„Santaka“ / Į kenkėjų širdis – per skrandį / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  



Į kenkėjų širdis – per skrandį

Kristina Kutkaitytė


Pasirodo, kad animacinių filmukų suformuotas įsitikinimas, kad pelės mėgsta sūrį, yra mitas. Dažnas, naikindamas graužikus, į spąstus deda šį maisto produktą, tikėdamiesi privilioti pelę, ir stebisi, kad ji net nesiartina.

„Siekiant iš namų išprašyti nekviestus svečius, graužikus, vabzdžius ar kitus kenkėjus, labai svarbu išmanyti gyvūnų biologinius įpročius, kad gebėtume parinkti tinkamą naikinimo priemonę, kuri būtų ir saugi, ir veiksminga. Sūrio patiekalais pelės nesuviliosite“, – sakė UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.



Pelės mielai smagūriauja šokoladu



Miestuose gyvenančios pelės minta žmogaus maisto produktais, gamtoje – grūdais, augalų sėklomis.

„Šie graužikai ieško angliavandeniais ir cukrumi praturtinto maisto. Šokoladas, žemės riešutų sviestas, saldūs dribsniai – mėgstamiausi pelių patiekalai. Tai maistas, kuris graužikams suteikia daug energijos. Jei nusprendėme peles gaudyti spąstais, graužikus, gyvenančius daugiabutyje, galime privilioti sausainio trupiniais ar gabalėliu šokolado. Individualių namų gyventojams į spąstus rekomenduojama paberti grūdų ar sėklų, džiovintos duonos, pamirkytos aliejuje“, – patarė L. Grigaliūnas.



Rekomenduojama maistą laikyti sandariuose induose, kad jo kvapas neviliotų graužikų. Buitinės atliekos taip pat turi būti uždengiamos sandariai, reguliariai šalinamos. Svarbu pasirūpinti ir patalpų sandarumu. Sandarinti plyšius galima betonu, metalinėmis detalėmis arba paprastomis kietos gumos tarpinėmis, tankiais kieto plauko šepetėliais ar kitomis panašiomis priemonėmis, kurių graužikai negalėtų įveikti.



Žiurkės ėda net cementą



Mažiau maistui išrankios, tačiau daug atsargesnės yra žiurkės.

„Manoma, kad mėgstamiausias žiurkių patiekalas – sūris permezanas, – juokaudamas kalbėjo kenkėjų kontrolės ekspertas. – Žiurkės yra itin protingi ir atsargūs prie įvairių gyvenimo sąlygų prisitaikantys gyvūnai. Jos mėgsta tyrinėti, tačiau maistą renkasi labai atsargiai ir kartais sugeba atskirti užnuodytą masalą. Jei maistas yra nežinomas, žiurkės jo nepuola ėsti. Jei paragavusios maisto ima jaustis blogai, prie to daikto nebesiliečia“.
Rekomenduojama maistą laikyti sandariuose induose, kad jo kvapas neviliotų graužikų. Buitinės atliekos taip pat turi būti uždengiamos sandariai, reguliariai šalinamos. Svarbu pasirūpinti ir patalpų sandarumu.



L. Grigaliūnas tikino, kad kovoti su žiurkėmis labai sunku, nuodai (forma, kiekis, vieta, kur jie padėti) turi būti pritaikyti individualiai atsižvelgiant į aplinką, užkrėstumo lygį ir kt.



Faraoninės skruzdėlės – gurmanės



Jei namuose apsigyveno faraoninės skruzdėles, jas galite „pavaišinti“ žalios mėsos gabalėliu.

„Šias skruzdėles vilioja maisto likučiai, mėsa, žuvis, sirupai, ligoninėse jas traukia gliukozės tirpalas, kraujas, pūliai. Faraoninių skruzdėlių problema ūmi – jų randama gimdymo namuose, ligoninėse, vaikų darželiuose ir kt. Šiuos vabzdžius išnaikinti gana sudėtinga – tą daryti reikia laipsniškai“, – akcentavo specialistas.

Kaip teigė kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologas, naikinant faraonines skruzdėles svarbiausia negriebti po ranka pakliuvusių naikinimo priemonių – purškimas yra netinkamas šių vabzdžių naikinimo būdas, kadangi jis išskaido koloniją į dar mažesnes ir jos pasiskirsto po platesnę teritoriją, kas sukelia daugiau problemų. Svarbu, kad skruzdėlės tinkamas naikinimo medžiagas išnešiotų į lizdus, pamaitintų motinėles, augančias lervutes ir po truputį žūtų visa kolonija. Deja, esant dideliam užkratui, tai gali užtrukti iki 3 mėn.





Tarakonams nerūpi higiena



Besilankantiems restoranuose itin svarbi higiena, bet tik ne tarakonams. Atvirkščiai nei faraoninės skruzdėlės, tarakonai nėra tokie gurmanai ir ypač mėgsta netvarkingą aplinką.

„Tarakonai nesimaitinę gali gyventi iki mėnesio, o be vandens – iki dviejų savaičių. Patalpose neradę įprasto maisto, jie gali misti muilu, popieriumi, savo pačių išmatomis ir net negyvais savo gentainiais. Siekiant atsikratyti šiais įkyriais ir itin greitai plintančiais kenkėjais, pirmiausiai reikia pasirūpinti švara. Patalpose negali likti nė menkiausio maisto gabaliuko ar šiukšlės atraižėlės, vadinasi, reikia atitraukti visas spinteles, viryklę, šaldytuvą ir kitus prietaisus bei baldus, nuvalyti sienas bei kitus paviršius“, – patarė L. Grigaliūnas, kenkėjų kontrolės ekspertas.



Publikuota: 2016-01-29 13:25:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Bartninkų seniūnas: reikia ne tik klausytis, bet ir girdėti
* Pagaliau patvirtinti beveik metus valdininkų stalčiuose išgulėję sprendimai
* Lovatiesės iš močiučių spintų nušvito audimų raštais
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kokios priemonės Jus motyvuoja darbe?
Piniginės išmokos.
Karjeros galimybės.
Gera atmosfera kolektyve.
Laisvadieniai.
Nemotyvuoja niekas.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai