„Santaka“ / Vilkaviškis gražės privataus investuotojo dėka / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-28 08:08:46Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


UAB „Baltisches Haus“ atstovas Audrius Masionis politikams parodė, kas naujo Vilkaviškyje planuojama padaryti privataus verslo lėšomis.

Autorės ir UAB „Baltisches Haus“ nuotr.


Vilkaviškis gražės privataus investuotojo dėka


Penktadienį rajono Taryba „uždegė žalią šviesą“ nekasdieniams įvykiams: kultūros įstaigų reorganizavimui, mokyklos perkėlimui, pritarė Savivaldybės bei privataus investuotojo sutartims.Miestui – apie 200 000 eurų

Visi šie pokyčiai ilgai brandinti, tad Tarybos posėdyje dėl jų daugiausia ir diskutuota. Mat vieni palies įstaigų bendruomenes, jų statusą, kiti kėlė būgštavimų kaip esą grėsmingi vietos verslininkų interesams.

Aistrų, o galų gale – plojimų sulaukė klausimas, susijęs su privačių investicijų atėjimu į Vilkaviškį. Tarybos nariai svarstė, ar pritarti rajono Savivaldybės ir uždarosios akcinės bendrovės „Baltisches Haus“ sutartims. Šiuose susitarimuose numatyta, kad nugriauto „buitinio“ pastato vietoje bendrovė statys prekybos centrą ir, kas svarbiausia miestui, savo lėšomis sutvarkys abipus būsimojo statinio sklypo esančias dvi automobilių stovėjimo aikšteles, šaligatvius prie jų, kitas gretimas teritorijas. Opozicija domėjosi, ar toje miesto dalyje nuo seno dirbantys vietos verslininkai neliks be automobilių stovėjimo aikštelių ir privažiavimo prie savo įmonių, ar ateityje, kai greta įsikurs naujasis centras, jiems nekils sunkumų tęsti veiklą. Šie nuogąstavimai buvo sklaidomi kaip nepagrįsti. Tą padaryti stengėsi ir Savivaldybės specialistė, ir posėdyje dalyvavęs UAB „Baltisches Haus“ atstovas Audrius Masionis, parodęs, ką rado ir ką naujo toje Vilkaviškio vietoje planuoja padaryti investuotojas.


„Apleista centrinė miesto dalis, nusidėvėjusi infrastruktūros dalis (taip pat ir minėtos dvi automobilių stovėjimo aikštelės), nesutvarkyti želdynai ir pėsčiųjų takai...“ – vardijo A. Masionis. Pasak jo, šių metų pabaigoje situacija turėtų pasikeisti neatpažįstamai, o kaimynystėje esančių žemės sklypų savininkai apribojimų nepatirs, priešingai – jų turto vertė dėl naujos infrastruktūros dar ir išaugs. Mat šalia naujojo prekybos centro atsiras nauji takai, galvojama įrengti pėsčiųjų perėją, tvarkyti želdynus. Investuotojas įsipareigojęs pasirūpinti kultūros centro pašonėje esančio trikampio žemės sklypo infrastruktūra, kad paskui ten galėtų kurtis gėlių pardavėjai. Pasak A. Masionio, privataus investuotojo lėšomis atnaujinta Vilkaviškio dalis bus kur kas jaukesnė. Vien tik į miesto viešąją infrastruktūrą numatyta investuoti apie 200 000 eurų. Dar labai svarbu, jog naujajame prekybos centre turėtų būti sukurta apie 30 darbo vietų. „Kas prieš tai buvo problema, galėtų pavirsti į teigiamą rezultatą“, – reziumavo A. Masionis.

Opozicijos abejonėms niekaip neišsisklaidant, mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis sugėdino politikus dėl nepatiklumo. „Pirmą kartą per kadenciją girdime, kad atėjo ne iš mūsų reikalauti, bet siūlyti. O mes kalbame apie prieigas prie vietos verslininkų įmonių, kurios veikia jau ne pirmi metai, tačiau į aplinką nėra investavusios nė cento. Ateina svetimas investuotojas, tvarko prieigas „iki pat langų“, o jums dar kyla tokių abejonių?! Kalbame, kad trūksta investuotojų, jų laukiame, sudarome sąlygas, o dabar – baimės jausmas dėl kažkokio uzurpavimo!“ – kai kurių politikų nuostatomis stebėjosi vicemeras. Jo padėką verslui už iniciatyvą, už investicijas ir už miesto gražinimą dalis Tarybos narių palydėjo plojimais. Posėdyje pritarta rajono Savivaldybės ir uždarosios akcinės bendrovės „Baltisches Haus“ investicijų ir automobilių stovėjimo aikštelių nuomos 20-ies metų laikotarpiui sutartims.
Giedriuose mokyklos nebus

Politikų valiai buvo atiduotas Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrasis planas. Jame – konkretus ir be jokių išlygų numatytas veiksmas: Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklą perkelti į Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinei mokyklai priklausančias buvusio bendrabučio patalpas nuo kitų mokslo metų. Dar po metų suplanuotas atkeltos įstaigos prijungimas prie pagrindinės mokyklos.
Ateina svetimas investuotojas, tvarko prieigas „iki pat langų“, o jums dar kyla tokių abejonių?! Kalbame, kad trūksta investuotojų, jų laukiame, sudarome sąlygas, o dabar – baimės jausmas dėl kažkokio uzurpavimo!
Kazys Kiaulakis


Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokykla apie nepritarimą įstaigos perkėlimui Tarybą informavo raštu. Jame teigiama, kad bendruomenė vienbalsiai pasisako prieš. Keli įstaigos darbuotojai patys atvyko stebėti posėdžio.

Perkėlimo motyvus – siekį nebeleisti pinigų, anot Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Almos Finagėjevienės, „beveik tuščios“ Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos išlaikymui bei išnaudoti Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos patalpas – direktorius Jonas Perliuba bandė atremti detalizuodamas bendruomenės poziciją. „Jaunimo klasių mokiniai ir jų tėvai nenori kontakto su pagrindinės mokyklos ugdytiniais. Mūsų mokiniai baiminasi požiūrio į save kaip į prastesnius“, – akcentuodamas jaunimo klasėse besimokančių jaunuolių psichologinio saugumo poreikį kalbėjo direktorius. Bendruomenės vardu jis siūlė kitą variantą – iš patalpų Giedriuose keltis į Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyrių, nes šių dviejų ugdymo įstaigų mokinių išsilavinimo lygis, gebėjimai yra panašaus lygmens. Žinant, kad Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklos viena iš funkcijų – ikiprofesinis mokymas, toks pasiūlymas neatrodė nelogiškas. Vaikai, kurie turi elgesio, emocijų sutrikimų ir yra linkę į praktinę veiklą, o kaupti akademinių žinių jiems nesiseka, jaunimo klasėse bandytų atrasti sau patrauklų amatą ir jau konkrečiai apsisprendę toliau jo mokytųsi profesinio rengimo centre.


Pasak J. Perliubos, idėja keltis į profesinio rengimo centrą kilo likus vos kelioms dienoms iki susirenkant Tarybai. Matyt, šitas variantas iki posėdžio nebuvo visapusiškai išanalizuotas, nes diskusijos tarp Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos, politikų ir direktoriaus užvirė posėdžių salėje. Tarybos nariui Edmundui Žaliui pasiūlius balsuoti dėl mokyklos perkėlimo į profesinio rengimo centrą, salėje pasigirdo plojimų.

„Manau, kad vis dėlto ne ekonominiai rodikliai, o mokinių žinios ir kompetencijos yra svarbiausia. Direktoriaus J. Perliubos pasiūlymas – ne iš piršto laužtas, tai tikrai yra vienas iš variantų. Žinau, jog profesinio rengimo centre buvo mąstoma apie mokinių su specialiaisiais ugdymosi poreikiais profesinį rengimą, – kalbėjo Tarybos narys Rimvydas Žiemys. – Suprantu ir tai, kad kai dingo galimybė „skolintis“ mokinių iš kitų mokyklų, reikia ieškoti kitų būdų. Tie būdai gali būti įvairūs, bet svarbiausia, kad jie būtų apgalvoti.“

Akivaizdu, jog varžymasis dėl mokinių ir sykiu su jais į įstaigas einančių „krepšelių“ lemiamos įtakos Giedrių jaunimo ir suaugusiųjų mokyklai padarė jau gerokai anksčiau. Nesinori tikėti, jog visame rajone vaikų, kuriems pernelyg sunku kaupti „akademines“ žinias, kurie dėl elgesio, emocijų sutrikimų tiesiog nepritampa bendrojo ugdymo mokyklose, tėra tik 26. Mat tiek mokinių dabar yra Giedriuose, jaunimo klasėse. Kiekvienoje mokykloje ir dažnoje klasėje rastume „neakademinių“ bei ne savo rogėse sėdinčių ir dėl to nukenčiančių paauglių, tačiau būtent jų ugdymui įsteigtos jaunimo klasės dėl mokinių stygiaus merdi.

Vilkaviškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2016–2020 m. bendrajam planui, o tai reiškia – ir Giedrių mokyklos perkėlimui į S. Nėries pagrindinės mokyklos patalpas buvo pritarta. Liksiantį tuščią pastatą, anot mero Algirdo Neiberkos, bus galima bandyti parduoti, kad jo išlaikymas netaptų našta Savivaldybei.Dvare – viena įstaiga

Rajono Taryba pritarė Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro ir Vilkaviškio krašto muziejaus reorganizacijai, pastarąją įstaigą prijungiant prie kultūros centro. Nutarus reorganizuoti dvi Paežerių dvaro sodyboje įsikūrusias, tačiau kas sau dirbusias kultūros įstaigas, šiais metais, panašu, bus išspręstas dar 2010-aisiais iškeltas jų atidavimo į vienas rankas klausimas.Galerija: Vizualizacija
Publikuota: 2016-04-04 15:35:49

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono ligoninė siekia išlaikyti Vaikų ligų skyrių
* „Auksinė krivūlė“ pelnyta už solidarumą ir pagalbą valstybei
* Prekės ženklas „Pagaminta Vilkaviškyje“ parodoje sulaukė populiarumo
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar trečiąsyk skiepysitės nuo COVID-19?
Jau pasiskiepijau.
Žinoma.
Dar svarstau.
Trečiąkart jau nesiskiepysiu.
Esu prieš skiepus nuo COVID-19.Kalbos patarimai

Ar gerai „vartoti vietiškai“?
Prieveiksmio vietiškai daryba taisyklinga: jis padarytas iš būdvardžio vietiškas, -a, kurio reikšmė apibrėžiama taip: „susijęs su vieta, būdingas kuriai nors vietai“. Taigi pasakymas „Vaistą vartoti vietiškai“ yra taisyklingas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas