„Santaka“ / Autobusų stoties vizijose įžvelgtas „kriminalas“

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2016-02-08 16:33

Dalinkitės:  


Daug triukšmo sukėlusi Vilkaviškio autobusų stotis dar šią vasarą turėtų būti nugriauta.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Autobusų stoties vizijose įžvelgtas „kriminalas“

Dangyra APANAVIČIENĖ


Savivaldybės tarybos posėdyje nuskambėjęs opozicijos kaltinimas, kad valdžia ne tik „nuskandino“ stalčiuose alternatyvią Vilkaviškio autobusų stoties modernizavimo vizualizaciją, bet dar ir melavo, sukėlė intrigą ir paskatino išsamiau pasidomėti šiuo kriminalu pakvipusiu reikalu.Valdžią apkaltino melu

Taryba vėl svarstė UAB „Kautra“ parengtą Vilkaviškio autobusų stoties modernizavimo ir plėtros koncepciją, tiksliau – jos pakeitimus. Su pakeitimais politikai buvo supažindinti dar praeitų metų lapkritį viename iš Tarybos posėdžių, plačiai apie tai rašėme ir „Santakoje“. Gyventojai su stoties sutvarkymo vizualizacija taip pat galėjo (ir tebegali) susipažinti internete. Tačiau praeitame posėdyje opozicijos lyderis Gytis Lukoševičius netikėtai pareiškė, jog Savivaldybės vadovai turėjo ir kitą Vilkaviškio autobusų stoties modernizavimo pasiūlymą, bet nuo Tarybos narių ir visuomenės jį nuslėpė, o paklausti melavo, kad alternatyvaus pasiūlymo nėra gavę. Ant stalo paklojęs UAB „Baltisches Haus“ užsakymu atliktą vizualizaciją, G. Lukoševičius mero klausė, kodėl nuslėpė ir nesvarstė šio galimo stoties statytojo pasiūlymo.

Nesileisdamas posėdyje į smulkmenas, meras Algirdas Neiberka politikams atsakė, jog planuodama rekonstruoti gėdą miestui darančią Vilkaviškio autobusų stotį Savivaldybė pirmiausia viešai kreipėsi į visuomenę ir kvietė teikti pasiūlymus, tačiau nė vieno jų nesulaukė. A. Neiberka neneigė, kad su savo vizualizacija į Savivaldybę buvo atvykę „Baltisches Haus“ atstovai, tačiau jie, pasak mero, nukreipti tartis su „Kautra“, kuri jau buvo apsiėmusi stotį sutvarkyti.Bet apie viską – nuo pradžių.Viziją pateikė per vėlai

2014 metų sausį iš tiesų „Santakoje“ buvo išspausdinta Savivaldybės informacija, kviečianti visus teikti idėjas, kaip turėtų atrodyti Vilkaviškio autobusų stotis. Dar po kurio laiko laikraštyje pasirodė žinutė, jog pasiūlymų, išskyrus vienos moteriškės atsiliepimą „ne į temą“, nesulaukta.

Tuomet, pasak mero, prasidėjo derybos su UAB „Kautra“, kuri iš Savivaldybės stotį nuomojosi. Netrukus išsirutuliojo pradinė šio miestui svarbaus objekto sutvarkymo vizija ir 2014-ųjų pavasarį ji buvo pristatyta Tarybos nariams, priimti pirmieji sprendimai. Metams baigiantis tarp UAB „Kautra“ ir UAB Vilkaviškio autobusų stoties buvo pasirašyta jungtinės veiklos sutartis, kurią Savivaldybės taryba patvirtino dar tų pačių 2014 metų gruodžio 30 d.

Štai tuomet, pasak Savivaldybės vadovų, pajutę būsimą konkurenciją ir sukruto vietiniai bei nevietiniai verslininkai. Mat „Kautros“ parengtame projekte, be stoties, buvo numatyta pastatyti ir prekybos centrą – dar vieną greta kelių jau esančių mieste.

– Į Savivaldybę buvo atvykęs toje pačioje Vytauto gatvėje, greta autobusų stoties, savo sklypą ir pastatą (dabar jau nugriautą buvusį „buitinį“ – red. pastaba) turinčios UAB „Baltisches Haus“ atstovai. Jie pateikė vizualizaciją, kuri apėmė ir „Baltisches Haus“ sklypą, ir autobusų stoties teritoriją. Aš tada pasakiau, kad dėl stoties modernizavimo jau sutarta su „Kautra“, o Taryba netgi patvirtinusi sutartį, kurios be rimtos priežasties nutraukti negalime. Todėl kaip vieną iš galimybių pasiūliau susitikti su „Kautros“ vadovais ir aptarti bendrus interesus siejantį reikalą, galbūt net parengti bendrą projektą ir vėl kreiptis į Tarybą, – pasakojo A. Neiberka.

Susitarti nepavyko

Toks susitikimas įvyko, ir ne vieną kartą. „Kautros“ ir „Baltisches Haus“ atstovai prie derybų stalo buvo susėdę netgi ir kartu su rajono vadovais Savivaldybėje. Derybos užsitęsė keletą mėnesių, tačiau, kaip dabar akivaizdu, susitarti vyrams nepavyko ir naujas bendras projektas negimė.

– Jų pasiūlymas mums buvo nepriimtinas. Ilgai reikalą vilkinusi „Baltisches Haus“ nenorėjo, kad mes statytume prekybos centrą ir taptume jų konkurentais. Jie siūlė tik suremontuoti dabartinę autobusų stotį, sutvarkyti aplinką, o prekybos centrą planavo statytis patys savo teritorijoje. Mes apsiimame Vilkaviškyje pastatyti naują autobusų stotį, surasti investuotoją būsimam prekybos centrui ir sutvarkyti visą šios svarbios miesto dalies infrastruktūrą, – savo poziciją išsakė UAB „Kautra“ generalinis direktorius Linas Skardžiukas.Opozicija nepatenkinta

Opozicijos atstovas G. Lukoševičius vis dėlto įsitikinęs, jog Savivaldybė neturėjo teisės atmesti „Baltisches Haus“ pasiūlymo.

– Nesakau, kad jis geresnis už „Kautros“ projektą, tačiau ir Tarybos nariai, ir visuomenė galėjo būti supažindinti, buvo galima pasvarstyti, kuris projektas miestui naudingesnis. Dabar padovanojome „Kautrai“ sklypą pačioje gražiausioje miesto vietoje, kur bus pastatyta ne tik autobusų stotis, bet ir dirbtuvės, plovykla. Savivaldybė nieko iš to negaus, nes nuomos mokestis bus įskaitytas į investicijas, – abejonėmis dalijosi G. Lukoševičius.Taip pat jis sakė įtariąs, jog pagal sutarties sąlygas „Kautra“, nesuradusi investuotojo žadamam prekybos centrui, iš viso jo gali nestatyti, ir toje vietoje iškils tik pusė statinio, skirto autobusų stočiai.

„Kautros“ vadovas L. Skardžiukas spaudai kategoriškai paneigė tokį galimą faktą.

– Pusinio projekto negali būti. Arba viską statysime, arba nieko, jeigu jau taip nuspręstų politikai, – tvirtino jis.

Apie keliamas abejones paklaustas meras A. Neiberka sakė nesuprantąs oponuojančių politikų pasipriešinimo ir noro kaišioti pagalius į ratus. Pasak jo, reikėtų tik džiaugtis, kad pagaliau pagreitį įgauna darbai, apie kuriuos prieš keletą metų buvo galima tik pasvajoti.

– Autobusų stoties teritorija pasikeis neatpažįstamai. Jeigu niekas nesutrukdys, jau 2017 metais turėsime visiškai naują žmonių traukos centrą, papuošiantį Vilkaviškį. Svarbiausia, jog Savivaldybei tai nieko nekainuos. Taip, negausime nuomos mokesčio, bet įvertinkime, kokios investicijos į miestą ateina – apie 2,5 mln. eurų! Visas pasaulis dabar eina tuo keliu, kad kuo daugiau reikalingų darbų būtų padaryta investuotojų lėšomis. O kaltinimai, jog neatsisakėme „Kautros“ paslaugų ir nepuolėme prie „Baltisches Haus“ pasiūlymo, kuris, beje, buvo kur kas mažesnės vertės, tik apie pusę milijono eurų, švelniai tariant – juokingi. Šokinėti nuo vieno modelio prie kito, kai sutartis su investuotoju jau pasirašyta, tikrai nerimta. O jeigu kažkas pateiks dar vieną pasiūlymą, po to kažkas – kitą? Kas tada? Taip nieko ir nepastatysime, – kalbėjo A. Neiberka.Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Savivaldybės vadovai įsitikinę, kad iš šios situacijos Vilkaviškio miestas tik išloš. Po nepavykusių derybų su „Kautra“ UAB „Baltisches Haus“ sukruto iš esmės tvarkyti savo teritoriją. Kaip minėta, jau nugriovė daug metų miesto vaizdą gadinusį buvusio buitinio aptarnavimo kombinato pastatą, o jo vietoje dar šiais metais planuoja pastatyti naują prekybos centrą, kuriame įsikurs „Iki“ parduotuvė.

– Ir toliau kalbamės, bendraujame su UAB „Baltisches Haus“ vadovais. Išklausėme jų pageidavimus, mes išsakėme Savivaldybės norus. Šiuo metu abi pusės skaičiuojame, planuojame ir galvojame, jog artimiausiame posėdyje pateiksime Tarybai tvirtinti sprendimus, leisiančius pradėti statybas, – situaciją nušvietė derybose su „Baltisches Haus“ dalyvaujantis mero pavaduotojas Kazys Kiaulakis.

Jis sakė, kad šios bendrovės lėšomis bus ne tik pastatytas prekybos centras, bet ir šalia įrengtos dvi automobilių stovėjimo aikštelės, sutvarkytos miestui priklausančios prieigos bei suremontuotas greta stovintis buvusios katilinės pastatas, kuriame įsikūręs dviračių sporto klubas „Aira“. Be to, „Baltisches Haus“ žada prisidėti ir prie naujos aikštelės gėlininkams įruošimo žemės trikampyje prie Vytauto ir V. Pietario gatvių sankryžos, priešais „Lukoil“ degalinę.Šis pavyzdys dar kartą parodė, kad konkurencija yra sveikintinas dalykas. Dviejų stiprių verslo bendrovių pastangomis bus įgyvendintos dvi puikios į bendrą visumą gražiai susiliesiančios ir viena kitą papildysiančios vizijos. Jos iš esmės pakeis vaizdą vienoje iš prestižinių Vilkaviškio miesto vietų, ten atsirasiančiuose prekybos centruose bus sukurta naujų darbo vietų, o gyventojams padidės galimybė rinktis.

Galerija: Vilkaviškio autobusų stotis
Publikuota: 2016-02-08 16:33:48

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Policijos komisariate – jaunų pareigūnų desantas
* Moskvičius pats „pasiprašė“ prie jūros
* Knygos pristatymas: per gyvenimą ir eilėraščio meną...
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kiek domitės JAV prezidento rinkimų kampanija?
Nuolat seku visas naujienas.
Pasidomiu po rezonansinių įvykių.
Užtenka to, ką išgirstu iš aplinkinių.
Šitie rinkimai man nerūpi.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai