„Santaka“ / Išrinktos 2015 - ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  Išrinktos 2015 - ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos


Triumfo „Akimirka“Aštuonioliktus metus skaičiuojančios vokalinės studijos „Akimirka“ atlikėjai puikiai žinomi ne tik savame krašte. Muzikos pedagogės Editos LINKEVIČIENĖS vadovaujamas jaunimas koncertuoja ir už Lietuvos ribų, varžosi įvairiuose tarptautiniuose konkursuose bei festivaliuose. Pergalių krepšys nuolat pilnėja. Šie metai taip pat paženklinti ne vienos sėkmės. Vasarą „Akimirkos“ nariai Emilija Finagėjevaitė bei Marius Kijauskas puikiai įvertinti Italijoje vykusiame jaunųjų talentų konkurse „Eurokids“ ir buvo pakviesti koncertuoti kitose šalyse, o spalį abu jaunuoliai tarptautiniame festivalyje Maskvoje užėmė dvi pirmąsias vietas.

Tiesa, pati E. Linkevičienė tvirtina, jog konkursuose svarbiausia – ne laimėjimai, o scenoje patiriamos akimirkos, publikos palaikymas. Jaunimo mylima vadovė yra išugdžiusi visą būrį šaunių dainininkų. Jie mielai grįžta į „Akimirkos“ studiją pabendrauti, o kartais ir surengia koncertus vilkaviškiečiams.

Kaimo puoselėtojaiŠiemetinio konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai – Palaimos kaimo (Keturvalakių sen.) žemdirbiai Kristina ir Ramūnas ČĖSNAI gyvena nepaprastai gražioje sodyboje. Ją kurti pradėjo ir iki šiol grožį čia puoselėja kartu gyvenantys Ramūno tėvai Aldona ir Ramutis Kazimieras.Kartu su broliu Ričardu ūkininkaujantis Ramūnas galėtų tapti pavyzdžiu visiems rajono žemdirbiams. Per javapjūtę, siekdami išvengti gaisro pavojaus, vyrai imasi visų atsargumo priemonių: į laukus kartu su kombainais bei grūdų transportavimo technika jie vyksta ir su vandens pilnomis cisternomis.

Futbolo lyderisJaunuosius mūsų rajono sportininkus futbolo paslapčių mokantis marijampolietis Martynas KARPAVIČIUS kaip niekas kitas savo pomėgiu sugeba užkrėsti aplinkinius. Atrodo, jo pilna visur: treneris nuolat rengia futbolo šventes vaikams, suaugusiesiems, netgi seneliams, organizuoja stovyklas. Jis nepamiršta ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų. Apie savo veiklą M. Karpavičius dažnai parašo į spaudą. Paskaityti jo straipsnių galima ir „Santakos“ laikraštyje. Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre bei rajono sporto mokykloje dirbantis treneris šiemet už savo veiklą gavo aukščiausią Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) pripažinimą savo srityje – geriausio masinio futbolo lyderio auksinį apdovanojimą.

Žodžio meistrėVilkaviškietė prozininkė Daina OPOLSKAITĖ šiemet itin sėkmingai debiutavo paauglių literatūroje. Jos romanas „Eksperimentas gyventi“ sulaukė ryškaus pripažinimo. Pirmiausia kūrinys tapo leidyklos „Alma littera“ skelbto pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso vienu iš laimėtojų, o šiuo metu varžosi Metų knygos rinkimuose, paauglių knygų kategorijoje. „Eksperimentas gyventi“ – romanas apie jaunuolių dramatiškus išgyvenimus globos namuose ir išėjus iš jų – yra antroji išspausdinta vilkaviškietės knyga, įkvėpta tikėjimo sąmoningu skaitytoju. Prieš keliolika metų išleidusi novelių knygą „Drožlės“ D. Opolskaitė tebekuria, nes tvirtai tiki, „jog aplink mus, mumyse ir mums – ne vien tik drožlės“. Autorei svarbu, kad problemų prozai priskirtas „Eksperimentas gyventi“ yra paveikus. „Labai džiaugiuosi, jog ši knyga išjudina mintis, sąmonę ir įvyksta reakcija“, – sakė D. Opolskaitė, stebėdama romano kelionę per skaitytojų rankas.

Ištikimybė batutai

Prieš ketverius metus „Kybartų“ orkestro dirigento batutą iš tėčio perėmęs Donatas ZIEGORAITIS ją laiko taip patikimai, kad niekas net neišdrįstų abejoti šio žmogaus talentu ir atsidavimu kolektyvui. Nors vadovaujant didžiuliam orkestrui kyla įvairiausių sunkumų, juos įveikia begalinė meilė muzikai, pareigos jausmas ir kybartietiškas patriotizmas. Šiemet galimybę įsitikinti jauno vadovo talentu turėjo žiūrovų minios, suplaukusios į jubiliejinius kolektyvo koncertus. 55-erių metų sukaktį minėjęs orkestras pribloškė ne tik profesionaliai atlikta muzika, puikiai parinktu repertuaru, bet ir rajone dar neregėtais efektais. Kybartų vardą D. Ziegoraitis šiemet garsino ir orkestrų festivalyje Čekijoje, kur talkino brolio suburtam „Kybartinių“ orkestrui. Tarptautiniame festivalyje D. Ziegoraitis buvo pripažintas geriausiu dirigentu.

Vilkaviškio ambasadorėVilkaviškietė Aistė DIRŽIŪTĖ – šįmet ypač daug dėmesio sulaukusi jauna aktorė, išgarsėjusi po filmo „Sangailės vasara“. Mūsų kraštietė įvertinta ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Neseniai ji, pasipuošusi dizainerio Juozo Statkevičiaus sukurta suknele, žengė raudonu kilimu prestižiniame kino festivalyje Berlyne, kur buvo įvertinta „Kylančios Europos kino žvaigždės“ apdovanojimu, vėliau jai plojo ir kitų šalių festivaliuose.

„Aš esu iš Vilkaviškio ir tuo didžiuojuosi! Akcentas, kad esu iš mažos Lietuvos ir iš dar mažesnio jos miestelio, Berlyno kino festivalyje buvo privalumas, tai mane darė visiškai kitokią!“ – nepamiršta pabrėžti Aistė.

Ambicijos progresuiNors ligoninės vadovu Linas BLAŽAITIS dirba tik kiek daugiau nei metus, šis laikotarpis buvo derlingas darbų ir naujovių. Šiemet dėl vyr. gydytojo bei viso kolektyvo įdėtų didelių pastangų pagaliau bronzoje atgimė vizitine įstaigos kortele vadinama skulptūra „Pas gydytoją“, kuri nudžiugino visų vilkaviškiečių akis ir širdis. Didžiulis iššūkis ligoninės vadovo laukė tuomet, kai nepataisomai sugedo pagrindinis diagnostikos aparatas – kompiuterinis tomografas. Tačiau vos po kelių mėnesių medikai sugebėjo jį įsigyti, kaip ir naują aparatūrą Akių ligų kabinetui bei LOR specialistams. Šiuo metu įstaigoje vyksta dar keli projektai, kurie ne tik neatpažįstamai pakeis ligoninės išvaizdą, bet ir pažabos saulės energiją elektrai gaminti bei vandeniui šildyti. O planuose – ir daugiau ambicingų projektų, kuriuos ligoninės vadovas tikrai ketina įgyvendinti.Šachmatų atgimimasVienu metu atrodė, kad šiemet dvidešimtmetį atšventęs Vilkaviškio šachmatų klubas „Širvinta“ išnyks, tačiau dabartinis jo pirmininkas Stasys KRUŽINAUSKAS su bičiuliais pasistengė tam užkirsti kelią. Šiandien „Širvinta“ vėl išgyvena pakilimo laikotarpį.

Sunku net suskaičiuoti, kiek rajone klubo iniciatyva yra organizuojama pačių įvairiausių šachmatų varžybų. Bene populiariausios iš jų – S. Kružinausko sugalvota kas mėnesį rengiama „Vilkaviškio šachmatų formulė“, kurioje šiais metais dalyvavo per 90 žmonių, bei vaikams skirtas „Suvalkijos pavasaris“, kasmet sutraukiantis apie pusantro šimto dalyvių.

Ledų verslasLedus gaminanti UAB „Art Glacio“ apskrities verslininkų pagerbimo renginyje šįmet buvo įvertinta už sėkmingą verslumo iniciatyvą ir socialinę atsakomybę. Bendrovės savininkas Arūnas SIMUTIS įvertintas nominacija „Metų žvilgsnis 2015“. Už aktyvią socialinę partnerystę ir svarų indėlį sprendžiant nedarbo problemas Vilkaviškio rajone bendrovei buvo įteiktas ir Marijampolės apskrities teritorinės darbo biržos padėkos raštas.Vilkaviškio pašonėje įsikūrusi UAB „Art Glacio“ dirba dar tik antrus metus, tačiau jos gaminamą produkciją jau spėjo pamėgti visi vilkaviškiečiai ir miesto svečiai. Pasak ledų mėgėjų, šios įmonės produkcijos skonis primena vaikystę. Tad nenuostabu, kad „Art Glacio“ gamybos apimtys sparčiai didėja.

Mūsų mieste verslą vystyti nusprendęs marijampolietis A. Simutis sezono metu darbo suteikia apie pusšimčiui mūsų rajono gyventojų. Dauguma jų – jauni žmonės.

Pilietiškumo pavyzdysPilviškietė Lina SAKALAUSKIENĖ susidūrimą su telefoniniais sukčiais dabar vadina gera gyvenimo pamoka. Mat iki tol buvo įsitikinusi, kad tik naivuoliai gali patikėti aferistų pinklėmis. Visgi moteris džiaugiasi, jog tuomet laiku atsitokėjo, o pagavęs sveikas pyktis užgožė bet kokią baimę. Tad sėdusi į automobilį Lina pasivijo sukčių ir taip trinktelėjo jam durelėmis bei riktelėjo, kad šis išsigandęs atidavė iš jos bei kaimynės Irenos išviliotus pinigus. Tačiau pilietiškai pilviškietei tuo metu rūpėjo jau ne pinigai, o žūtbūt sulaikyti nedorėlį. Ji tiesiu taikymu nuskubėjo pas apylinkės inspektorę ir abi drauge sulaikė nusikaltėlį.Publikuota: 2016-01-04 10:55:59

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Atidengtas Gabrielės Karalienės atminimo suolelis
* Širdyje – „Dainų dainelės“ paliktas pėdsakas
* Sporto mokykla atšventė šešiasdešimtmetį
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai