„Santaka“ / Vairavimo instruktorius kaltinamas grubiu elgesiu / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Rita Gedrimienė su dukra Sigita vylėsi, kad iš jų klaidų pasimokys kiti, norintys išmokti vairuoti.

Autoriaus nuotr.


Vairavimo instruktorius kaltinamas grubiu elgesiu

Andrius GRYGELAITIS


Į redakciją kreipėsi Bartninkų gyventoja Rita Gedrimienė pasakodama, kad jos dukra Sigita, pradėjusi lankyti vairavimo pamokas, buvo priversta mesti mokslus. Pagrindinė to priežastis – grubus vairavimo instruktoriaus elgesys.Sužavėjo galimybė

Praėjusių metų pabaigoje į Bartninkų mokyklą-daugiafunkcį centrą atvyko vairavimo mokyklos savininkas iš Kalvarijos Antanas Bražaitis. Vyriškis tikėjosi surasti klientų, kurie norėtų pas jį mokytis vairuoti. Iš pradžių susidomėjusiųjų buvo beveik dešimt, tačiau galiausiai sutartį su juo pasirašė tik dvi merginos. Viena iš jų – Sigita Gedrimaitė.

Ji labai norėjo išmokti vairuoti automobilį, todėl pasitaikiusi galimybė tai padaryti iškart sužavėjo vienuoliktą klasę lankančią bartninkietę. Vis dėlto labai greitai graži iliuzija subliūško.

„Klasės draugai pradėjo šnekėti, kad esą girdėję, jog šis instruktorius yra isterikas, su juo – labai sunku. Mergina, kuri taip pat buvo pasirašiusi sutartį, greitai ją nutraukė, o aš likau tęsti mokslų“, – pasakojo S. Gedrimaitė.Jos mama Rita prisiminė, kad lankyti A. Bražaičio vedamas vairavimo pamokas įkalbinusi ir vieną pažįstamą. Deja, vėliau dėl to pasigailėjo, nes instruktorius su šia mokine irgi elgėsi ne taip, kaip derėtų.

Nesilaikė pažadų

Į Bartninkus vesti eismo teorijos pamokų A. Bražaitis atvykdavo gana anksti, kol dar nebūdavo pasibaigusios kitos pamokos. Sigitai tekdavo tartis su mokytojais, kad šie ją išleistų.

„Sutartyje buvo parašyta, jog iš viso turi būti išklausytos 42 teorijos pamokos. Šis skaičius neatitinka realybės. Nuo lapkričio 10 iki gruodžio 30 dienos mano dukra kartą per savaitę lankė po dvi pamokas, todėl jų buvo vos 16. O būtent gruodžio 30 d. pagal sutartį teorijos pamokos jau turėjo būti visos išklausytos“, – sakė R. Gedrimienė.

Jos dukra tvirtino, kad A. Bražaitis retai pats vesdavo pamokas. Jis tik davė teorijos knygelę ir liepė pačiai mokytis, o jei kas merginai pasidarydavo neaišku, tuoj imdavo šaukti. Be to, S. Gedrimaitė pasakojo, jog įtarimų sukėlė ir gautas pirmosios pagalbos pažymėjimas. A. Bražaitis tik paėmė 8 eurus ir padavė galiojantį pažymėjimą, nors pagal sutartį reikėjo prieš tai išklausyti 12 valandų kursus.„Kai siūlė pasirašyti sutartį, A. Bražaitis žadėjo, kad visada dukrą pasiims mokyti, jei reikės, į Kalvariją ar Marijampolę, tačiau po Kalėdų mano vyras pats turėjo vežioti mergaitę į Kalvariją. Kai apie tai paklausiau instruktoriaus, jis bandė išsisukti, jog nieko panašaus nežadėjęs ir neva sakęs, kad bus įvairių situacijų“, – kalbėjo R. Gedrimienė.

Grubus elgesys

Moteris pasakojo, jog keistų dalykų būta ir daugiau. Visų pirma, pasirašytoje sutartyje – daugybė gramatinių bei loginių klaidų. Vis dėlto tai yra niekis, palyginti su tuo, ką dukrai teko patirti, kai sėdo prie automobilio vairo.

„Buvo tokių situacijų, kai važiuodama nepaspaudžiau reikiamo pedalo. Tuomet instruktorius šaukdavo, griebdavo už kojų, jas traukdavo atgal, vadino nemokša. Kartą išgirdęs, kad mano mama neturi vairuotojo pažymėjimo, išrėkė, jog aš visa atsigimusi į motiną“, – su ašaromis akyse pasakojo S. Gedrimaitė.
Sutartyje buvo parašyta, jog iš viso turi būti išklausytos 42 teorijos pamokos, bet jų buvo vos 16.


Jauna mergina pripažino, kad jai yra sunku mokytis vairuoti, tačiau to ji labai trokšta. Moksleivė prisiminė ir pačią skaudžiausią situaciją iš savo trumpos vairavimo praktikos.„Sykį važiuodama žiedu užkliudžiau jame esantį šoninį pakilimą. Tuomet instruktorius visai suįžūlėjo ir rėkte išrėkė, kad jei būčiau vaikinas, nebijotų prieš mane ir ranką pakelti“, – sakė Sigita.

Redakciją pasiekė ir daugiau ne itin gražių atsiliepimų apie šį instruktorių. Viena marijampolietė (redakcijai pavardė žinoma) pasakojo, jog pas A. Bražaitį mokytis leido dvi savo dukras. Deja, moteris šį laikotarpį taip pat prisimena ir apibūdina ne pačiais gražiausiais žodžiais.

„Būdavo, vieną verkiančią dukrą iš jo pasiimu, kitą verkiančią palieku“, – teigė marijampolietė.

Mokytis pradėjo per anksti

Šiuo metu S. Gedrimaitė sutartį su A. Bražaičio įmone yra nutraukusi ir vairuoti laikinai niekur nesimoko. Už vairavimo pamokas sumokėtus, bet neišnaudotus pinigus įmonės savininkas Bartninkų gyventojams grąžino. Tiesa, R. Gedrimienė tvirtino mėginsianti susigrąžinti ir dalį sumos už neišdėstytas teorijos pamokas.

Pats A. Bražaitis, išgirdęs jam mestus kaltinimus, kategoriškai jų kratėsi. Pasak jo, mergina dar nėra subrendusi būti vairuotoja ir ja bandė tapti per anksti.

„Sigita labai sunkiai viską perprasdavo. Šioje situacijoje man pasirodė, jog ne mergaitė, o mama labai sunkiai susitaikė su tuo, kad jos dukra niekaip neišmoksta vairuoti. Mergaitei nesisekė nei teorija, nei praktika. Tikrai nerėkiau ant jos, tai jau visiškas melas“, – tvirtino A. Bražaitis.

Jis teigė, jog vedė visas teorijos pamokas, tiesiog S. Gedrimaitė tuo metu, kai jis dėstydavo teoriją, lankydavo kitus mokykloje vykstančius užsiėmimus. Instruktorius taip pat tvirtino, kad šeimą iš pat pradžių buvo perspėjęs, jog gali tekti patiems atvažiuoti į Kalvariją ar Marijampolę, tad dėl to mestus kaltinimus jis taip pat pavadino melu.

„Per ilgą darbo praktiką esu turėjęs įvairių situacijų, tačiau ypatingų konfliktų – ne. Jeigu vairuoti besimokančiam žmogui nesiseka, jis dažnai nervinasi. Kol tai vyksta, jis savotiškai maištauja. Aš visada privalau į tai reaguoti ir jausti vadinamąjį pulsą. Nesu emocionalus, esu reiklus ir reikalauju tikslumo. Noriu, kad viskas būtų taip, kaip reikia, todėl po kelių pamokų visada tikiuosi, jog mokiniai gebės elgtis savarankiškai“, – aiškino pašnekovas.

Mėgo kelti balsąA. Bražaitis rajono gyventojams yra pažįstamas jau kurį laiką. Praėjusiais metais vairuoti jis mokė Gražiškių gimnazijos bendruomenės narius.

„Mūsų vienuoliktokai ir dvyliktokai labai daug pamokų praleidžia besimokydami vairuoti. Seniau jiems tekdavo vykti į Vilkaviškį, tad praktiškai visą dieną mokiniai ten ir praleisdavo. Ieškojome įvairių išeičių, kaip sukurti jiems sąlygas mokytis vairuoti artimesnėje aplinkoje. Kaip tik tuo metu į gimnaziją atvyko A. Bražaitis ir pasisiūlė čia vesti vairavimo pamokas. Mes tam neprieštaravome“, – prisiminė Gražiškių gimnazijos direktorė Grita Launikonienė.

Praėjusiais mokslo metais vairuoti mokėsi šeši gimnazijos 11–12 klasių mokiniai bei du pedagogai. Jie buvo patenkinti, kad pamokos vyksta vietoje, nereikia niekur toli keliauti. Greitai visi jie gavo vairuotojo pažymėjimus.

„Šiuo metu į Gražiškius instruktorius jau neatvažiuoja, nes čia – per mažai mokinių. A. Bražaitis, mano nuomone, sąžiningai vesdavo pamokas, atvažiuodavo savo automobiliu, pasiimdavo mokinius. Be to, jis turi teisę mokyti vairuoti traktorių, todėl kaimo jaunimui tai labai svarbu. Nepastebėjau, jog instruktorius su vaikais elgtųsi ne taip, kaip dera pedagogui. Vis dėlto, kai paklausinėjau jo buvusių mokinių, kaip yra iš tikrųjų, šie patvirtino, kad jis kartais mėgo pakelti balsą“, – sakė G. Launikonienė.

Publikuota: 2016-03-21 09:30:02

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Paežerių dvaras kviečia mėgautis turininga vasaros programa
* Negalia vilkaviškiečiui netrukdo kurti įstabaus grožio dirbinių
* Liturginių drabužių parodoje – unikalūs siuviniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai