„Santaka“ / Ministrė kaltina neveiksnumą / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Ministrė kaltina neveiksnumą



Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė inicijuoja vyriausybinės komisijos sudarymą įvykio Kėdainių rajone aplinkybėms tirti.

„Įvykis yra žiaurus ir nepateisinamas. Labai užjaučiu artimuosius. Man, kaip ministrei, svarbu, kodėl visa sistema – savivaldybių vaiko teisių specialistai, socialiniai darbuotojai, seniūnas, policija, kitos tarnybos – teigia nežinoję apie smurtą šeimoje, o kaimynai teigia ne kartą tai vykus“, – pastebėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Ministrė pirmadienį išsiuntė viceministrą Algirdą Šešelgį į Kėdainius, kad, vietoje, kartu su savivaldybės atstovais, vaiko teisių skyriaus specialistais, vietos policijos pareigūnais išsiaiškintų, kodėl prevenciškai neužkirstas kelias skaudžiai nelaimei.

Ssocialinė sistema, infrastruktūra yra sukurta – kiekvienoje savivaldybėje veikia vaiko teisių apsaugos skyrius, dirba socialiniai darbuotojai, veikia smurto artimoje programos, skiriamas ir nuolat didinamas finansavimas tiek atlyginimams, tiek savivaldybėms socialinės srities problemoms spręsti. 2014 m. vien pašalpų ir kompensacijų nepanaudotų lėšų, kurias skiria biudžetas savivaldybėms, liko per 80 mln. eurų ir jos visos gali būti skirtos kiekvienos savivaldybės socialinėms problemoms spręsti.
Jau antrus metus skiriamas finansavimas bendruomenių, vietos nevyriausybinių organizacijų mažiems informaciniams projektams apie smurto artimoje aplinkoje svarbą. Kelis kartus padidintas finansavimas specialiosios pagalbos centrams, kad jie informuotų, padėtų smurtą patiriantiems. Tam 2016 m. skiriama beveik 1 mln. eurų.


Pasak ministrės, abejingumas smurtui artimoje aplinkoje yra viena didžiausių šiandienos problemų. Jau antrus metus skiriamas finansavimas bendruomenių, vietos nevyriausybinių organizacijų mažiems informaciniams projektams apie smurto artimoje aplinkoje svarbą. Kelis kartus padidintas finansavimas specialiosios pagalbos centrams, kad jie informuotų, padėtų smurtą patiriantiems. Tam 2016 m. skiriama beveik 1 mln. eurų.

Pasak A. Pabedinskienės, paskutinius 20 metų nebuvo kompleksinio visaapimančio ugdymo šeimai, o socialinės apsaugos sistema buvo palikta spręsti iš to atsirandančias pasekmes.

„Iki šiol įprasta šeima, ne rizikos ar socialiai remiama šeima, ypač rajonuose, neturėjo galimybės konsultuotis su šeimų psichologais, gauti patarimų dėl vaikų auklėjimo, teisinės ar psichologinės pagalbos dėl santykių su sutuoktiniu. Pamatėme šią problemą ir sukūrėm sprendimą – dar šiais metais dalyje savivaldybių (o likusiose kitais metais) pradės veikti bendruomeniniai šeimos namai su įvairiomis kompleksinėmis (pedagoginėmis, psichologinėmis ir pan.) paslaugomis šeimai. Tam skirta per 21 mln. eurų“, – pažymi ministrė.

Toks pagalbos teikimo modelis ne tik padės sunkumus išgyvenančioms šeimoms, bet ir veiks prevenciškai, nes laiku suteikta reikiama pagalba šeimai gali užbėgti už akių vaikų netekimui tėvų globos, šeimos iširimui, kitoms nelaimėms.



Publikuota: 2016-01-04 10:34:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai