisimavičienė.

Ji prisipažino, kad bando būti bent šiek tiek panaši į buvusią kolegę Birutę Lukšienę, kuri visada išsiskyrė savo energija ir atsidavimu darbui.

„Mokytojas negali būti virš mokinių, jis turi būti tarp jų. Tiesa, tam tikrą atstumą vis dėlto reikia išlaikyti. Visada elgiuosi natūraliai. Jei pykstu, tą ir parodau, jei džiaugiuosi, darau tai nuoširdžiai. Kartą, kai laimėjome respublikinį konkursą, pradėjau iš laimės klykti. Tada vaikai manęs paprašė nedaryti jiems gėdos“, – juokėsi Gražiškiuose dirbanti pedagogė.Nėra sėkmės receptoAnot E. Naidaitės, šiuolaikinis mokytojas jau nebėra žinių teikėjas. Pedagogas vaikams gali būti tik padėjėjas atsirenkant informaciją. Jis turi ugdytinius skatinti mąstyti logiškai ir kritiškai, privalo ne tik mokyti kitus, bet ir pats nuolat mokytis, nebijoti pripažinti, jog kažko nežino ar suklydo. Edita pedagogo darbą palygino su gydytojo profesija, kuriai taip pat būtinas pašaukimas.

„Nėra sėkmės recepto, kaip būti geru mokytoju. Tai turi ateiti su patirtimi. Juk taip, kaip moko vienas pedagogas, kitam gali ir nepavykti. Mūsų darbas – tarsi keliavimas traukiniu. Vieni keleiviai išlipa, kiti įlipa. Esame priversti mokėti keistis, prisitaikyti prie kitų, nuolat galvoti, ieškoti naujų idėjų. Bet tuo ir žavi ši profesija“, – kalbėjo pradinėje mokykloje dirbanti Aurelija.

Ji teigė, kad mokytojas turi būti tarsi aktorius, kuris privalo mokėti daugybę vaidmenų, žinoti, kada juos panaudoti. Reikia nebijoti vaikus pabarti, paguosti, apkabinti, pralinksminti, užjausti, mergaitėms supinti kasą, o berniukams sutaisyti kuprinę.Moko gyvenimo

Abi pedagogės su savo mokiniais nemažai laiko praleidžia ir po pamokų. Pavyzdžiui, E. Naidaitė kartais savo auklėtinius vežasi į baseiną ar kartu keliauja į gamtą kepti dešrelių. Pedagogė su jais daug kalbasi apie įvairius gyvenimo niuansus, o per išvykas stengiasi vaikus taip užimti, kad šiems neliktų laiko žaisti mobiliaisiais telefonais ar klausytis muzikos.

Įvairius žygius su mokiniais bei jų tėvais organizuoja ir A. Anisimavičienė. „Gal kai kam atrodo, kad mes daug laiko skiriame žaidimams, bet per kitokią veiklą mokomasi planavimo, organizuotumo. Neseniai dalyvavome konkurse „Sveikuoliai šaunuoliai“. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo paprasta: nufilmuoji, kaip pagal receptą gamini maistą, vaizdo medžiagą nusiunti komisijai ir lauki rezultatų. Bet kaip tėvai po to džiaugėsi, jog nuo šiol jų atžalos siūlosi padėti virtuvėje! To klasėje neišmoksi“, – šypsojosi mokytoja Aurelija.Reikia keisti požiūrį

Abi pašnekovės nebuvo linkusios pritarti ir pedagogų streikams.

„Nesu visiškai nuo to atsiribojusi, tačiau puikiai suprantu, kad tai niekaip negali paveikti mokytojo darbo kokybės. Esu tos nuomonės, jog kol turiu rankas ir kojas, privalau dirbti – nesvarbu, už kokį atlyginimą. Būti auka – lengviausia pozicija gyvenime“, – sakė Gražiškių gimnazijos pedagogė.

Anot A. Anisimavičienės, visų pirma reikia keisti savo mąstyseną ir daugiau galvoti apie teigiamus dalykus. Mokytoja supranta, kad valstybės biudžetas turi ribas, ir netiki, jog streikais galima ko nors pasiekti.

„Apskritai mūsų ugdymo sistemoje – gausu spragų. Pavyzdžiui, ypač daug dėmesio skiriama specialiųjų poreikių vaikams. Jie turi mokytojo padėjėjus, jiems skiriamas didesnis mokinio krepšelis. Deja, yra tokių vaikų, kurie tuo naudojasi ir per pamokas net rašyti tingi. Gaila, jog į mokyklą persikelia Lietuvoje vyraujantis socialinis modelis, kur svarbiausi – pašalpų gavėjai. Norėtųsi, kad daugiau dėmesio būtų kreipiama į gabiausius mokinius. Neužtenka prieš olimpiadą paprašyti jų daugiau paskaityti. Jie – mūsų ateitis“, – sakė E. Naidaitė.Galerija: Tarp geriausiųjų
Publikuota: 2016-04-06 16:06:11

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai