„Santaka“ / Kokių kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien? / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


VLK nuotrauka.


Kokių kompensuojamųjų vaistų vaistinės privalo turėti kasdien?

Irena Džiužaitė



Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad visos vaistinės, sudariusios sutartis su ligonių kasomis, visada privalo turėti ir pacientui pasiūlyti vaistų bei medicinos pagalbos priemonių (MPP), įrašytų į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų ir MPP sąrašus.

Šiuo metu į Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą yra įtrauktos 65 bendrinių pavadinimų vaistų grupės. Jame įrašyti: kraujospūdį mažinantys, skausmą malšinantys, širdies veiklą gerinantys vaistai, antibiotikai infekcinėms ligoms gydyti, vaistai nuo cukrinio diabeto, astmos, pernelyg didelio akispūdžio ir kiti. Vaistinėse taip pat privalu turėti pigiausių ir dažniausiai naudojamų MPP: diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui kraujyje nustatyti, sauskelnių suaugusiesiems. Pacientams, įsigyjantiems jų su kompensuojamųjų vaistų pasu, svarbu žinoti, kad į šiuos sąrašus patenka dažniausiai skiriami kompensuojamieji vaistai ir MPP, kurių priemoka yra mažiausia ir kurie vaistinėje turi būti pasiūlomi pirmiausia.

„Svarbu žinoti, kad vaistus, kurių veiklioji medžiaga ta pati, pasibaigus patento galiojimo laikotarpiui pradeda gaminti įvairios farmacijos kompanijos. Tokie vaistai turi vieną tą patį vaisto veikliosios medžiagos bendrinį pavadinimą, tačiau jų gamintojai suteikia jiems skirtingus firminius pavadinimus. Tai tarsi būtų skirtingi to paties žmogaus vardai. Suprantama, kad skiriasi ir vaistų firminiais pavadinimais kainos, todėl vaistininko pareiga yra pirmiausia pasiūlyti pacientui įsigyti tą kompensuojamąjį vaistą, kuriam taikoma mažiausia priemoka. Ligonių kasa sudaro Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų sąrašą, kad vaistininkai žinotų, kurie dažniausiai pacientams reikalingi kompensuojamieji vaistai yra pigiausi ir kurių iš jų vaistinėje turi būti visada", – teigė VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė.

Vaistinėje visada turi būti pakankamai į būtinų turėti sąrašus įrašytų kompensuojamųjų vaistų ir MPP, kad pacientas iš karto galėtų juos įsigyti, išskyrus tuos atvejus, kai vaistinė praėjusį metų ketvirtį tokio bendrinio pavadinimo ir atitinkamo stiprumo, koks yra sąraše, vaistų ar tokios pačios MPP nepardavė arba kurie buvo laikinai netiekiami Lietuvos rinkai. Tačiau ir tokiu atveju vaistinė privalo turėti pakankamai pigiausių bet kokio kito stiprumo šio bendrinio pavadinimo vaistų ir bet kokio panašaus dydžio šios paskirties MPP, kurių per pastaruosius tris mėnesius buvo parduota daugiausiai.



Vaistinėje būtinų turėti kompensuojamųjų vaistų bei MPP sąrašai nuolat kinta, nes keičiasi kompensuojamųjų vaistų bei MPP kainos. Taip siekiama užtikrinti, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti žmonės turėtų daugiau galimybių be jokių sunkumų įsigyti kompensuojamųjų vaistų, kurių didelė kainos dalis ar net visa kaina yra kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.









Publikuota: 2016-02-03 10:47:21

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai