„Santaka“ / Apie kokį būstą svajoja lietuviai? / Gyvenimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Gyvenimas

Dalinkitės:  



Apie kokį būstą svajoja lietuviai?


Nuosavas namas netoli parko arba miško, su didele mansarda, apstatytas minimaliu skandinavišku stiliumi. Toks yra lietuvių svajonių būstas, tačiau net 85 proc. apklausos dalyvių prisipažino, kad šiuo metu savo svajonių namuose negyvena.

Jei turėtų visas galimybes, nuosavame name norėtų gyventi net 70 proc. lietuvių. Kur kas mažiau – tik 8 proc. – svajoja apie standartinį gerai įrengtą butą su svetaine, miegamuoju ir virtuve. Tiek pat – 8 proc. – respondentų vertina lofto tipo būstą, kuriame būtų daug laisvos erdvės, o apartamentuose su keturiais ar penkiais kambariais svajoja įsikurti tik 7 proc. apklausos dalyvių.

„Nuosavas namas lietuviams yra patogaus ir kokybiško gyvenimo simbolis, apie tokią gyvenamąją vietą svajoja dauguma. O štai erdvūs, daugiau nei trijų kambarių butai lietuvius domina mažiau. Esant galimybei, jie verčiau renkasi namą arba kompaktiškesnį 2 kambarių butą. Būtent tokie šiuo metu rinkoje paklausiausi. Nevilioja lietuvių ir gyvenimas nedideliame bute su palėpe. Apie tokius namus svajoja vos 6 proc. lietuvių“, – apklausos duomenis komentuoja Evaldas Narbuntovičius, Domoplius.lt projekto vadovas.


Paklausti, be kokio atributo lietuviai neįsivaizduoja savo svajonių būsto, dauguma – beveik 30 proc. – nurodė didelę mansardą. Šiek tiek mažiau, 26 proc., atsakiusiųjų svarbu turėti erdvų garažą automobiliui, o beveik 18 proc. – pirtį. Apie baseiną lauke ir sūkurinę vonią savo svajonių būste svajoja 7 proc. apklausos dalyvių.



Pirmenybę teikia būstui šalia parko



Kaip rodo apklausa, lietuviai vertina žaliąsias erdves. Galėdami apklausoje pasirinkti daugiau nei vieną atsakymo variantą, net 70 proc. respondentų nurodė, kad svajonių būstas būtų šalia parko ar miško. 35 proc. norėtų, kad netoliese tekėtų upė.
Dauguma lietuvių – 37 proc. – mano, kad svajonių būstui įsigyti ir įsirengti pakaktų nuo 100 iki 200 tūkst. eurų.


Būsto ieškantiems žmonėms svarbi ne tik kaina ar tai, kaip būstas įrengtas. Vis daugiau žmonių rūpinasi sveika gyvensena ir turiningu laisvalaikiu, todėl parkai, skverai, miškeliai, rekreacinės pievos, kur galima sportuoti, leisti laiką su šeima, rengti iškylas, tampa populiaresnės. O sutvarkytų ir aktyviam poilsiui pritaikytų erdvių miestuose vis dar trūksta.

Kad netoli jų svajonių būsto būtų prekybos centras, svarbu 31 proc. apklausos dalyvių, o kad šalia būtų darbovietė, norėtų beveik 26 proc. atsakiusiųjų. Beveik kas penktam lietuviui (21 proc.) svarbiausia, kad iš svajonių būsto būtų lengva pasiekti vaikų ugdymo įstaigas.


Paklausti, kaip turėtų būti įrengti jų svajonių namai, beveik pusė Lietuvos gyventojų – 48 proc. – nurodė minimalų skandinavišką stilių su mažai baldų ir daug tuščios erdvės. Kad interjere dominuotų modernus stilius su griežtomis formomis, daug stiklo ir metalo detalių, norėtų 32 proc. lietuvių, o klasikinį stilių rinktųsi kas penktas lietuvis.

Dauguma lietuvių – 37 proc. – mano, kad svajonių būstui įsigyti ir įsirengti pakaktų nuo 100 iki 200 tūkst. eurų.

Už panašią sumą galima nusipirkti naujos statybos butą sostinės centre arba nedidelį gyvenamąjį namą ar kotedžą Vilniaus rajone.

Šiuo metu už 150 tūkst. eurų galima rasti visiškai įrengtą 4 kambarių butą prestižiniuose sostinės rajonuose – Žvėryne, Senamiestyje ar Naujamiestyje. Už panašią sumą įmanoma rasti ir 150 kv. m gyvenamųjų namų Vilniaus pakraštyje. Taigi, kad turėtum svajonių namą, nebūtina išleisti 200 tūkst. eurų. Likusią sumos dalį vėliau galima investuoti į būsto įrengimą ar aplinkos sutvarkymą.

Beveik 28 proc. apklausos dalyvių savo svajonių būstui užtektų mažiau nei 100 tūkst. eurų, 14 proc. – nuo 200 iki 300 tūkst. eurų, 10 proc. – nuo 300 iki 500 tūkst. eurų, o 11 proc. lietuvių įsigyti ir įsirengti svajonių namą reikėtų daugiau nei 500 tūkst. eurų.




Publikuota: 2015-12-21 09:54:00

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai