„Santaka“ / Byla „Lietuva prieš Europos Komisiją“ bus atnaujinta / Žemės ūkis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Žemės ūkis

Dalinkitės:  


Byla „Lietuva prieš Europos Komisiją“ bus atnaujinta



Europos Teisingumo Teismas pripažino, kad Europos Komisijos sprendimas, į kurį atsižvelgiant 2012 m. Lietuvai liepta taikyti moduliaciją – sumažinti papildomas nacionalines tiesiogines išmokas, negalioja.

Beveik prieš ketverius metus Europos Komisija Lietuvai nurodė, kad ji kartu su ES tiesioginėmis išmokomis ūkininkams ir toliau gali mokėti papildomas nacionalines išmokas. Tačiau tiems ūkiams, kuriems ES tiesioginių išmokų suma viršija 5000 eurų, liepta taikyti moduliaciją, t. y. sumažinti jas pagal tam tikrą formulę.

Pirminis Europos Komisijos projektas dėl moduliacijos taikymo naujosioms ES valstybėms narėms buvo dar skausmingesnis: jame nustatyta, kad ūkių, gaunančių daugiau kaip 5000 eurų ES tiesioginių išmokų, didžiausia gautina nacionalinių išmokų suma yra 500 eurų. Su tokiu išmokų mažinimu Žemės ūkio ministerija kategoriškai nesutiko ir bendradarbiaujant tiek su kitomis ES valstybėmis narėmis, tiek ir derantis su pačia Europos Komisija, buvo pasiektas Lietuvai daug palankesnis sprendimas – leista nacionalines išmokas mažinti suma, lygia 10 proc. bendros išmokų (tiek ES, tiek ir nacionalinių) sumos, jei ji viršijo 5000 eurų sumą ūkiui.

Pritaikius nuoskaitas, daugeliui stambių pieno ir galvijininkystės ūkių parama, mokama iš nacionalinio biudžeto, buvo sumažinta. Tačiau smulkūs ir vidutiniai ūkiai, kurie Lietuvoje sudaro didžiąją dalį visos Lietuvos ūkių, gavo didesnes išmokas, negu kad būtų gavę moduliacijos netaikymo atveju. Bet kuriuo atveju 2012 m. Vyriausybės skirta nacionalinių išmokų suma buvo fiksuota – 109 mln. Lt – tokia ir išmokėta Lietuvos ūkininkams.

Žemdirbiai, atstovaujami Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, dėl moduliacijos pritaikymo ir išmokų sumažinimo 2013 m. kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą. Kadangi teismui nagrinėjant bylas kilo ES teisės aiškinimo ir taikymo klausimas, jis 2014 m. kreipėsi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą prašydamas priimti prejudicinį sprendimą klausimais, susijusiais dėl tiesioginių išmokų ir papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų mažinimo 2012 m. teisėtumo. Dabar Teisingumo Teismas pagaliau priėmė sprendimą: Europos Komisijos sprendimas, kuriuo Lietuvai 2012 m. pritaikyta papildomų tiesioginių išmokų moduliacija, neteisingas.

„Europos Komisija turėtų svarstyti susiklosčiusią situaciją ir spręsti dėl naujo sprendimo dėl 2012 metų“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Kadangi Europos Komisija 2013 m. vasarą priėmė sprendimą, kuriame taip pat numatytas moduliacijos taikymas – leidžiama skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 m., Lietuva po kelių mėnesių dėl šio sprendimo pateikė ieškinį prieš Europos Komisiją Europos Sąjungos bendrajam teismui. Ši byla buvo sustabdyta iki bus priimtas sprendimas Europos Sąjungos Teisingumo Teisme svarstomoje prejudicinėje byloje. „Taigi dabar bus atnaujintas bylos „Lietuva prieš Europos Komisiją“ nagrinėjimas dėl Europos Komisijos sprendimo, kuriuo leidžiama Lietuvoje skirti pereinamojo laikotarpio nacionalinę paramą už 2013 m.“, – paaiškino ministrė V. Baltraitienė.





Publikuota: 2015-11-16 10:11:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai